Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Život tradera v Algarve: rok po té


Doporučené příspěvky

tomnes,
aha tak potom tomu vo Vasom pripade rozumiem. Ja zas kavu musim a volim radsej utulne kaviarnicky s pritulnou spolocnostou :)

mira_k,
nehodnotim kvalitu produktu, ale skor kvalitu uspokojenia mojej potreby. Uvedomujem si ze to hodnotenie je subjektivne, ale nemozem si pomoct. Ked som bol v USA tak som za 5 mesiacov vypil jednu jedinu dobru kavu v talianskej restauracii v San Diegu (presiel som cele zapadne pobrezie od San Francisca az po Tijuanu v Mexiku). Ze bude kava ktoru ponukaju k ranajkam vo vsetkych restauraciach s refillom zadarmo grc som cakal. O to vacsmi som sa sklamal ked som si s velkymi ocakavaniami dal v starbuckse kapucino. Myslim ze to vystizne opisal Tomas druhou vetou vo svojom prispevku vyssie.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 81
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Pepe2000,
takže rozumím .. jen ti to kafe nechutná :)
já zase chodím do SB jen na kávu, na jejich Espresso Doppio, žádná zbytečná voda, žádné mléko a rozhodně ne do papírovýho kelímku nebo si kupuju u nich zrnkovou kávu na domácí přípravu (pěkně ruční mlýnek a french press)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Doteď jsem si myslel, že Starbucks je káva....
I na stránkách to píšou ;-) www.starbuckscoffee.cz/

PS: Late s oříškovou příchutí... Hmmm.....



tomnes Napsal:
-------------------------------------------------------
> Pepe,
>
> to je jednoduché. Starbucks není káva, je to
> kakao. To ví každý. No a já kávu nepiji, nechutná
> mně. Zato kakao ano. Takže díky za Starbucks. Dále
> jde o tu pohodičku. Kolikrát ve Starbucks když
> jsem v Praze i obchoduji, nebo jinak pracuji.
> Pohodlná křesla, příjemná muzika, často velmi
> pohledné pracovnice :-) Já sice nikam do práce
> nechodím, takže nevím, jak je to se společenských
> statutem, ale kombinace příjemné a pohodlné
> posezení + hezké prostředí + hezká hudba + dobrý
> sladký teplý nápoj + internet mně naprosto
> vyhovují. Tady v Portugalsku je prý kvalita kávy
> na nejvyšší úrovni, údajně jsou Portugalci
> milovníky té naprosto nejlepší kávy. Já si tu kafe
> nemůžu dát ani od pohledu. Je to takový malý nic,
> co člověk do sebe kopne za 2 vteřiny a je to tak
> silný, že je mu z toho zle ještě dvě hodiny a
> další 2 dny nespí. U toho sedí na drátěné židli a
> kouká se na tlusté Angličany :-) Takže není těžké
> pochopit, že Starbucks mně tu opravdu chybí :-)
>
> Tomáš
> FINANCNIK.CZ
>
> "Chceš-li uspět, musíš myslet jinak."


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Tomasi,

vzdycky si s chuti prectu tyhle clanky o zivote v Portugalsku, potazmo v jine zemi. Sam jsem se odstehoval do Spanelska, ktera je mentalitou blizka, takze chapu jak to chodi. Ikdyz verim, ze je to tady jeste dobre. Nicmene za dobu co jsem tady jsem zjistil, ze vsechny sluzby do 14 dnu je mozne s klidem nazvat expresni :) To je na dlouhe vypraveni, ale asi tusis co mam na mysli.
Nekdy mi chybi vlakno v diskuzi, kde by lide psali zazitky ze zivota v jine zemi, protoze rad bych znal zkusenosti ostatnich lidi zajimajici se o trading na zivot vne CR.

Jinak preji at si bydleni hodne uzivas

David

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Davide,

kde přesně žijete? Zrovna jsem se tu seznámil s Čechem, co se přestěhoval po 6ti letech ze Španělska sem do Lagose. Tak jsem nějaké zážitky slyšel. Nejvíce mě pobavilo povídání o tom, jak Španělé milují v pracovní době sedět v hospodě a povídat si o tom, jak úžasně efektivní a výkonní jsou Němci a že by chtěli být jako oni :-)
14 dnů je opravdu expresní doba. Naprosto vím, o čem mluvíte.... Na jihu to bude všude stejné... To bude tím sluncem ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To tomnes, davidoff77:
Tady v ČR, když se porouchá auto, tak ho ráno dám do servisu, servis ten samej den zjistí závadu, objedná náhradní díly, díly dojdou nejpozději [bold]druhý den [/bold], ten samý den jsou náhradní díly namontovány a auto si převezme zákazník. Některé autoservisy ty díly seženou dokonce ten samej den co zákazník auto přivezl !
Jak to funguje tam u Vás na jihu, jste bez auta týden nebo dva ?

Jinak, tyto věci jsou asi daní za super počasí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 tomnes:

Zijeme pobliz Barcelony, asi 50km na jih. Konkretne Cubelles, precjen v Barcelone bydlet nas moc nelakalo. Casem se planujeme presunout vice na jih (Allicante s nejvetsi pravdepodobnosti) a pak casem... kdovi :) Ale laka nas neco podobneho kde zijete. Nejenom mistem, ale precjen spanele me mentalitou prilis nesednou. Takze radsi nekam, kde je vice cizincu z jinych zemi. A jak rikas, sedi v hospode (nebo kdekoliv kde se da posedet a popit) a horekuji jak by chteli byt efektivnejsi :) Onehda jsem se bavil s jednim spanelem ktereho jsem se schvalne ptal na veci co me tady "znervoznuji" a to jest jejich efektivita a (trochu prekvapive) nepouzivani blinkru. Na to prvni me odpovedel ze pred 3 rokama tady vsechno fungovalo (asi uz ztrata pameti :) ), ale ze dnes jak je krize, tak proste jsou snizovane stavy a ze tudiz vsechno trva dele. Na to druhe odpovedel, ze to tady tak proste je a ze ikdyz vi, ze by ten blinkr pouzit mel, tak ho nepouzije uz z principu. No asi by me to ani tak nevadilo, kdybych diky jednomu bezblinkrovemu manevru nemel havarku na jejich 8-mi proudych kruhovych objezdech :) Od te doby jsem pri jizde po Spanelsku porad nervozni. A jeste na okraj, jejich efektivitu jsem poznal pri zapojovani internetu. Dlouha historka, ale zkracene receno, jeden den jsme zazadali o internet (s prislibenou dobou dodani 10 dnu), za 10 dnu po zaplaceni prvniho poplatku nam bylo receno ze maji smluvnich 30 dnu a kdyz se dalsich 14 dnu neozyvali, tak jsme jiz zpetne volali a dozvedeli jsme se, ze uz tyden vi, ze nas nemuzou zapojit, ale tak nejak doufali, ze se jim uvolni nejaka linka (buhvi o cem mluvili). Ale co s timhle ma spolecneho krize, to uz jsem se nedozvedel :) Na druhou stranu, kdyz jsem pretahl parkovani o 15 minut, tak uz jsem za steracem mel poukaz na pokutu, takze asi tak :)
Co Ty, nejake zkusenosti s efektivitou Portugalcu?

D.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 krakra:

No tak ja radsi zaklepu na drevo at se mi s autem nic nestane, protoze by mi ani nevadilo, ze to bude trvat mesic, ale nevim jak je to s kvalitou. Sice to tady neni neobvykla znacka VW, ale i tak. Takze doufam, ze holka vydrzi do technicke pristi rok, kde ji zavezu do meho oblibeneho servisu v CR, kde ji umi rozmazlit a plne jim duveruju.
A mimochodem, tu dan za pekne pocasi bych v techto dnech moc nezminoval. Nevim jak v Algarve, ale tady ted prsi a je tu podle internetu vetsi zima nez v CR :) Ale to se casem otoci :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Davidoff,

no tak to je v Portugalsku naprosto stejné :-) Prostě mentalita lidí na Jihu je zjevně stejná. Blinkry se tu taky nepoužívají, ale celkově je to prostě o jiném stylu jízdy, na který si člověk musí zvyknout. Je to trochu "divoký" styl jízdy, ale prediktabilní, takže pro mě pořád lepší a bezpečnější, než v ČR na D1, ale často i v Praze. Prostě holohlaví blbečci v černých BMW v ČR v projevu stupidity a mentální omezenosti na silnicích stále vedou.
S internetem to znám na slovo přesně. Sice mobilní internet jsem měl hned, i poměrně rychlý, ale když jsem se rozhodnul pro backup ADSL, tak nejdříve "nao ha problema" do 2 dnů, nakonec úplně stejné story, jako vy - prostě nebyla volná linka. Vyřešil jsem až skrze známost s prezidentem asociace investorů v Portugalsku, který se zná s CEO Portugalského Telekomu :-)
Lidi na Jihu jsou prostě jiní. Pro ně je na prvním místě rodina, jídlo a fotbal (vše se stejnou prioritou) a tím to tak nějak končí. Přece se nestrhají, když je venku krásně, svítí slunce, a moře je tak božsky modré :-)
Na druhou stranu - pokud tu člověk žije a už má zařízený internet, je tu POHODA. Žádné stresy a věčné fofry, jak je člověk zvyklý z ČR. Myslím, že když Portugalci přijedou k nám, zase nechápou naší mentalitu. Proč se pořád tak ženeme, jsme v permanentním shonu, stresu, atd. Navíc jsou to milí lidé. I když je tu krize, dokáží se usmívat. Nemůžu si pomoci, ale v ČR je pořád permanentně každý nasr.... . Občas stačí, že vylezu z letadla, sednu do taxiku a už bych to nejraději otočil a vrátil se zpět.
Hold všude je něco, člověk si jen musí vybrat to, co vyhovuje jemu...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tomnes: první slova po příjezdu do ČR, které jsem od místních slyšel byly asi tato: uklízečka na letišti v Praze: "kva to je zase bordel tady". Vystoupíme na nádraží, jdeme s doprovodem a těžkými kufry v závěsu po chodníku a chlapík za námi: "Co se tu kva tak roztahujete, kkti". A co se stalo po příchodu do večerky těsně před zavíračkou, kdy jsme byli poslední zákazníci pečlivě vybírající kvalitní občerstvení, si můžete jen domyslet :) V ten okamžik byl pohled na zpáteční ticket do UK velice uklidňující :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tomasi,

tak vidim, ze je to vsude tady na jihu stejne nebo aspon podobne. No tak bohuzel jsem jeste nemel tu cest se seznamit s nekym kdo by danou vec uspisil, ale beru to jako dobrou radu napriste :)
A jinak je pravda, ze lide jsou tady vice v pohode, usmevy na vsechny strany, kdyz vidi, ze spanelstina neni mou silnou strankou, tak se snazi mi pomoct nejak jinak, v restauraci ma clovek pocit jako by byl opravdu vitany host a ne nekdo kdo zdrzuje cisnika od prace :) Tady se i clovek rad na lidi usmeje, tak nejak to tu jde samo. Samozrejme kdyz pominu vyse uvedene problemy, kdy jsem si nesel pro vulgarni slovo daleko :)
A je pravda, ze oproti D1 tady neni doprava na dalnici tak drava, ale jak rikas, je potreba si zvyknout na jejich styl. Na druhou stranu me neuklidnuje, kdyz vidim jak je tady kazde auto nekde otlucene :) A mimochodem, ze zacatku jsem tady pouzival blinkry normalne jak jsem zvykly (ikdyz stale se snazim nezvlcit :) ), ale mel jsem pocit, ze tim v ostatnich vyvolavam paniku, protoze kdyz najednou blikam, tak jakoby to uz bylo neco fakt vazneho.
Docela jsem zvedav az se jednou zas objevim v CR jake budou pocity.

David

P.S.: Pouzivam obecne tykani, doufam ze to nevadi, ale proto se mi libi anglictina, kde to nemusim rozlisovat :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Možná teď budu obhajovat chování lidí v ČR proto, že tu žiji, ale spíše proto, že prostě nežiji v prostředí, které tu někteří popisují (stresy apod.).

Předně jsem taky něco málo procestoval a určitě se najdou rozdíly v mentalitách jednotlivých národů. Co mi ale připadá všude stejné (a je jedno jestli v ČR, Německu nebo třeba Řecku), je přímá úměra mezi "nas*aností" člověka a velikostí obce (města) kde žije, respektive v komunitě ve které žije.

Bydlel jsem na 5 let v Brně, když jsem se tam nastěhoval, byli jsme s přítelkyní totálně nadšení. Nebudu to moc rozepisovat, ale postupem času nás to omrzelo, spíš úplně přestalo bavit. Dnes žijeme zpět v rodném menším městě, a spokojenost je velká (ikdyž nikdy nevylučuji, že někdy přijde čas, kdy budeme chtít žít mimo ČR...). Menší spěch, lidi si rádi vyjdou vstříc, velmi často úsměvy jen tak, stále se zdraví apod. Co se týče "ichtylů" na silnicích, bohužel se najdou všude, kde silnice a auta jsou.

Takže podle mě, velký vliv na "nas*anost" dané masy lidí je místo kde žijí.
Stačí se vžít do situace, která se mi stala na 2 různých místech, jednou v Brně a podruhé v malé vesnici: bylo potřeba roztlačit moje auto aby chytlo. A kde si myslíte, že mi okamžitě chtěli lidi jen tak pomoct a kde naopak stál dav lidí, a se smíchem si na mne ukazovali a po požádání o pomoc šli radši dál s tím, že nic nevidí a neslyší? ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Honzin,

je to možné. Je pravda, že vše také záleží od konkrétních lidí. Nechci odsuzovat ani generalizovat, spíš jen píši, jaký má člověk pocit, když dorazí po nějaké době do ČR. Proč ten pocit mám, to nevím, ale je pravda, že ho dle všeho má většina lidí, co se po nějaké době vrátí ze zahraničí. Příběhy se v tomto ohledu docela shodují. Proč to tak je, odpovědět nedokážu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...