Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Život tradera v Algarve: rok po té


Doporučené příspěvky

K počítačům a jak zrychlit výpočetní operace:

1. Nejrychlejší běžně dostupná současná platforma není podle mých zkušeností předražený i7-980, ale i7-2600K (Sandy Bridge). Rozhodně doporučuji, byl jsem velmi překvapen, jak rychlý tento procesor je při použití s Tradestation. Máte Tomáši předpokládám přístup do diskusního fóra TS, tak si tam prosím najděte vlákno "Tradestation benchmark results", kde jsou prezentovány výsledky jednotlivých CPU. Dále je pak třeba si uvědomit, že rychlost výpočtů konkrétně v TS (nemusí to být stejné u jiných platforem), je do značné míry determinována frekvencí CPU a jen při specifických úlohách může zvýšit výkon SSD, rychlejší RAM apod. Takže moje první a hlavní doporučení zní - koupit i7-2600K, dobrý chladič CPU, desku typu ASUS Sabertooth P67, 12GB RAM by mělo být ok, ta může spolu s ostatním zůstat. CPU pak přetaktovat (je to velmi jednoduché) na cca 4.3 - 4.5 GHz a např. pro TS výpočty je také kupodivu vhodné vypnout v BIOSu hyperthreading. Tenhle procák se mi podařilo přetaktovat na 5GHz s běžným chlazením, nicméně nebyl 100% stabilní při zátěžovém těstu Linx.

2. Hlavní část úsilí pro zrychlení optimalizací či statistického testování strategií je ale podle mne potřeba stejnak udělat na úrovni "SW", tj. v hlavě :-) Zkrátka člověk má tendenci optimalizovat všechno naráz, přitom řada parametrů mohou být na sobě zcela nezávislá (neovlivňují se navzájem) a je zcela zbytečné a neúčelné je do dané optimalizace nebo jiného testování přidávat. Čili jinak řečeno je dobré oddělit určité typy optimalizací. Také je potřeba se důkladně zamyslet na tím, jak se nastaví konkrétní testování (např. počet generací, velikost populace atd.).

Osobně se snažím úplně vyhýbat optimalizacím, protože je velmi snadné sklouznout do tzv. overfittingu, zkrátka není podle mne životaschopné si vymyslet nějaký koncept a když sám o sobě nevykazuje dobré výsledky, tak se jej snažit "napasovat" na daná historická data. Používám je spíše pro přesnější vyhodnocení "rámce", v kterém se pohybuji, ke zjištění, na kolik je daná strategie citlivá na změny v parametrech nebo na změny v chování trhů (zejm. volatilitě).
Ale to už odbíhám k jinému tématu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 81
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To tomnes, Honzin:
Byl jsem měsíc v Austrálii a po návratu jsem měl to samé. Myslím si že to vyplývá z toho že u nás v ČR si bereme všechno moc vážně, že se tu snažíme zařadit do nějaké společenské třídy. Také tu všechno moc řešíme. Strašně řešíme politiku, v Austrálii se lidé o politiku vůbec nezajímají, to že nikam přijel Obama, že Medveděv něco řekl - je vůbec nezajímá. Ale vědí že je někde nějaká válka, ale tím to končí, ani na zprávy v TV moc nekoukají, také jejich nabídka televizních programů je mizerná.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 Honzin:

Je pravda, ze clovek na mensi vesnici najde snaz pomoc nez ve vetsim meste. A to uz nemyslim roztlaceni auta, ale i obecne. Clovek potrebuje neco na stavbe, tak se holt sejdou chlapi a s notnym prispenim zlataveho moku proste pomuzou s tim, ze pak priste to bude opacne. Ale to je dano spise stylem zivota, na vesnici maji k sobe lide proste bliz, navic je vsechno mene anonymni a proste je ten zivot jiny.
A jako Tomas nechci lidi v CR generalizovat, ale hodne vychazi i z urcite historie. Nemusime chodit daleko do minulosti, ale pred revoluci byly urcite zasady jako nevycnivat, delnicka trida nadevse, kdo nekrade okrada rodinu,atd. Mnoho veci je stale zakorenenych a jeste nejaky cas bude. Vzdyt se stale se traduje, ze uspech se neodpousti. Nerikam, ze se vsude nenajdou neprejicni lide, ale zavist kterou jsem zazil v cesku je porad ta nejmene prijemna. Stale je totiz v lidech zakoreneno, ze vsichni si maji byt rovni a kdo ma vic ma davat tem kdo ma mene. Uz malokoho presvedcim, ze za jejich problemy nemuze stat nebo nekdo jiny, ale oni sami. Nechci zachazet do politiky ci se poustet do filozofickych diskuzi, ale jen rikam, co podle me zpusobuje to o cem tady mluvime. Musim zaklepat, ze mam okolo sebe lidi, kteri jsou jednak nadani a jednak nezavidi. Mozna take, ze lide kteri byli neprejicni jsem neradil do svych znamych :) Ale sam za sebe muzu rict, ze jsem se radsi presunul do zeme, kde me cisnik poplaca po rameni a ja se budu citit ze kdyz se na lidi usmivam, tak si nemysli, ze potkali blazna :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Bohužel je pravda a souhlasím, že symptomy totalitní doby jsou v ČR stále dost hluboké. Bude to bohužel trvat ještě dlouho, protože ikdyž už jsou v ČR děti které nezažili komunismus a které už v podstatě dospívají, mají převzaté některé špatné zvyky a "tradice" od rodičů atd. Takže ono to ještě potrvá x generací, než se to potlačí, nebo když to půjde velmi dobře, tak to dokonce zmizí :).

Ale jak jsem psal, spíš mi šlo o poukázání na to, že v každé zemi najdete jak děsivé místo k životu, tak naopak i skvělé místo.

krakra: v austrálii jsem nebyl a nemůžu posoudit, ale jen pro pobavení - v Brně jsem poznal rodilého australana, který byl právě v Brně nadmíru spokojený a tvrdil mi, že je to nejlepší místo k životu (tvrdil mi: hlavně to pivo, krásné slečny a přátelští lidé) :D

Asi je to hodně o preferencích každého z nás a také o tom, co každý z nás snese.

A hezké Velikonoce všem. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Honza K.,

děkuji za tip. TS používám pouze k exekuci, k optimalizaci používám MultiCharts. Po všech stránkách mohu říci, že je podstatně dále, než TS (snad kromě kompaktnosti co se možnosti okamžitého využití dat týče). Nejzásadnější rozdíl je multi-core a práce s portfoliem. TS bez multi-core podpory mně v dnešní době přijde jako lehký anachronismus a přes veškeré snahy, které TS v poslední době vyvíjí, bez možnosti urychlit práci na více jádrech bude TS vždy pozadu za MCH. Jsem asi jeden z mála, který lituje, že Grail byl zakoupen TS a nezůstal jako standalone verze s možností výběru MCH. Rozvoj spolupráce Grail + MCH dle mého názoru nabízel mnohem větší možnosti. Dle diskuze v Grail fóru předpokládám, že jste stejný Honza K. - tj. také uživatel The Grail. Jsem rád, že je nás tu více :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...

Dobrý den,
pokud stále koumáte nad tím HW, nabízím ukázku konkrétního řešení:
[bold]Základní deska: SUPERMICRO X8DTL-i [/bold]
eshop.kak.cz/zbozi/aas016-supermicro-x8dtl-i/
[bold]2x CPU: Intel INTEL Six-Core XEON X5680 (případně jiné varianty XEON X5600 Series) [/bold]
www.alza.cz/intel-six-core-xeon-x5680-d193417.htm
[bold] 6x RAM: Kingston 8GB, DDR3, 1333MHz (celkem 48 GB RAM) [/bold]
vellek.cz/p/8gb-ddr3-1333mhz-cl9-ecc-reg-w-parity-dimm-qr-x8-low-voltage-valueram-2218828

+ nejaká obyč grafická karta do slotu PCI express a SSD disk/y (pozor - deska podporuje pouze SATA II).

Odkazy jsou pouze pro ukázku. Při troše hledání pravděpodobně najdete lepší ceny. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 months later...

Díky Tomášově zmínce jsem objevila kouzlo Starbucks a musím uznat, že to má něco do sebe. Když se doma už nemůžu soustředit, tak vyrazím do SB a tam mám několik hodin úplně nerušeně na práci. Zajímavé mi přijde, že ve SB vůbec nemám potřebu neustále zjišťovat novinky na svých e-mailech, FB, aukru a podobných odváděčích pozornosti :).

Zatím jsem vyzkoušela 3 jejich pobočky (Malostranské nám., Palladium a v Paláci Archa) a nejlepší to zatím bylo na té Malé straně-když člověk sejde dolů, tak je tam ticho jako ve studovně, jenom notebooky lehce vrní :-) Palladium mi přijde celkově dost rušné.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...