Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Striker


Ladousek

Doporučené příspěvky

To Segina:
Já jedu také zatím demo, ale už cca 3 měsíce.
Ač nejsem zastánce upgradu jak přijdou, protože se mi stalo, že po upgradu SOLu mi nefungovalo moje nastavení a musel jsem vše znovu nastavit, tak po posledním upgradu se mi zdá, že se seká méně.
V pondělí v době 11-11:15 (Chicago Time), po zveřejnění měsíčního reportu USDA, byl SOL zamrzlej, protože (jako obvykle) vylítla volatilita.
Měl jsem plněnej PT i SL příkaz v jednom okamžiku a dozvěděl jsem se to až s cca 6 minutovým zpožděním.
Se sekáním je také spojené množství grafů, které máš otevřené (max. jich je deset) a také jestli k tomu máš také linknuté DOMy a množství indikátorů (viz příspěvek o pár výše).
Při "normální" volatilitě mi zatím, po posledním upgradu, jede v poho :D. Mám otevřených 10 charts OHLC se třemi (čtyřmi) indikátory - BB, WMA, TRIMA a nově jsem přidal ATR, ale pouze číslo, volume a zbarvení barů (Bull, Bear, DOJI).
Z těch deseti charts jsou 4 různé futures na různých time frames, takže do kompu jdou pouze 4 hodnotová data, která se interně dělí na time frames.
A ještě mívám zapnuté nahrávání obchodní seance.

Jinak k tomu HDD - možná kamarád mysled mezi "normálním" HDD a Flash HDD. Flash HDD je mnohem rychlejší, protože nemá žádné mechanické části, ale je dražší.
Dle mého názoru není sekání SOLu primárně způsobeno HDD, protože data jdou SOLu přímo a až pas se ukládají.
Samozřejmě s Flash HDD se urychlí celej komp.
Spíše záleží na velikosti RAM a rychlosti procesoru a v tomto případě své sehraje také grafika, která nemusí stíhat zobrazovat změny a tím zpomalí celej komp.

Mimochodem já jedu na noťasu s připojeným externím monitorem a až na volatilní dny si nestěžuju. Po dokoupení externího monitoru dostalo obchodování úplně jinej rozměr (tu)

Případné postřehy o sekání kompu a řešení mě také zajímají, už se nějak tak překlápím do doby, kdy si otevřu účet a pojedu na ostro, takže by mě případné sekání mohlo dost mrzet.

P.S.: dobrá rada na závěr. Nejlépe nemít cca 5 minut před a 15 minut po reportu zadané příkazy ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 480
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Zdravím,
to Segina a kostalkarel:
1) ano, v poslední době jsou menší problémy a i real SOL se mi bohužel seká ve dnech s vysokou volatilitou (bohužel, tu k tradingu potřebuji). Samozřejmě, že záleží na stylu obchodování, ale pokud jedete např. intraday a vidíte, že vám zamrzají data, (nebo např. jeden timeframe se od druhého liší v ceně), tak je hloupost do obchodu vstupovat! Lepší to tu chvilku vydržet a neklikat :-)
2) na demu už si nepamatuji, zda jsem měl při paperu slipy, ale v reálu jsou opravdu minimální i v době s extrémní volatitlitou! Průměrně mi slipy vychází na 180 USD na 100 vyplněných kontraktů (což je, myslím, opravdu zanedbatelné číslo :-) ) a je většinou při vstupu do obchodu než u výstupu z něj (opět - záleží, kde vystupujete)
3) rychlost platformy je krom počtu otevřených oken a rychlosti RAM a procesoru určitě závislá také na zavirování pc - kupte pořádný antivir a uvidíte, že máte v pc třeba to, o čem jste ani netušili :-)
4)s příkazy kolem reportů to mám obráceně - pro mě nejlepší cca 10 minut před reportem a jasné situace beru klidně i minutu po reportu - ale to je každého věc, která závisí na systému.

Hodně štěstí,
LukeV



Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdraví LukeV,
měl bych na tebe dotázek. Nastavil jsem si klávesové zkratky pro obchod (vstup a výstup z pozic), ale ty fungují jenom v DOMu. Já obchoduji přes charts a šikla by se mi alespoň klávesová zkratka pro zrušení příkazů, ale to jsem v nastavování zkratek nenašel. Netušít jestli se to dá nastavit?

K těm slippům v demu. Již se mi několikrát stalo, že jsem byl plněn na neexistující ceně - např plnění na 535,25 (wheat), ale daná čárka měla high na 535. Většinou pozice, které byly takto vyplněné šli proti mě a vyhodili mě na SL.
Jen postřeh pro paper trading

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to kastalkarel: 1) k nastavení klávesových zkratek v domu ani v chartu neporadím, nikdy jsem to nezkoumal...ale možná to není špatný nápad se na to mrknout :-) 2) Jestli jsem to dobře pochopil, tak pokud jsi plněn na "neexistující ceně", tak se nejedná o slip, ale o nejspíš o spread, který vzniká díky rozdílu mezi Bid a Ask (ať mě zkušenější kdyžtak opraví) :-) v době tvého vstupu v kombinaci s níže uvedeným: pokud obchoduješ z grafu v SOL, tak si najeď kurzorem kousek od aktuální ceny (1-2 ticky - na wheat je asi nejmenší hodnota ticku 0,25 bodu podle toho, co píšeš) a uvidíš, že se příkazy na levé straně obrazovky mění ze "STOP" příkazu na "LIMIT" v závislosti na pohybu ceny. Takže pokud máš v grafu cenu na "LIMIT" a zadáš příkaz, tak jsi okamžitě vyplněn i v případě, kdy cena neprotne tvoji vstupní úroveň (viz. screen a snad jsem to vysvětlil dobře - ať mě kdyžtak zase někdo zkušenější opraví). :-) Proto to demo je, seznámit se s platformou, přijít jak na to, jak vše funguje a neplatit školné při live. Je tedy pravda, že jsem to při live už věděl, ale prostě díky tomu jedno - tickovýmu spreadu, jsem byl okamžitě vyplněn díky změně ze stop příkazu na limitní příkaz - což tak v SOL je! Tyto hodnoty se mění - někdy to je 1 tick, někdy 2 nebo i tři - například v době open se bid/ask může rozšířit... :-) Hodně štěští LukeV

30025

Link to comment
Sdílet pomocí služby

JJ,
Já pro vstup používám příkaz STOP Limit s nastavením 1 tick (0,25 bodu).
K tomu plnění - pan Lembák mi odpověděl, že v realu se to nestane, abych byl plněn mimo rozpětí čárky. Stává se to pouze v demu.

Pokud bys někdy našel klávesové zkratky pro zrušení příkazu v chart dej prosím vědět.
Já jsem byl schopen nastavit pouze zkratku pro otevření trade okna (ikona myši) a vlastně pro vše co má ikony nad nebo na straně grafu.
Příkazové zkratky jsem našel pouze pro zadávání v DOMu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

prominte že odepisuji až tet ale dost moc tet pracuji a setrim na kapital ja mam otevrene max 5 grafu a to vijimečne vetcinou jeden a a ten si prepinam no posledni tyden me jel sol tet docela v pohode v pc mam antivirak ne kupovanej ale craknuty funguje dobre ale stahl jsem si program na cišteni pc a vyčistil pc pres nej a cely pc se zrychlilo a hlavne net a surfovani
doporučuji umi pekne vičistit registry.
pc mam tak 2 roky stare ale jede a co se tyče vykonu tak na nim rozjedu aj nove hry takže uplne slaby nebude.
No pokut se bude darit aspon tak jak tet tak budu spokojen

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

to Luke V:

Ve Vašem starším příspěvku jste zmiňoval obchodování trhu Russell 2000.
Nevím, jestli tento trh stále obchodujete. Já bych Vás jenom chtěl poprosit o informaci,
zda se u Striker za tento trh ( oproti ostatním trhům ) platí nějaký poplatek.
Moc děkuji za odpověď.

ideu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Prosím o informaci od někoho kdo zasílal peníze do Strikeru.
Otevřel jsem real účet a poslal peníze z Fio banky. Odešlo mi z banky 4995 USD (poplatek byl stržen extra), ale na real účtu mám 4970 USD. To znamená, že cestou někam zmizelo 25 USD.
Pan Lembák mi řekl, že jejich banka v USA si neúčtuje žádný poplatek. V propozicích jsem u příkazu tedy zadal každý své bance (já poplatky v ČR a Strike případné poplatky v USA).

Tak by mě zajímalo, jestli nemáte někdo podobnou zkušenost.

Ne že by 25 USD byla nějak závratná částka, ale pokud to převodu na poplatky, tak je to souhrn ročních poplatků za data, která budu potřebovat (CBOT a CME - 2 USD po 12 měsíců).

Děkuji za reakce

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To kostalkarel:
Kdyz jsem posilal penize, tak se odecet skladal z nekolika polozek - poplatky banky (asi tri druhy poplatku ;-) ) + peníze jsem musel poslat v korunách a při převodu byly vyměněny za USD. Prave výměnou korun za dolary mi na účet došlo jeste méně penez (+ v době odesilání peněz udělala CNB intervenci - takže me to trošku zasáhlo...ale to jsem dopředu nevěděl :-) ... Tot ma zkušenost. Hezké svátky. Lukas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to: gogo
Já jsem to zadal, jak říkal pan Lembák. Ten říkal, že jejich banka si nic neúčtuje, tak jsem zadal každý své bance.
Pokud to ja jak píšeš, tak už se stalo a poučení pro příště.

Jen tedy Fio má v poplatcích napsáno, že pokud se posílá v režimu "každý své bance", tak je poplatek 200Kč (ekvivalent přepočtu na USD) a pokud je "odesílatel vše", tak poplatek 500Kč. Takto jsem ale zaplatil cca 760Kč, což odpovídá součtu obou poplatků.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...