Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: 7 způsobu, jak se nestát bohatým a úspěšným


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 72
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Velmi za zajímavý článek. Škoda, že většina lidí co se nezajímá o trading si toto nepřečte. Všude kolem sebe jen vidím lidí, co jednají přesně jak je napsáno v článku, tedy obviňují všechny kolem sebe a za nic neberou odpovědnost.

Osobně jsem přesedlal na filozofii, které říkám, za všechno co se mi stane můžu já sám, nikdo jiný. Je to velmi těžké, ale je to super způsob, jak změnit svůj život!

Přidám jeden příklad. Před pár lety se mi stalo, že mě podvedla jedna slečna, se kterou jsem chodil. Reakce většiny lidí by byla, že by si řekli, že ta holka je k..., ehm slečna lehkých mravů :-) a hned by se s ní rozešli. Což samozřejmě chápu, problém je v tom, že si z toho co se jim stalo nevezmou nic co by jim v životě pomohlo, protože si řeknou že já jsem v tom vztahu byl v rámci možností super zato ona vše pokazila.
Já jsem to udělal jinak. Slečně jsem nic nevytýkal, ani mě nezajímaly nějaké podrobnosti a prakticky celou vinu jsem vzal na sebe. Začal jsem přemýšlet o tom, co jsem udělal špatně a hlavně jak bych měl v budoucnu změnit své jednání. Díky této zkušenosti jsem se dost změnil (v dobrém slova smyslu) a také se mi podařil najít jednu super holku, se kterou nyní žiji již několik let, ale kdybych nezměnil své myšlení, nikdy bych se ji neodvážil oslovit v tom baru, kde jsme se potkali.

Takto se dá vysvětlit vše, co se vám v životě nelíbí, například práce, jakého máte šéfa, jakou máte partnerku, kde bydlíte, vaše kamarády, kolik berete peněz atd. Věřím, že pokud jste například nespokojeni se svojí prací a se svým šéfem, najdete určitě desítku dobrých důvodů, proč to změnit nejde, ale pokud si přiznáte, že vše co se vám kdy v životě přihodilo, je jen vaše a ne ničí jiná zásluha, tak dostane do ruky obrovskou příležitost vše změnit!!!

Přeji hodně štěstí :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím a ďakujem Tomáš,

asi do polovice tohoto článku som sa bavil (verím že som na druhej strane) ale v istej časti som si uvedomil, že ma stále prepadajú myšlienky a úvahy spomenuté vo vašom článku. Plne sa stotožňujem s názorom že občas treba pozerať na veci aj z druhej strany. Vypočuť si opozíciu...

V živote sa "nám" určite nepodarí úplne sa zbaviť negativizmu okolia - preto je úžasná myšlienka, pozerať na takéto impulzy ako na "humorný" kontrast k nášmu vnútornému presvedčeniu. Pozor ale, aby sme sa "nenakazili", ja musím priznať že som asi trochu s tej "nemoci" chytil lebo som sa v niektorých bodoch našiel !!!

Tak sa idem preliečiť : spravím si čaj, otvorím okno (je krásne slnečno aj keď okolo -5) nadýchnem sa a poviem nahlas, ďakujem za to kde som a aj za to čo robím... (... a o pol štvrtej sa pustím do úžasnej práce zvanej "trading")

Prajem vám všetkým úspešný deň.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

každý kdo chce něco dokázat v jakémkoliv oboru musí mít obrovský zápal pro danou věc aby překonal všechny překážky v vybudování ziskového byznysu a musí velmi dobře znát své výhody oproti konkurenci a to platí i pro trading. jsem přesvědčen že 99% ztrácejících obchodníků neví kde svou výhodu hledat, jak ji definovat a jak se jí držet. k dosažení uvedeného jim tento článek ale určitě nepomůže. žádný z úspěšných lidi lidí které znám nemá ani jednu z vlastností uvedených článku, ale mají určitě ty vlastnosti které jsem popsal. Myslíte si že nemají ty špatné vlastnosti protože jsou úspěšní nebo je to naopak ? Mnoho lidí by ušetřilo své těžce vydělané peníze kdyby "si nastavili zrcadlo", pak by určitě zůstali ve svém špatně zaplaceném ale "jistém" zaměstnání a nevrhali by se do dobrodružství tradingu
Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Je to lehce offtopic, ale vzhledem k tomu, ze to souvisi i s psychikou, pozitivnim vs. negativnim myslenim a vlivem na zdravi cloveka, doporucil bych precist si nasledujici clanek:
www.vitalia.cz/clanky/bud-se-chcete-lecit-anebo-uzdravit/

Hlavne:

[bold]Když už jste zmiňoval přísloví, „veselá mysl, půl zdraví“ – platí?[/bold]

Určitě. Dokládají to výzkumy oborů psychoimunologie nebo psychoendokri­nologie. Negativní emoce jsou totiž energeticky velmi náročné. Starosti tíží, vyvolávají napětí – nejenom psychické, člověk je napjatý i svalově. To vyčerpá obrovské množství energie. Když to trvá delší dobu, podlomí to i imunitu a ten člověk je náchylný ke kdejaké chorobě, začne mu špatně fungovat štítná žláza, což ho ještě víc vyčerpává… a všechno je to důsledek negativních emocí, starostí, chronického stresu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To PPavell: Je to jedno k druhému, člověk může mít zapálení pro danou věc a může i znát své výhody, ale právě díky tomu, že si nedokáže přiznat chybu a žije v jakési bublině, tak stěží uspěje. Platí to i obráceně, člověk který se snaží vše řešit rozumně a chápe, že je za svůj život zodpovědný, tak bez vysokého zapálení také nikdy neuspěje.

Znám jednoho takového tradera, které je do tradingu extrémně zapálenej, ale nejde mu to aby vydělával. Ví přesně kde hledat edge v trhu, jenže jeho největší problém je právě v tom, že všechny svoje neúspěchy dává za vinu jiným lidem či jiným subjektům.

Snažil jsem si mu naznačit, že se musí zajímat víc o psychologii obchodování, jenže i když si něco o tom přečetl, tak ho to vůbec nezajímá a stále jen říká, jak za to může ten či onen, že se mu nedaří.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry clanok ale zober me si druhu stranu mince. Muz, zivitel rodiny pracuje v zabehnutej firme, ktora v dosledku krizy skrachuje, pride o pracu, ma 4 deti. V danej situacii sa neda samozrejme hodnotit, ze prave on bol na vine, on si je zodpovedny sa svoje ciny. Proste su okolnosti, za ktore clovek sam niekedy nemoze. Ono by v danej situacii nebolo asi vhodne mu dat tento prispevok precitat!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

> pitr77

Kazdej clovek je zodpovednej za svuj vlastni zivot. Pokud se rozhodnu mit a zivit 4 deti, taky bych mel premyslet nad tim, jak to udelam a co se stane, pokud prijdu o praci. Zadna firma nikomu neda garanci, ze tam bude makat nadosmrti (mozna snad krome statni spravy). Pokud clovek prijde o praci, je samozrejme jednoduchy zacit brecet, ze to neni moje vina a zivot je svine. Ale je na kazdym cloveku, jak se na takovou situaci pripravi. Rika se "stesti preje pripravenym", ale ono to neni o stesti...

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...