Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: 7 způsobu, jak se nestát bohatým a úspěšným


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 72
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Bohužel to co je napsáno v článku se hezky čte, ale realizace bývá někdy dost zdlouhavá a bolestivá.
Dle vlastní zkušenosti vím že jsou jen dvě cesty, nic víc. O to víc si cením těch co to dokázali, a také každého mého malého krůčku vpřed.
Osobně jsem si to shrnul do jednoduchého životního motta: " Každý má právo na svůj názor a na svou smrt."

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pribinacek:

podla mna je uplne OK cez vikend neurobit pre trading vobec nic, pokial na tom makas cez tyzden odusu. Ja sa cez vikend tradingu umyselne vyhybam :) Treba si najst urcitu rovnovahu, uspesny clovek potrebuje aj relax a zabavu, inak vyhori ako fakla, a pokial cez tyzden vazne makas, mozes si cez vikend spokojne uzit zasluzene volno :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

yamato: přes týden moc času nemám, takže musím makat hlavně o víkendech, kdy pracuji na backtestech (pro mě nejmíň zábavná činnost a proto jí odkládam) - bohužel někdy se nezadaří... každopádně je pozitivní, že si uvědomuju, že s tím mám problém a snažím se s tím něco dělat (moje lenost, pohodlnost)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vzpomínáte si na film Rocky Balboa. Po prvním úspěchu rozházel peníze a nezbylo mu než nastoupit do fabriky a pracovat v mrážáku. Spadl na dno, byl mrzutý a nespokojený.
Je těžké uspět a je těžké nenadávat. Ale člověku nic jiného nezbývá než bojovat a myslet pozitivně nebo to vzdát a skomírat jako Rocky v mražáku.
K těžkému boji je zapotřebí neustálý přísun energie. Například té motivační. V knize Myšlením k bohatství je napsané, že tím nejsilnějším motorem pro úspěch je opravdový a zdravý vztah. Žádné pozlátko ale poctivé zlato - láska.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Konečně realistický článek, ten věčný optimismus už mě nebavil, vždyť to není normální.

1) Onehdy jsem četl učebnici z vysoké školy ekonomické a nějaký profesor tam psal že komodity jsou čistý gambling a vydělávat se na nich nedá. To jsem si měl přečíst dřív, teď už chápu, že za mé ztráty nemůžu.

2) Všichni tady předstírají, jak se snaží a jak jim to obchodování půjde a přitom každému musí být jasné, že vydělávat tradingem se nedá.

3) Všechen ten humbuk kolem tradinku je jenom podvod, snaha nachytat obyčejné lidi a připravit je o peníze

4) Hned teď s veškerým tradingem končím.

5) Těch pár lumpů, co si obchodováním nakradli jsem už prokoukl, jsou to lenoši, kterým se nechce pracovat a kteří se na nás poctivých jen přiživují.

6) Nejlepší by bylo diskutovat místo na finančníkovi třeba na blesk.cz

7) Já jsem se tak snažil a pořád se mi nevedlo. Díky tomuto článku už je mi jasné proč. Můžou za to všichni Ti, co mi naschvál špatně radili, můj poskytovatel internetového připojení, který mi zpomaluje linku, můj broker, kterému pořád padá platforma, moje rodina, která mě při obchodování pořád vyrušuje a taky zaměstnavetel, který nechtěl pochopit, že se v pracovní době potřebuju najít na obchodování. Divím se, že obchodování na burze a s komoditami naši poslanci dovolili.



Tomáši, děkuju za opravdu přínosný článek. Už dlouho jsem se tak nepobavil.

Michal


PS: snad se můj příspěvek dostane na fórum, myslím, že jako reakce na tento článek je to přijatelné. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Možná, že pro ty již úspešné, článek mnoho nového nepřinesl. Ale pro nás, co jsme na cestu za úspěchem teprve vykročili a kteří chceme svůj život změnit, není takovýchto článků nikdy dost. A není úplně důležité z jakého úhlu pohledu jsou napsané. Průměrný člověk si ani neuvědomuje, kolikrát za den si postěžuje na okolí, na práci, na šéfa, na politiku,... kolikrát za den hledá důvody proč něco udělat nejde, a proč ne dnes, ale až někdy jindy,.... Málokdo se zamyslí nad tím, že by vůbec mohl změnit sám sebe, svůj přístup. Podobné články (alespoň mně) pomáhají si uvědomit co změnit ve způsoobu myšlení. Když člověk neví co má změnit (nebo že by vůbec něco změnil měl a mohl) tak skončí, jako většina, právě u toho stěžování a výmluv. A to je snad ten první a nejdůležitější rozdíl mezi těmi úspěšnými a neúspěšnými.
Osobně zhltnu každý dostupný článek a knihu na podobné téma. V poslední době mě zaujaly ( i když ne až tak úplně s oblasti tradingu) např. Cesty k úspěchu od prof. Milana Zeleného, popisující životní filozofii Tomáše Bati a jeho přístup k podnikání, k práci, k lidem, k životu atd. Myslel jinak než ostatní a uspěl. Druhá knika, která mě zaujala je A Gift to My Children, autor: Jim Rogers (úspěšný investor). Jde o poměrně útlou knihu s podtitulem A Father's Lessons for Life and Investing. Příjemné, nenáročné, oddychové čtení třeba na víkend. Hlavní myšlenka knihy je: pokud chcete být úspěšní nikdy nevěřte mediím a politikům, nepřejímejte automaticky většinové názory. Vše si sami analyzujte, najděte si vlastní zdroje informací, vše si ověřte a udělejte si vlastní závěry. Často budou jiné než závěry vetšiny ostatních. Zkrátka chcete-li uspět, musíte udělat víc než ostatní. To mi ještě připomíná nedávný film Rocky Marciano a jeho výrok" Když ti nejlepší boxeři trénují na třicet kol, já budu trénovat na šedesát kol." A od té doby už nikdy neprohrál.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...