Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Adaptace na aktuální trhy z pohledu intradenního obchodníka


Doporučené příspěvky

to: yamato

myslim ze takyto problem so vstupmi ma alebo malo vecsina traderov (aj ja). Ak si situaciu podrobne a pravidelne analyzujes ako si hovoril s tym drawdownom alebo equity krivkov tak to mas pravdepodobne pod kontrolov a teda napokon menim svoj nazor a nemal by si zatial nic menit. To ze su tvoje zisky slabe, vobec nehra rolu. Uspech je uz len to ze nie si stratovy. Vecsie profity pridu casom.

Myslim ze vela ludi si neuvedomuje jednu vec, a to ze niekedy je velke umenie nerobit nic :). Co musi kazdy uspesny trader skor alebo neskor pochopit.

Prajem vela uspechov

Odkaz

Link to comment
Sdílet pomocí služby

beriem to ako psychologicky trening. Mam dany urcity celkovy profit, ktory musim dosiahnut aby som mohol ist live. Tym je dany urcity tlak na jeho dosiahnutie, co je v rozpore s psychologiou tradera - neobchodovat podla emocionalnych tlakov, ale podla trhu. Snad mi to aspon pomoze trochu sa naucit ovladat emocie - v live to bude na nezaplatenie.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taky už mám těch ožralých a zkouřených trhů plné zuby. Ale na druhou stranu musím uznat, že ty příležitosti, kolikrát nemalé jsou stále. Jen jich není tolik, jsou méně čitelné a člověku dá víc práce se rozhodnout jestli je to dobrý nápad nebo ne.
Jak řekl Trojan ve filmu Jedna ruka netleská: Abychom se společně odlepily od země, vzhůru k obloze, nesmíme se bát !! Je třeba obětí a my musíme být připraveni je podstoupit ! Ke shlédnutí na You Tube.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To: myshack Co se týká tvé první námitky, tak jsem poskytl chybný 1min. screenshot, za což se omlouvám a podávám správný na 30 sec. timeframe. Ohledně Open S/R se nejedná o nic víc než o OPEN cenu první svíce v hlavní intradenní seanci. Screenshot, který jsem uvedl je z 1.11.2010. Například včera byla Open cena v trhu TF 799,5 viz další screenshot. Důvod proč je to jednou 14:30 a podruhé 15:30 je myslím změna zímního/letního času. Jestli se pletu, tak at mě někdo zasvěcenější opraví :) Zdravím Machi7

15518

15519

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte vsichni,

predem musim rict, ze moc pekny clanek, ostatne jako vsechny :)

Ja obchoduju live uz asi 1 rok a pul. Zacinam mit konstantni vysledky.
Obchoduju automat a tedy jsem musel vyresit to co uvadi zde vetsina - jak se vyporadat se zmenami
trhu ( rostou? Jsou volatilni?).

Krome toho, ze provadim walkforward analyzu, pouzivam neco jako "samoucici" se system stanovovani PT.

Je to jednoduche, existuje zakladni vychozi PT ktery je ovlivnen danou situaci na trhu - promennou, ktere rikam
HiLo.

Toto HiLo neni nic jineho nez prumer dennich High a Low za nekolik poslednich dni.

Tato promenna (koeficient chcete-li) urcuje finalni podobu meho PT.
jestli jsou dny spise ploche HiLo zakladni PT snizuje treba na 70% puvodni hodnoty a samozrejme
Pokud jsou dny krasne trendujici tak PT je vyssi nez obvykle.

Docela primitivni zalezitost, ktera se dobre programuje, a nebo se da dobre implementovat i pri diskrecnim obchodovani.


Seven

Link to comment
Sdílet pomocí služby

> Seven

To "HiLo", ktere tu uvadis, je tedy v podstate Average True Range, ne? ATR jenom navic jeste bere v potaz oteviraci gapy.

Ja jsem v podobne situaci jeste pouzival historickou volatilitu (standardni odchylku z close cen za urcite obdobi zpet). To se zda taky docela dobre funkcni, ale nevim, jak moc dobre by to fungovalo pri intraday obchodovani. Na to je asi opravdu lepsi ATR.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To: Machi7

Moc díky za upřesnění.

Ještě kdyby mi někdo vysvětlil, co je to přesně hlavní obchodní seance.
Je to nějak definováno?
Dá se to někde vyčíst v rámci různých trhů? Například vždy 30 min po začátku obchodních hodin?
Nebo je to vždy od 8:30 místního času?
Nebo se to dá nějak odhadnout, vysledovat například podle volume daného trhu.

Díky za radu!



Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Petr Podhajsky:

Zaujimalo by ma, ako to "citite", kedy je prieraz falosny a kedy nie? Lebo nie je vela traderov, ktori dokazu povedat, ci ide, alebo nejde o falosny prieraz na zaklade toho, ze kazdy jeden trh ma jasne vymedzenu scalpersku zonu po prekonani ktorej uz o falosny prieraz nejde v 90% pripadov.....Ale citit to...???

Link to comment
Sdílet pomocí služby

V poslední době se mi dost vyplácí zadávat po signálech limitní pokyny za lepší cenu. Ve většině případech cena k limitu dojde, protože silně rotuje. Pokud cena k limitu nedojde během 3-5 úseček (M3 graf) pokyn obvykle stáhnu. Samozřejmě se občas stane, že mi cena uteče a limit není zasažen. Na druhou stranu pokud se po vstupu na limit cena nechce vydat mým směrem a jde proti, jsem schopen vystoupit s mnohem menší ztrátou než bych inkasoval při vstupu na close signálního baru. Navíc díky limitům mám možnost efektivněji pracovat s profitem a vůbec RRR. Například na close už mi nevyhází potenciál pro dobré RRR, profit by už byl nad (v případě long pozice) SR úrovní, ale při limitu je pohodlně na SR nebo dokonce i pod, takže mohu zvýšit RRR.

Prostě limitní vstupy mají pro můj přístup smysl.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...