Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích III


Doporučené příspěvky

majkll
Ahoj, máš naprostou pravdu a souhlasím s tebou.
Vstupy/ timing je stejně důležitý jako výstupy/ timing....
Teď zaleží jen jestli ty, keré se snažíš na to upozornit to převzali jen protože jim to tady někdo řekl, že je to " dobré" chodit pro takové profity nebo si na to přišli sami.
Mi kdybys řekl ať používám PT 10 USD nebo 600 USD, tak řeknu prima, něco na tom bude, zaměřím se na to.. Udělám si na to pokud možno co nejobšírnější satistiku a pokud mi z ní vyleze že budu chodit pro 10USD, 200 USD nebo 500 USD, tak podle toho se taky zachovám.
Vždy je duležité si vše ušít na triko podle sebe co komu vyhovuje .... at už psychicky čí statisticky.

:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

BOBR:

jj je a mělo by to vždycky být individuální, to je samozřejmé...tj. nechtěl jsem to paušalizovat, jakože PT 100 USD je nesmysl na TF - samozřejmě existujou strategie, u kterých může být taková hodnota naprosto racionální...ale když se koukám na určité obrázky Rogiho, tak tam jde prostě vidět, že kolikrát nastoupí fakt hezky v pěkné korekci, ale tím rychlým exitem se připraví o dobré peníze...a tím vlastně samovolně znehodnotí svůj dobře vypracovaný vstup..

je to naprosto stejný případ, jako příliš rychlé posouvání SL na BE, což je tady asi taky hodně rozšířené...prostě ne vždy je něco takového dobré a je potřeba vědět, jestli to dělám dobře nebo ne..protože např. přitahovat na BE jen proto, abych jakože "ochránil zisk" (což může být jen laciné zdůvodnění toho, že se prostě strašně bojím ztráty) bez nějakého hlubšího pochopení trhu nebo seriózní statistiky, je prostě špatně..

a jak sem už napsal kdesi - bez otevřeného risku nemůže být rozumný zisk..platí to jak pro ty výstupy (kdy riskujeme ne ztrátu, ale třeba jen samotný otevřený profit), tak i pro posuny na BE...

ideální je tohle trénovat na simulátoru..není to o ničem jiném než o tom, tyhle procesy zatuomatizovat, aby se člověku dostaly do krve a jednal v těchhle základních mechanických prvcích systému více racionálně než emocionálně..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

majkll: Pokud te muzu poprosit, tak tady jeste chvili setrvej.. velice se mi libi styl tvych rad. Lehke natuknuti, zadne konkretni strategie, to je to, co vsichni potrebujem. Ty rady se pak stavaji hezky univerzalni pro vsechny zelenace..
Chapu, ze pokud stejnemu cloveku radis 10x a on 10x dela tu samou chybu, ze to otravuje a demotivuje, ale je hodne lidi, co jen ctou a snazi se cist pozorne a nad radami se i zamysleji .. :)

Tomassc: No momentalne se snazim o analyzu vyssich TF podle Seidena, konkretni vstupy pak na nizsich TF ladim malinko podle Brookse. Nevim, jestli jsem si to zvolila spravne, paper ukaze. Trocha jsem porad zmatena, jakou vahu mam davat premarketu. Apropos, jde nekomu stranka www.samseiden.com ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim, vcera jsem nebyl v psychicke pohode a tak byl u mne potencial vcerejsiho dne nevyuzity. Jednak test dlouhodobe s/r po otevreni, kde jsem nastoupil do protitrendu na teto s/r jsem vystoupil dost brzy a po makrodatech jsem jiz nestihl v te rychlosti nastoupit. Chyba se stala zakladni a to predcasne opusteni pozice na itd high ( zaroven blizko high predesleho dne) namisto podrzeni pozic do vyhlaseni vysledku. Je treba presne jak zde uvedl majkl se predevsim neukvapovat s vystupy a snazit se otevrene pozice ridit. Jde o to, ze pokud jde trh od zacatku proti nam, vetsinou se snazi clovek vydrzet az na SL s nadeji a prijme ztratu jako soucast obchodu. Chybou ale je, ze kdyz se zacne trh pohybovat v nas prospech, casto pozici opustime at uz na rychle posunutem SL nebo proste sebereme uz nabizeny profit. Potom jak se trh hybe dal v nasem smeru se snazime za kazdou cenu najit prilezitost kdy tam vstoupit a zduvodnit si ten vstup. Jenze je to obvykle uz pozde a ve chvilich, kdy profici vybiraji zisky. Potom tedy bud mame par dolaru v radech desitek, nebo ztratu. Tudy cesta dlouhodobe prosperity asi nevede. Snad jen pro nekoho s balikem penez a OS zalozenem na tesnych pohybech-skalpovani. Pro obchod s jednim a nekolika malo kontrakty je ale lepsi zivit sebe a ne brokery. Tolik muj nazor vychazejicich z mojich osobnich zkusenosti. Chci podekovat zaroven traderum jako majkl, slaughter, pavel k, jim a rade ostatnich za casto velice prinosne prispevky a rad budu i do budoucna nejen cerpat , ale snazit se i vecne prispivat do fora. romanrak

16600

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim Martine, to je prave to co muze cloveka trochu rozhodit. SL na vstup conti trendu jsem pred vyhlasenim nezadal. Bylo to vice macrodat najednou a tim, ze trh reaguje vzdy postupne na zpravy jak jsou zverejnene, a tak by se mohlo stat ze se dostanu sice do pozice, ale posledni zprava by mne treba vyhodila na SL. Mozna by pozdeji pokracovala v predchozim hlavnim trendu. To je duvod, proc jsem nevytezil z toho nejrychlejsiho a nejvetsiho pohybu nic. Pocital jsem s nejakou korekci o neco drive nez prisla, takze jsem z toho kolace uzobnul jen kousek. Ta reakce na macrodata byla dost premrstena myslim. Vcera byl pohyb celkove dost nadprumerny. Je to zajimave, ze pred bank holiday v USA meli chut traderi takto chut nakupovat. Reseni je vystoupit z casti pozic a realizovat profit, a cast drzet s volnejsim SL, ktery by v tomto pripade byl jeste nad BE.

Tak pekny vikend a hodne uspechu do budoucna.
romanrak



Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim Vas. Podla mna je pred uverejnenim reportu do trhu nebezpecne vstupovat, alebo vystupit tesne pred vyhlasenim. Az po vyhlaseni vysledku, tak pockat par minut a ak OS da signal, tak ho zobrat. Obchodujem NQ, ale vcerajsi pohyb bol fakt nadpriemerny. Kto tam mal stopku, tak slippage par tickov mal urcite. Poznam jedneho tradera a on obchoduje prave reporty. Jeho system spociva v tom, ze da limit prikazy na stranu short aj long tesne pri aktualnej cene a caka, co spravi trh. Ak trh nespravi velky pohyb, vystupy bud z malou stratou alebo ziskom. Pri rychlom pohybe caka kym trhu dojde dych a vybera zisky. Je zaujimave, kolko roznych pristupov sa aplikuje na trh....:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Slaughter:

Každý pohlad z iného uhla má pre mňa informačnú hodnotu, preto som rád, keď si
môžeme jednotlivé obchody prediskutovať.

Ten vstup je dosť neskoro, obchodujem max. druhé Rh. Tu som videl, že hrana Rh je
zároveň úroveň vyznačenej SR, po prieraze som čakal silnejšie momentum.
SL bol umiestnený 4,5b nad vstupnou úsečkou. Čo je prijateľný SL pre Teba?
Ktorú SR proti ktorej som išiel, máš na mysli ?

Ako si obchodoval, alebo ako by si zobchodoval včerajší Dax?

Ivan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim, OS zalozeny na reportech tim, ze zadam SL na vstup do pozice z obou stran neni zcela idealni. Pri trochu dravem trhu muze byt zasazeny jeden ze SL ( s patricnym slipige ) a jelikoz se v poslednich letech stava, ze reakce byvaji na nektere zpravy emocne prehnane, na te druhe stopce ( ktera byla puvodne planovana pro pripad vstupu na druhou stranu) vystoupi automaticky z pozice. Jeste hure, pokud se automaticky generuji i SL prikazi (ochrane). To je potom nocni mura. Jednou jsem podobnou zkusenost prave na reportu zazil a od te doby neco podobneho nezkousim a ani nedoporucuji.
Je to jen muj pohled na vec.

romanrak

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dry1985, romanrak:
zrovna vcera som premyslal ako by sa podobne pohyby po reportoch dali zobchodovat.. ma napadlo teda otvorit par sekund pred reportom dve pozicie so SL napr 5 tickov na kazdu stranu a nechat co sa bude diat.. no ale ked vravite ako vravite, kazdopadne budem to chvilu sledovat som zvedavy sam za seba

cest

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...