Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Život tradera v Algarve: rok po té


Doporučené příspěvky

Co na to napsat nějaký článek?
Myslím, že by to zajímalo více lidí, co a jak by měli udělat, aby mohli žít v zahraničí a přitom zůstat stále registrováni v ČR.
Ptal jsme se na to účetní, dále nějaké daňové poradkyně a ty jsou vedle jak ta jedle :))

Témata článku - Jak se zařídit, aby člověk mohl žít v zahraničí - TIPY a TRIKY:
1) výdělky a daně - živnost netřeba (jak jsem zjistil, u nás ani živnost tradera neexistuje)
2) registrace OSSZ, ZP apod
3) co je Fiscal Number
4) další povinnosti vůči státu
5) a další .....




tomnes Napsal:
-------------------------------------------------------
> Atari,
>
> jelikož mám trvalé bydliště registrované stále v
> ČR, tak veškeré tyto povinnosti dále provádím v
> ČR. Takže jsem ekonomicky i politicky nezávislý na
> Portugalsku. Trvalé bydliště v ČR si zřizovat
> nehodlám. Je tu na můj vkus příliš mnoho
> byrokracie (a to pocházím z ČR!). Mám tu pouze
> Fiscal Number, což je speciální číslo, se kterým
> tu můžete využívat určité výhody, přitom není
> nutné si zde zakládat firmu nebo mít trvalé
> bydliště. Jedinou podmínkou je mít zde ručitele
> (což já mám).
>
> Tomáš
> FINANCNIK.CZ
>
> "Chceš-li uspět, musíš myslet jinak."


Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 81
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

MixaJ,

tento server je věnovaný tradingu, nikoliv daňové problematice. Je povinností každého zjistit si, jaké jsou nutné legislativní a daňové kroky v rámci jeho vlastního byznysu, struktury byznysu a charakteru byznysu. Možností je mnoho a netřeba podotýkat, že se to liší stát od státu. Věřím, že každý, kdo to myslí s životem v zahraničí seriózně, si sám zjistí, jak vše vyřešit v rámci JEHO konkrétní situace. My se podobným článkům zde na Finančníkovi věnovat nebudeme. Sami máme daňového poradce (s razítkem) a tím to pro nás končí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tomnes:
Pokud program běží pod Windows, tak sebelepší produkt od Microsoftu (MS Server 2008 R2 Datacenter) nedokáže pracovat s více než 256 jádry.
Jen pro doplnění Red Hat poslední verze (RHEL 6) dokáže 4096 jader.

Na Amazonu je největší Cluster Compute Quadruple Extra Large Instance a ta poskytuje 2x Intel Xeon X5570, co že 2x4 jádra.

Kdybych měl volit metodu nejmenšího odporu, tak virtualizační nástroj KVM (třeba CentOS, cena 0,-), Tam nainstalovat virtuální Windows Server 2008 R2 Datacenter (cena nenulová), nastavit mu 256 vCPU a na tom to spustit. Poté již výkon záleží na tom co máte pod tím.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tomáš na jednom místě píše - žijeme opravdu jen jednou.
Třeba je to jinak, já se takto na život nedívám a získávám tím víc prostoru a svobody. Myslím že po návštěvě Asie je možné začít uvažovat jinak, vymanit se z křesťanského konceptu. Život se stane lehčím. To je má zkušenost.
Protože toto je můj první příspěvek tak chci ještě poděkovat za tyto stránky. Myslím že jsou víc než vyjímečné. Přeji hodně vytrvalosti a sil pokračovat hodně dlouho. Všem to nej.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Tomáš Fin.:

- tož v našich marketech jsou česká jablka nedostatková, zato se nabízejí např. jablka přímo z Itálie se slevou 30% za 40 Kč/kg, nebo Rakouská "v akci" za 40 Kč/kg, nebo teda i ty Španělské jahody za 70 Kč/kg a pomeranče za 20 Kč/kg i méně. Ale když se ví kde, tak se dají česká jablka koupit i za 5 Kč/kg jen mít vlastní přepravku min. na 5 kg. Letošní zimu dokonce hranolky vyšly na váhu levnějc než brambory.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Získání dostatečně velkého výkonu pro výpočty strategií a simulací se zabývám nějaký čas a přiznám se že na jednoduché a levné řešení jsem ještě nenarazil.

Při optimalizaci programu pro více multicore procesorů je řešení v multiprocesorových strojích. Cena takového stoje při 48 jádrech se bude při skládaní na zakázku pohybovat na úrovni 160-250.000,- Kč bez DPH, v případě velkých výrobců (DELL, HP) o 50-150% výš. Dá se prý použít standardní systém Windows 7 .

- www.abacus.cz/procesory-opteron-socket-g34-12core-magnycours-_c119661.html
- www.abacus.cz/h8dgi-f-2-g34-dual5690-5100-eatx-2-gbe-16ddr3-1333-3pci-e16g2-3-e8-6sata-ipmi_d5023252.html
- www.abacus.cz/h8qg6-f-4-g34-sr5690-pci-e16-2gbe-32ddr3-6sata-8sas2-ipmi2-1u_d5019336.html

Další možností je CUDA od NVIDIA,
- www.nvidia.co.uk/page/tesla_computing_solutions.html
- www.nvidia.co.uk/object/computational_finance_uk.html.
Cena karty se pohybuje kolem 50.000,- Kč bez DPH, nebo CPU-GPU počítač od cca. 160.000,- bez DPH.
- www.supermicro.com/products/system/4U/7046/SYS-7046GT-TRF.cfm?GPU=TC4
Možnost použít standardní systém Windows 7 nebo Linux . Toto řešení je velmi výkonné a to podle měření 50-60x oproti samotnému procesoru,
- www.nvidia.co.uk/docs/IO/77169/NV_Tesla_Computational_Finance_PERF1_FINAL.jpg
a do jisté míry i levné ovšem pokud existuje program který ho umí využít a zde opět platí že běžné trading programy tuto podporu zatím nemají. Velice kvalitní program který jsem měl možnost na CPU-GPU počítači vyzkoušet je MATLAB, který umožňuje spoustu výpočtů i simulací za použití CUDA nebo clusterů. Je možné ho kupovat po jednotlivých modulech, programovat jednotlivé strategie, propojit na SQL databáze, EXCEL a podobě. Cena komerční licence při použití finančních modulů a CUDA podpoře bude začínat na cca. 200.000,- Kč.
www.humusoft.cz/produkty/matlab/cenik/matlab.pdf
Toto řešení je ze začátku poměrně složité a pravděpodobně časově náročné na učení ale jeho možnosti jsou obrovské.

Cloud by bylo jedno z nejlevnějších řešení za předpokladu existujícího programu který nainstaluji a platím jenom skutečně využitý výkon. O žádném takovém řešení sem zatím neslyšel. Cenově bude příprava a programování takového řešení začínat ve stovkách tisíc korun a to bez případných softwarových licencí.

Na Blade servery případně clustery SGI a podobně není v možnostech menších traderů dosáhnout. Ceny takových řešení začínají na několika milionech korun.

Pokud by měl někdo zkušenosti z budování clusterů případně bližší informace budu velmi vděčný za link případně další informace.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pekny clanok. Jednej veci ale naozaj nerozumiem a cudoval som sa jej pri Vasich viacerych clankoch. Co ludia vidia na starbuckse? Podla mojho nazoru je to typicky hype produkt dnesnej doby. Podpriemerna kvalita, super marketing. Neda sa povedat ze by bola kava starbucks vyslovene hnusna a chapem ze je velmi popularna v USA kde mate problem kupit si dobre presso alebo kapucino (fakt by ma zaujimalo preco tomu je tak) Ale u nas? Kvalitnejsiu kavu si dam na hociktorej benzinpumpe kde maju presso-stroj.

Skor si myslim ze si ludia v starbuckse kupuju viac spolocensky status (chcem byt ako ten uspesny manazer co bezi do roboty s papierovym poharikom starbucks) ako kavu. Prepacte za OT.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pepe,

to je jednoduché. Starbucks není káva, je to kakao. To ví každý. No a já kávu nepiji, nechutná mně. Zato kakao ano. Takže díky za Starbucks. Dále jde o tu pohodičku. Kolikrát ve Starbucks když jsem v Praze i obchoduji, nebo jinak pracuji. Pohodlná křesla, příjemná muzika, často velmi pohledné pracovnice :-) Já sice nikam do práce nechodím, takže nevím, jak je to se společenských statutem, ale kombinace příjemné a pohodlné posezení + hezké prostředí + hezká hudba + dobrý sladký teplý nápoj + internet mně naprosto vyhovují. Tady v Portugalsku je prý kvalita kávy na nejvyšší úrovni, údajně jsou Portugalci milovníky té naprosto nejlepší kávy. Já si tu kafe nemůžu dát ani od pohledu. Je to takový malý nic, co člověk do sebe kopne za 2 vteřiny a je to tak silný, že je mu z toho zle ještě dvě hodiny a další 2 dny nespí. U toho sedí na drátěné židli a kouká se na tlusté Angličany :-) Takže není těžké pochopit, že Starbucks mně tu opravdu chybí :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...