Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

OBCHODY 4.7. - 8.7.


tomnes

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny tradery, přihodím jeden vydařený obchod ze včerejšího večera. Celý den jsem měl honičku a tak to vypadalo, že se k obchodování ani nedostanu, večer mi to však nedalo a tak jsem ve 21.15 pustil IB s cílem udělat alespoň jeden malý "skalp". Ze začátku jsem prošvihl dva zhruba deseti-tickove obchody. Ve 21.52 zkouším odražení od S/R na 10313 - SELL 2 MKT ( v tu chvíli asi 10311 ), SL 10325 ( 12 ticku na S/R ). 21.57 to vypadá, že spekulace nevyšla - cena je na 10324 a já budu vyhozen na SL. V tu chvíli jsme musel odběhnout od počítače a už jsme se smířil se ztrátovým obchodem. Když jsme se asi za pět minut vrátil k počítači, tak jsme nechtěl věřit vlastním očím - sešup dolů o 120pt během 3min. Okamžitě jsem to sklapnul a radoval se z více než 1000USD. Tímto příspěvkem se nechci ani tak chlubit - vím že jsem k tomu přišel jak " slepej k houslím " ( kdybych v tu chvíli seděl u počítače tak to "skalpnu" někde kolem 10375. Spíš chci ukázat jak je důležité používání SL a jak Vám může ušetřit "balík". Pokud bych spekuloval na vzestup ušetřil by mi SL minimálně 250US na pozici když by sklapnul na těch 10260 ( prodej cca 10250 ) a sešup pak pokračoval pod 10200. Nicméně je třeba si uvědomit, že pokud pokud máte SL nastavený na nějakou hodnotu neznamená to, že tak přesně definujete svou max. ztrátu. Na tomto obchodě je vidět, že pokud bych otevřel dlouhou pozici a dal SL na 10300 bude moje skutečná ztráta o 50pt vyšší než plánovaná. Pravdou je, že celkový pohyb YM o více než 100pt je spíše výjimkou a 120pt během pár minut jsme včera viděl poprvé ( možná to byl důsledek útoků v Londýně ???). S přáním úspěšných obchodů Michal :) :)

57

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Michale, Gratuluji k vydarenemu skalpu, podobny skok se vcera objevil i na ES trhu a osobne se domnivam, ze to byl skutecne nasledek utoku v Londyne (coz se odrazilo i ve vice trzich) Ja osobne jsem ten skok v ES trhu papirove nevychytal, protoze jsem byl mimo trading room :) a nutno rict ze to byl sesup takovy ze v realu by mi asi slippage notne upravil predstavu o mem papirovem profitu :) prikladam graf mini S&P indexu, osobne kdybych byl ve sterhu vychytal bych ten navrat.. S pozdravem Ian..

59

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Iane, ten včerejší down skok na YM byl o 130pt během jedné minuty ( přikládám 15 sec graf ) - taky jsem to nechytl, ale hned pak jsem skusil otocení UP a bylo z toho standartních 35PT ( tech 10321 bylo denni low ) - mel jsem vydržet, protože se uzavíralo na 10472, ale už sem chtěl končit a nepředpokládal jsem, že se tak rychle vrátí. důvodem poklesu budou bezesporu ty útoky, ale ty ovlivňují směr trhu spíše z dlouhodobějšího hlediska ( hodiny a delší ), krátkodobě se pak trh stává nevyzpytatelný a objevují se ohromné výkyvy. Celkový pohyb YM 7.7. byl 280pt ( lo 10061, hi 10341 ). Pokud na to má někdo nervy a vydrží být celou dobu soustředěný ( což bohužel není můj případ ) tak se na tom dá určitě slušně vydělat Já sleduju hlavně miniDJ ( YM ), nicméně občas taky kouknu na mini S&P ( ES ) a mini Nasdaq ( NQ ), se opravdu chovají podobně. Zřejmě je to složením těchto indexů. YM je většinou " divočejší " což mým obchodům vyhovuje víc. S přáním úspěšných obchodů Michal

61

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,mám prosbu.Jsem nováček,zatím se zabývám studováním komodit zhruba 1 měsíc a potřeboval bych jestli by mi mohl někdo poradit,kde najdu aktuální grafy komodit,chtěl bych se zaměřit jen max na 3 komodity a studovat jejich pohyb.
(na finančníku v manuálu jsou o tom vím,ale jak říkám potřeboval bych aktuální)
Moc děkuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...