Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Striker


Ladousek

Doporučené příspěvky

  • 1 month later...
  • Odpovědí 480
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Zdravím tradery,

přemýšlím o otevření účtu u Strikeru, chtěl bych se zeptat, jestli se Vám zdají v porovnání s ostatními brokery levní?

Ty komise 6,42 USD asi nejsou nic extra co myslíte? (td)
A nejsou třeba ty vyšší komise vynahrazeny tím, že nemusíme platit nějaké extra poplatky které u ostatních brokerů jsou?

A existují nějaké další poplatky kromě těch vyšších komisí, o kterých bych měl vědět? Pan Lembák mi říkal že je vesměs všechno jinak zdarma.



Děkuji za odpověď,
Radek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Záleží na tom, o jaké poplatky se jedná. K čemu se vztahují. Mě zajímají čistě opce a akcie.

Například u OX platím za opční kontrakt 1,25 USD a za akcie (otevření či zavření pozice) 9,90 USD - neomezené množství.
U opcí k tomu ještě pár centů další fee (asi poplatek burze, který broker odvádí) jinak nic víc.

V poměru k výnosům jsou poplatky naprosto zanedbatelné a ani je moc neřeším (jen čas od času se divím jak velkou sumu to dělá třeba za rok). Systém mi tak jako tak nabízí při zadání orderu vždy částky netto. Takže si nemusím s poplatky lámat hlavu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to SanchezP: Záleží asi jakou platformu chceš používat. Ninja nebo Sierra + Rithmic nebo TTNet je o cca 1,5 r/t levnější na komisích ve strikeru tuším. Na SOL zase sedí OCO, propojené sl a pt na serveru, je možno obchodovat spready, opce na jednom účtě. Hlavně asi není potřeba volat desk a platit v případě nouze, je možno přímo p. Lembáka. Když obchoduješ skutečně aktivně, tak ty komise budeš mít nižší nebo také nižší marže a tak dále. Jinak co dostávám e-maily, tak u nových klientů, co se týče CME dat lze na SOL top of market za 1-2 usd měsíčně, ostatní data (evropské, ice burza) zdarma, jinde automaticky 15 usd za měsíc.

Super trejdy!

Jarda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No o to mi právě jde...že u stikeru mám tak nějak všechno zadarmo kromě vyšších komisí a profi managementu.

Nemusím platit moc za data, za vedení účtu a takové nějaké....

Já vůbec nevím kteří brokeři jsou solidní a jak je srovnat :/ :/ připadá mi to daleko větší chaos než např srovnání telefonních tarifů.

A nevíte na jakých datech Sol fičí?

Díky za odpověď
Radek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, řešil jsem připojení Market Delta Traderu k SOL abych viděl Footprint graf vedle SOL. Zde jsou mé zkušenosti. Market Delta Trader je zdarma, je potřeba s Martinem Lembákem vyřešit povolení napojení III. stran. To je obratem na e-mail. Stahl jsem si Market Delta Trader, zaregistroval jsem se u Market Delta, zatrhl jsem že mám poskytovatele platformy OEC. Poslali mi potvrzení na e-mail, po odklepnutí do cca 15 minut přišlo licenční číslo pro neomezené používání. Při spuštění se musí zatrhnout, že Market Delta Trader není DEMO ale pro živé obchodování. Po spuštění se otevře jednoduchá platforma. Všechny okna můžete zavřít, necháte jen okno Footprint/DOM. DOM se nedá zavřít, vidíte ale aktuální cenu a naskakování změny, takže je vidět kterým směrem se páruje cena. Footprint graf otevřete plusem vlevo nahoře a přidáte instrument, např YMU4. Zatrhnete a po přidání se začne vykreslovat graf. Pozor - první 2 dny byl graf posunutý, třeba o 1,5 minuty a vykreslovaly se i posunutě úsečky - data šla ale správně, cena byla v SOL a MDT přesně stejná. Napsal jsem na jejich Help-Desk, odpověděli, že je program takto nastavený, že se data začínají načítat po otevření a to je start čas pro první úsečku. Pak jsem odebral graf s instrumentem a vložil jako nový. Odklepl asi 2 sec. před překlopením v SOL a fungovalo to dobře. Teď se mi zdá, že v MD zapnuli časovou synchronizaci a vše naskakuje perfektně samo. Popisuji to tady takto aby jste s tím nemuseli dva dny bojovat jako já. Navíc mi připadá, že spousta lidí řeší zobrazení Footprintů a toto je cesta jak to vyřešit rychle jednoduše a bez dalších měsíčních nákladů. Přikládám obrázek jak mám nastavené SOL a MDT. Přeji všem úspěšnou práci na burze. Zdeněk

29395

29396

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, ještě doplňuji k výše uvedenému. Synchronizace času v Market Delta Traderu
funguje po minutách. Takže když si přepnete z 1 minutového grafu na 3 minutový v MDT,
v čase před dokončením 3 minut v 3 minutovém grafu platformy, tak se graf v MDT
přepne o minutu dříve, protože si vzal tu běžící minutu jako první. Grafy máte o minutu posunuté.
Když se přepnete v době 1. minuty 3 minutového grafu platformy, tak naskočí 3 minutový graf MDT
správně a přepíná se na cec. přesně.
Je to krkolomně popsáno, kdo s tím laboruje, bude tomu rozumět.
Jo a ještě jsem si nainstaloval program Dimension4, který Tomáš na webu popisuje.
Čas PC mám synchronizovaný s Cesnetem, který je tady za bukem.
Napište někdo, jestli Vám to takto funguje. Zdeněk

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Zdravím tradery, dnes se mi stala u Strikeru zvlastni vec: pres vikend jsem mel otevrenych celkem 6 spreadu (tzn. otevreno 12 pozic), dnes dopoledne jsem se rozhodl 1 spread uzavrit a po vyplneni prikazu se mi prepocital margin u zbylych 10 kontraktu aniz by doslo k vzajemnemu parovani marginu (coz je typicke pro burzou uznane spready). Puvodne byl soucet marginu cca 6.000 USD a po uzavreni 1 spreadu vyletely vsechny ostatni marginy na 12.000 USD. Stalo se nekomu neco podobneho? Zajimave je, ze Margin Calculator, ktery dosud pocital spravne hodnoty marginu i pro spready, prestal spready uznavat, ale v DEMO uctu funguje normalne. Podle p. Lembaka bude rozhodujici, co se objevi dnes v noci na vypise, ale zajimalo by me, jestli jsem jediny, komu se toto prihodilo nebo je nas vic. Diky za jakoukoliv reakci. PS - pro jistotu prikladam screenshoty z kalkulatoru jak pro demo, tak live ucet. Honza

29514

29515

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den Honzo, taky používám ten calculator marginů, ale pro opce při vstupu do pozic no. Zkoušel jsem tu kombinačku +1 ZBZ4 a -1 ZNZ4, co tam máte vy na tom obrázku a vychází mi to těch tisíc dolarů. Ale zase nedělal jsem nějakou dobu update, tak ještě pak udělám. Připínám obrázek, co mám na live sol traderu já.

29521

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...