Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Když supertradeři pohoří: lekce, které bychom si měli vzít k srdci


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 94
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ahoj radim2, radim2 Napsal: ------------------------------------------------------- > Luo, jaká je pravděpodobnost, že podklad nedosáhne > vypsané strike? obr. nižšie.. > Problém bych viděl v množství 10 000 000 opcí, > kolik budou poplatky? http://www.saxobank.com/en/trading-products/forex/rates-conditions/pages/forex-trader-retail.aspx Resp. ak obchoduješ menej ako 50000Eur(čo je pol lota),tak 10$, ak viac, tak niesu žiadne, v tomto prípade je to objem 10 000 000,takže žiadne...avšak spread pri spätnom odkupe je dost brutalny!Preto si treba strategiu nastaviť, tak aby spätny odkup nenastal... > kolik % z 10 000 000 opcí budeš muset vypsat za > horší prémium protože tak velké množství naráz > neudáš? pravdepodobne narážaš na nedostatočnú likviditu... toto uvádza broker "Obchodovanie forex opcií so Saxo Bank sa spája s rovnakou likviditou ako v prípade spotového obchodovania Forex. "- a na forexe a ešte dokonca na tomto páre ako možno vieš je teda naozaj pekná likvidita :) Ako som uviedol toto je možne realizovať u mňa avšak momentálne na nereálnych peniazoch, takže nedokážem Ti povedať či by ti to mohlo prejsť s horším plneným, ale osobne si myslím, že nie..lebo frekvencia zmeny opč. prémia nie je taká drastická. > Mě to připadá jako příklad mimo realitu, ne ve své > podstatě máš to moc pěkně zpracované, ale těmi > objemy 10M opcí ... Čo sa týka objemu opcii an forece...poviem priklad ako tomu chápem ja v porovnaní... Ak máme napr. ETFko SLV(last close:39,86), kde 1$ znamená 0,01 hodnoty z titulu a ak chceme kúpiť 100ks opcii(1kontrakt) tohto obchodného titulu na strike-u povedzme 42 s majovim terminom, tak by sme dostali premium približne 1,06$ na 1kus opcie, čiže, keby v dobe EXP. by bola close hodnota nižšie ako 42,tak by sme suma sumarom inkasovail zisk za 100kusov opcii(1kontrakt) 1,06$*100=106$ Na forexe, tam nevidím žiadne členenie na kontrakty ,alebo kusy, ale len na loty ako to vo forexe býva...je to proste nákupný Cash ako napísal Airmike. Čiže v našom prípade keď máme EURUSD(last close:1,4483),kde 1$ znamená 0,0001 hodnoty z titulu a ak chceme kúpiť 1lot(100 000USD) na stirke-u povedzme 1,4800 s majovim terminom, tak by sme dostali premium približne 0,0021$, čiže keby v dobe EXP. by bola close hodnota nižšie ako 1,4800,tak by sme inkasovali zisk za 1lot 0,0021$x100 000=210$

15830

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to luo:
je to přesně tak. Obchoduji tak, aby mě eventuelně přiřadili. Je důležité vybrat " správnou akcii " a dodržovat MM. Myslím , že to tak dělá hodně live traderů. Samozřejmě pokud mě akcie přiřadí tak si nastavím profit i stopku. Nebo si to pojistím např. koupenou putkou atd.... řešení je hodně.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zastáncům nekrytých opcí:

luo napsal:
" Čiže v našom prípade keď máme EURUSD(last close:1,4483),kde 1$ znamená 0,0001 hodnoty z titulu a ak chceme kúpiť 1lot(100 000USD) na stirke-u povedzme 1,4800 s majovim terminom, tak by sme dostali premium približne 0,0021$, čiže keby v dobe EXP. by bola close hodnota nižšie ako 1,4800,tak by sme inkasovali zisk za 1lot 0,0021$x100 000=210$ "


Což je podle mne ten případ, kterým myslel Tomáš sbírání desetníků před buldozerem. 210$ je poměrně bezvýznamná částka v kontextu ke 100.000$. Nemám představu jak velký potřebuje luo kapitál k obchodování 1 lotu tímto způsobem.

Když se pak vypisovatel nahých opcí ráno probudí a cena je 1,5 a od té doby jen roste a už nikdy nebude nižší až do doby expirace. Co pak? Ano, je malá pravděpodobnost, že k takovému pohybu dojde, ale když k němu dojde, může to znamenat smazání celého účtu na jednom špatném obchodě.


Já obchoduji Iron Condory v trhu RUT (podle Tomášova návodu) a při výpisu inkasuji premium ve výši přibližně 5% mého obchodního kapitálu, který je vyšší než zablokovaný margin. Samozřejmě, že ne každý měsíc musí být ziskový. V případě ztráty pak riskuji 10%.
Roční zhodnocení pak dosahuji 20 - 40%, i víc, když je dobrý rok. Možná někdo dosahuje s naháčema vyšších zisků, ale já rád dobře spím :-)
Opce vypisuji pravidelně 36 dní před expirací a podle volatility volím šířku IC. No a pak už jen čekám na statistickou pravděpodobnost jestli to vyjde, nebo nevyjde. Je pravda, že se občas trochu bojím, když je nízká volatilita a IC se mi zdá příliš úzký, ale nemusím čekat na příhodnou dobu a obchoduji pravidelně a nemůže se mi stát nic horšího, než že skončím se ztrátou v přijatelné výši.


Kadik:
Jestli se Ti náhodou nestalo, že sis někde přečetl něco o 5% a pak ses omylem domníval, že se jedná o standardních každý měsíc se opakujících 5%. To nejde, musíš počítat s tím, že občas také utržíš ztrátu.



přeji všem hodně obchodních úspěchů

roman



Link to comment
Sdílet pomocí služby

D.I.Fosgen:
tuhle informaci si může každý přečíst v Kompletním průvodci úspěšného finančníka. Je v rozhovoru s jedním úspěšným traderem, který se chlubí jak takto obchoduje, nic jiného nejede. A poslední info, které od něj mám, je, že už neobchoduje, protože trading není pro něj. Proto nějak nechápu proč byl do knihy zařazen.

Ad desetníky před bultozerem.
O tomto v článku není ani zmínka, naked jsou paušálně odsouzeny. Pokud takto někdo obchoduje, koleduje si o malér. A je jedno jestli jde pro pár centů nekrytě nebo pomocí IC s RRR 1:9. Buď nevydělá, spíš ale přijde o účet, jen s IC bude v trhu déle.

Každá strategie má nějaký EDGE, pokud záměrně nějakou z částí EDGE vypustíš, jedná se o chybu, která se může zle vymstít.
Jednoduchý příklad. Mám kapitál 10 000. Chci udělat průměrně již vzpomínaných 5% kapitálu za měsíc. IC na RUT lovím za 100 - 150 při deltě 10 a otvírám bez ohledu na IV, jen s přesným datem do expirace. Pak musím otvírat 3-5 kontraktů. Zablokovaný margin je 3000 - 5000. Celkem dost na takový účet. K tomu chci riskovat maximálně dvojnásobek inkasovaného prémia, 10% účtu, taky dost.
Ale mám klidné spaní, aspoň doufám. Jenže může může nastat situace, kdy dojde k takovému pohybu, není to nic neobvyklého, že nemůžu zavřít za dvojnásobek, ale mnohem větší částku. Dokonce se může stát, že chytnu i maximální ztrátu a 1/3 až 1/2 účtu je pryč. Taková situace může klidně nastat již při prvním obchodu.
Moc klidného spánku v tom nevidím.

Je důležité si také uvědomit, že spread mezi BID a ASK na RUTu je 0,20 na strike, při 4 stricích jsem již na 0,80. V krizových situacích, při nichž chci IC zavírat, se spread BID/ASK ještě zvětšuje a zavírat za MID je velmi obtížné, chce to pevné nervy a trochu štěstí, jenže kdo ho má? Málokdo. Každý, kde obchoduje nízká prémia a hraje na RRR 1:2 nebo 1:3, chce z trhu co nejdřív, protože je již za svým SL a riskuje čím dál tím víc, víc než by chtěl a vydělané peníze mu mizí před očima ;)

Backtesty na opcích jsou velice ošidné a to co vypadá jako super systém se při střetu s trhem hroutí jak domeček z hlíny. Mnozí vědí své :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

D.I.Fosgen Napsal: ------------------------------------------------------- >Já obchoduji Iron Condory v trhu RUT (podle Tomášova návodu) >a při výpisu inkasuji premium ve výši přibližně 5% >mého obchodního kapitálu, který je vyšší než zablokovaný margin. >Samozřejmě, že ne každý měsíc musí být ziskový. V >případě ztráty pak riskuji 10% Neviem či som tomu spravne pochopil, píšete, že Vaše prémium je 5% Vásho obchodného kapitálu a je väčšie ako zablokovaný margin?Mohli by ste uviesť príklad...? Myslim si,že vypisovať vždy presne X dni pred EXP. môže byť trošku riziko a to z toho dôvodu,že volatilita može nastat zo dna na den a trh posunut uplne niekde inam..osobne sa mi pozdáva spôsob vypisovania pri zvýšenej volatilite... Zablokovaný margin v prípade zobchodovania 1lotu pri ziskanom prémiu 190$na obrázku... kadik Napsal: ------------------------------------------------------- > Ale mám klidné spaní, aspoň doufám. Jenže může > může nastat situace, kdy dojde k takovému pohybu, > není to nic neobvyklého, že nemůžu zavřít za > dvojnásobek, ale mnohem větší částku. Dokonce se > může stát, že chytnu i maximální ztrátu a 1/3 až > 1/2 účtu je pryč. Taková situace může klidně > nastat již při prvním obchodu. > Moc klidného spánku v tom nevidím. Tak takýto prípad pri vypisovaný IC nemože nastať a to sprostého dôvodu je tam poistka a určite nie na mílu zdialená!To je skôr o dodržovaný pravidiel MM..a nie o IC.. > Backtesty na opcích jsou velice ošidné a to co > vypadá jako super systém se při střetu s trhem > hroutí jak domeček z hlíny. Mnozí vědí své Ako píšete chce to pevne nervy a dodržovanie plánu a pravidiel. Ak máte vôbec nejaké reálne osobne skúsenosti s touto stratégiou tak sa s nami podeľte inak nezavrhujte túto stratégiu verejne len kvôli tomu, že Vám, alebo niekomu inému citovanému v knihe to nefungovalo...viete koľko možnosti máte pri vypisovaný IC...?Velmi velká vyhoda je, že sa možete držať backtestou a viete čo robíte...kdežto u Naked vzniká omhnoho väčšie riziko....

15866

Link to comment
Sdílet pomocí služby

luo:
příklad, který uvádím je zcela reálný. Pokud obchoduji RUT a mám otevřený IC 740/750/900/910 je můj maximální risk 1000 USD - inkasované prémium, třeba 100 USD. Takže na kontrakt maximálně riskuji 900USD. Upozorňuji, že se jedná o maximální risk, vždy můžu vystoupit dřív.

Takže, když mám na účtu 10 000 USD, při otevření 1 kontraktu, můžu v nejhorším případě přijít o 9 % účtu. Pokud vše dopadne dobře, zhodnotím účet o 1%, RRR 1:9.

Stačí vynásobit 3 až 5 kontrakty a již maximálně riskuji 1/3 až 1/2 účtu. A to mám otevřený základní IC, žádný široký, jen jsem tam hodil víc kontraktů.

Možná, že uvedený příklad přijde někomu přitažený za vlasy, jenže může nastat kombinace událostí, které neumožní uzavřít obchod na přijatelném SL a už se vezete.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To kadik:
Obchod IC jsme jednou "simulovaně" prováděl. Vše jde hladce, jakmile se ale cena začala přibližovat k mým strikům, začal jsem uvažovat, vystoupit, nebo to eště podržet :S podržet znamënalo mít zisk pár procent, zavřít znamenalo ztrátu 10x větší než případný zisk (td).
To opravdu nemělo nic společného s klidným spaním, moc mi to nevyhovovalo. Jinak já opce nedělám vůbec todle jsem jenom zkoušel.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

D.I.Fosgen:

s temi procenti je to hodne relativni. 20%-40% na rok, 5% zisk proti 10% ztrate muze napsat kazdy. Me by konkretne zajimalo jak to bylo u tebe minuly rok? Zvlast ty ztraty se urcite nedaly drzet na dvojnasobku premia a to uz s vynosnosti teto metody hodne zamava.
A kdyz uz pises o buldozeru, tak zrovna u teto metody to taky neni nic klidneho. Ono chytit s peti kontrakty plnou ztratu a prijit o pulku uctu taky s clovekem docela zamava. Takze jestli jedu naked a nebo "limitovany risk" mi prijde celkem jedno, stejne je dulezite, co sam delam, kdyz nastane pruser. A ze tu plnou ztratu muzes chytit a nic s tim neudelas, i kdyz si myslis, ze budes prodavat pri SL dvojnasobku premia. Staci nezavrit kondora ve ctvrtek pred expiraci, kdy si myslis, ze je vse OK, protoze kondor je uprostred pasma a pak ti v patek vypadne settlement daleko za tvou ochranou opci. Priklady byly a urcite zase budou.
A limitovany risk je taky otazka, protoze treba loni po znamem kvetnovem odpoledne, nekdo psal do fora, ze automat u IB mu prodal jeho pozice, i kdyz u nich mel limitovane riziko, s daleko vetsi ztratou a pak se s nimi hadal a dostal jenom castecnou kompenzaci.
Takze propracovany marketing je jedna vec, ale realita je druha. Sam neco podobneho obchoduji, ale uz bohuzel upravene na zaklade vlastnich zazitku a loni jsem mel zhodnoceni necelych 9% u teto metody.

Mej se, Lada

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tomas262 Napsal:
-------------------------------------------------------
> kadik: omlouvám se, opce jdou mimo mě, ale zajímalo, jaké máš WIN% při risku 9R a zisku 1R. Při 90% jsem na nule Díky
>
> Tomáš
>
> Volím úspěch!

Naštěstí 1:9 neochoduji :) Obchoduji úplně jiné RRR a WIN%, ale to není důležité.

Jak píšeš, pro ziskovost by musela být WIN% nad 90%. A máte zde další argument, proč neobchodovat IC čistě mechanicky x dní do expirace a proč hledat lepší poměr zisk:maximální ztráta.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

krakra,
to tak vypada,ked trader nevie čo robí...sorry,ale keď si IC obchdoval len raz evidentne si nemal postavený systém,resp. si sa ho nedržal...uspešnost tam je nad 90%,ale čo ked vychytite akurat ten jeden jediny...?!

kadik,
RRR 1:9 si vyslovil len tak,ale tí špekulatívnejší,ktorí obchodujú IC,tak lapajú po krasnom prémiu,ktoré môže dosiahnut viacerymi spôsobmi...ked máš dobre vypracované backtesty,tak zistiš,že minimum,ktore môžeš mať pri nelegovanom IC je 2:8=>1:4=>na každy 100$ riskuješ 400$ čo pri 90% čini automaticky zisk,ale pri legovanom IC môžeš mat RRR bez problemom aj 1:2=>100$:300$ a to pri tej istej pravdepodobnosti nad 90%!Ale pozor človek musi vedieť čo robí,mat dostatočný kapitál a dodržovať MM na určitej časovej báze povedzme rok.
Inak,kto čosi vie o MM,tak nebude riskovať 1/2 účtu,takže nazory,že vymažeš celý účet su absolutne scestne,človek to ale musí mať dobre premyslené...
Dalšia vec,len tak na zamyslenie vzhladom na pravdepodobnosť..ak to raz to nevyjde(pokial teda neni evidentná kríza),čo mysliš aká je pravdepodobnosť,že nasledujúci krat výjde...?

Na trhy ktoré obchodujem ja, mam vytvorené backtesty na každy jeden den...dokažem povedať,že velkosťi rozpätia u titulu RUT medzi 30-40dnom,su totožné zhladiska obchodovania strategie IC ako medzi 50-60dnom,otázka...kedy by bol planovaný vstup je nesprávne položená...u IC musite mať velmi dobre zvládnutý MM...a teda nahanat prémia...prémia sa rapidne menia pri zvyšenej volatilite a pri približovaní sa k planovaným strikom...ked človek vie za aké premium je mu vyhodne vstupovať, má zvladnutý aj MM,tak IC sa meni na ziskovu strategiu...

Kadik,
vyššie ste sa zmienili o traderovi,ktorý s obchodovanim skončil...viete aj prečo tak dotyčny urobil?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

luo,

je vidět, že nad trading přemýšlíš a víš, že je potřeba sbírat pořádné prémia, mít vysoký RRR a pravděpodobnost na svojí straně. Takže víš, že slepě brát IC, či jakoukoliv strategii, X-dní před expirací je nesmysl. V tom se shodneme, takže super :)
Počet nevyjití za sebou může být celkem velký, loňský rok s rychlými změna IV a cenami pokladu nebyly pro IC36 moc dobré, první pololetí pěkně s účtem zamávali.

Trader, o kterém jsem psal, vpodstatě neskočil, protože ani pořádně nezačal :) Díky své vychloubačné povaze se stal vhodným marketingovým nástrojem, který po vytěžení zmizel ze scény. Tak to v side following businesse chodí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kadik,
vypisovat IC X-Dni pred expiraciou je základná pionta,ktorá je dobrý začiatok...ten kto sa chce udržať musí mať hlavne dobrý MM a čakat aj neočakávané-hlavne byt na to pripravený.
Zaujímave, že pán ani nezačal...keď podla dotyčnej knižky chodieval hravat golf s pánmi marketérmi... :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...