Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Když supertradeři pohoří: lekce, které bychom si měli vzít k srdci


Doporučené příspěvky

kbtm:

tak to jsi napsal hezky (tu)

Jenže na backtestu a procházení jakékoli historie,ještě nikdy nikdo nevydělal.Nemám v úmyslu se pouštět do nějakých velkých diskuzí,ale prosím Tě řekni mě co má za smysl projít earnings nějaké společnosti před 10 lety,když(podklad) firma:

- je/může být zcela v jiném tržním cyklu(před 5 lety mohl být sektor přecenován/podcenován -ted je tomu naopak)
- hodnota firmy/podkladu je/může být úplně někde jinde
- celková nálada na trzích je/může být zcela jiná( myslím tím,že ikdyž firma dá např.super výsledky,ale nálada bude silně down,tak pro podklad bude výhra když nebude padat dolů)

Taky je potřeba připomenout,že nejsou podstatné jenom earnings,ale i výhled společnosti,dále pak jestli earnings naplnily očekávání trhů.Dále spokojenost/nespokojenost investorů,jen nějaká malá zmínka o něčem negativním a vše můžou trhy přijmout jinak.
No tohle mě řekni jak to chceš backtestovat :)


borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 94
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Přeji dobrý den,

jak to lze zbacktestovat ? Dle postupu ...

Ano, nálada se na trhu mění. Ale ne zase tak podstatně. Pokud akcie gapovala v minulosti, s větší pravděpodobností bude gapovat i v současnosti a naopak.
Buď budete hledat o firmě všechno podstatné (což už je stejně promítnuto v ceně/volatilitě) a podle toho se rozhodovat, nebo zkusíte obchodovat statistiku.
Netvrdím, že to co fungovalo v minulosti, bude fungovat i do budoucna ... ale často to vychází až s udivující přesností.

Pokud máte (alespoň) demo TOS, zkuste pár posledních earnings u několika firem - těch co příliž negapují (třeba IBM, ...) a těch, co gapují (APOL, ...). Tj. v thinkBack den před earnings otevřu short straddle (strangle), druhý den zavřu. Nelze hodnotit 1 obchod u 1 tickeru - pokud budete ale mít (cca) 20 tickerů, výsledek vypadá docela dobře.

PS : strategii momentálně neobchoduji, je to pro mě moc adrenalin ... za uspokojivé považuji otevírat platformu tak maximálně 2x týdně ... (a to zpravidla jen proto, abych si opsal NLD).

S pozdravem kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

To ALL:
Tak jsem ten obchod na TIF ukončil :) podařilo se mi to vysedět.
Vypsal jsem call i put před zprávou, po zprávě trh ale vyletěl nahoru a já v tu chvíly dost prodělával (td), nechal jsem to ale být a trh pomalu vyklesal dolů a mě se to podařilo uzavřít na be. Takže obchod nakonec vlastně dopadl úspěchem, ale sám nevím jestly bych toto chtěl obchodovat live, během tohoto dlouho trvajícího obchodu jsem neměl vůbec náladu otevírat další obchod, takže sám nevím jak bych to zvládal live. Další věc, jel jsem to v programu thinkorswim, ale tak nepřehlednej program jsem dlouho neviděl, fakt děs.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přeji dobrý den,

a jak by to vypadalo, pokud byste tento ticker obchodoval stejným způsobem už (třeba) 5 let, tj. 20 earnings ?
Navíc Vám to gaplo do call, tam je "uřízení" zpravidla mnohem jednodušší - pokles volatility ja na Vaší strane.

Co se týká platformy ThinkOrSwim, tak jste asi jediný, komu se zdá nepřehledná ...

S pozdravem kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...

×
×
  • Vytvořit...