Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Dr. Brett: Emoce a trading – porozumění a zvládnutí úzkosti


Doporučené příspěvky

Ad emocie:
potvrdzujem, ze emociam sa da zabranit vznikat, ale treba zmenit celkovy pohlad na zivot. Je potrebne naucit sa zivot pozorovat bez zaujatia a bez posudzovania "dvojpolovym schematom" (mam na mysli protiklady, ze nieco je zle alebo dobre, velke alebo male, atd.). Nehovorim, ze to dokazem na 100%, ale uz som zazil take situacie, ktore by mi predtym v mozgu vyvolali nejaku reakciu, ale teraz uz nie. ...Dalo by sa to trochu prirovnat pojmu "trading in the zone".

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 34
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

...este by som dodal, ze tento "nahlad" na zivot predpoklada, ze clovek bude ocakavat aj neocakavane, cize napr. aj to, ze zrazu pred vasimi ocami zmiznu dvere.
Aby som nebol off-topic, tak v tradingu to znamena, ze ked som v trhu, ocakavam vsetko (a zaroven som na to pripraveny, ze sa to stane): v najblizsej sekunde trh zasiahne moj SL, padne mi platforma, padne mi net, necakane sa zvysi volatilita, atd.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Michal_ZA:
super !!!! (tu)
ještě to napíšu česky pro zdůraznění: pozorovat ano, ale nehodnotit.
Například: když je někdo tlustý, tak řeknu, že je tlustý, ale nesmí v tom sdělení být hodnocení, zda se mě to líbí nebo nelíbí, zda to je správné nebo není apod. A to je jedna z věcí jak se trénuje nevznikání emocí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

bych přidal svoje poznatky, letos jsem začal live...

1)pokud cítíte neklid a stres, je to zpráva od nevědomí, že jste vstoupili do nesmyslu, špatně nastavili stop-loss nebo otevřeli příliš riskantní pozici

2)pokud jste udělali obchod přesně podle plánu nebo jste k němu měli hodně dobré důvody, vše okolo nastavili správně, velikost pozice odpovídá rozumnému risku, pak se žádný stres nemůže dostavit, ani pokud daný obchod právě protíná stoploss. protože i v tu chvíli víte, že jste udělali správný obchod a nemáte si co vyčítat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...