Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Začátečnické rozpaky


twinkie

Doporučené příspěvky

Ano souhlasím i s Honzou, jen sem chtěl popsat úplný můj začátek, dneska si zakládám účet u brokerske společnosti abych měl real data co nejlevněji, protože nad real papertrading prostě není.
Ale je podle mě zbytečné aby jste nad tím teď přemýšlel, mě se pohled na trading mění téměř každou hodinou kterou u něj strávím a proto si myslím, že se i k tomuto brzo dopracujete sám...
Mnoho úspěchů

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 334
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

dobry vecer ,

dakujem vam vsetkym za vase prispevky , pripomienky a rady urcite ich zoberiem na vedomie a budem aj nadalej pokracovat vo vzdelavani . viem ze je to este len kratky cas co listujem vo financnikovi a zaciatky su tazke tak ako vo vsetkom co je nove. na kurzy financnika som sa prihlasil ale uz boli vsetky februarove terminy obsadene takze asi az v marci. uz sa tesim. som zo SR z Prievidze cca 220km od Brna a cca 450km od Prahy.. ak by mal niekto z Vas zaujem o stretnutie s mojou osobou ci uz pokrocily zaciatocnik alebo pokrocili trader rad pridem a rad by som pokecal o tychto veciach lebo z mojho okolia nema nikto zaujem sa zaoberat takymito vecami.
Dakujem a prajem dobry byznis vsetkym.
Jaro

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

zdravím všetkých ,

práve ste vyhlásili na marec nové kurzy , preto by som sa rád informoval a bol by som aj rád keby sa mi dostalo nejakej odpovedi či už od účastníkov týchto kurzov alebo od samotných usporiadateľov ,keby mi poradili , ktorý z týchto troch kurzov,t.j. úvodný kurz do intradenenného obchodovania emini trhov alebo základy úspešného obchodovania na komoditných trhoch alebo obchodovanie pomocou najpoužívanejších indikátorov , by som mal najskôr ako začiatočník absolvovať. Komoditný manuál zvládam celkom slušne a aj čo to o komoditách už viem , tak by som rád získal radu od skúsenejších. 4.3. usporiadavate aj stretnutie trejderov tak neviem , čo by bolo pre mňa najvhodnejšie , kde sa dozviem najviac potrebných informácií. Som zo SR a do Prahy to mam asi 450km a marec mám dosť nabitý ale rád by som sa zúčastnil aspoň jedného stretnutia či kurzu.
Ďakujem za každú odpoveď.
Jaro 87

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hezký večer Jaro,

setkání 4.3. je určitě ideální příležitost probrat spoustu věcí jak s námi, tak s ostatními tradery, z nichž řada vám může určitě povědět osobní zkušenosti s našimi kurzy, což je asi nejlepší a nezávislá reference.
Kurzy dokáží podle mých zkušeností dobře nasměrovat a vysvětlit řadu věcí na které jinak budete velmi dlouho sám přicházet, ale samozřejmě nepřináší v žádném případě nějaký svatý grál v obchodování. Trading je ohromně široká oblast a kurzy dokáží pokrýt vždy pouze určitý malý fragment – je proto dobré si nejprve trochu ujasnit, jaké informace a zkušenosti hledáte, jakým směrem se Vy sám chcete v tradingu ubírat a podle toho si vybrat jejich zaměření. Bohužel neznám Vaše preference a tak nejsem schopen Vám takto jednoznačně konkrétně poradit.

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravím všetkých ,

ďakujem za odpoved petře , ale aj tak by som rád uvítal od teba ako od odborníka , ktorý ako prvý z vami poriadanych kurzov som mal absolvovať ako prvý? Neočakávam , že po kurze budem zarábať statisíce či miliony ale chcel by som získať kvalitný základ akým smerom sa mám uberať aby som pri tréningu nerobil nejaké začiatočnícke , možno fatálne , chyby , ktoré by sa potom neskoršie ťažšie odstraňovali.
Myslíš , že stretnutie traderov 4.3. by bol najvhodnejší..............?????????? , na získanie potrebných informácií aj keď v obchodovaní zatial nemám žiadne skúsenosti????
Ďakujem. Jaro87

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Jaro 87:

Myslim si, ze ste sa rozhodli spravene. Tam budete moct komunikovat o vsetkom co Vas v tradingu zaujima a kopec veci si ujasnite. Myslim si, ze po stretnuti budete mat viac informacii o tradingu a lahsie rozhodavanie, ktorou cestou v tradingu sa vydat.

Mrzi ma to, ale na stretnutie do Prahy nepridem :(

S pozdravom,
Pedro

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,
tak se mi konečně podařilo stvořit jakýsi obchodní plán, ale nejsem si zcela jistá, zda jsem to nepřekombinovala :S
Tak si dovoluji to zde vyložit a poprosit zkušenější, aby se k tomu vyjádřili. Myslím, že to do tohoto vlákna patří, název vlákna přesně vystihuje moje pocity.
Děkuji všem.


Vstupy

formace double top/double bottom (pevnější S/R – výhodou), event. double-double top/bottom

vstup 1 pt nad/pod úsečkou-svící potvrzující můj domělý směr trhu – DB 1pt nad H, DT 1pt pod L

vstupní úsečky pro DB – close vyšší nebo stejné ( ve vrchní části úsečky) jako open
vstupní úsečky pro DT – close nižší nebo stejné (ve spodní části úsečky) jako open

RSI divergence – RSI indikátor 70/30
vstup LONG – open vyšší nebo stejné v horní části než C, 1 pt NAD H
vstup SHORT – open nižší nebo stejné v dolní části než C, 1 pt POD L

vstup formou příkazu LIMIT (jen dotkne-li se ceny mnou stanovené nebo lepší)

Beru jen obchody s potenciálem zisku min. 500USD (zvážit S/R úrovně, retracement linii,L a H grafu)
V marginech nesmím mít zablokováno více než 45% účtu.


Základní stop los – umístím po potvrzené exekuci

u DB dám SL 1 pt POD vstupní úsečku
u DT dám SL 1 pt NAD vstupní úsečku
při přiblížení k vrcholu /dnu formace přitáhnout SL k H nebo L nejvyšší/nejnižší úsečky

dotkne-li se RSI úrovně 30 (jsem short) nebo úrovně 70 (jsem long), posouvám SL nad/pod každou následující úsečku

Pokud by musel být SL větší než 200 USD, obchod neberu (upravím podle skutečné velikosti účtu),(případně použiju fixní risk 200 USD)


Výstup

Vystupuji nejpozději na profit targetu 500 USD příkazem STOP
Vystupuji pokaždé při dosažení ztráty 200 USD příkazem STOP.


Pokud se mi podaří zachytit trend, budu posouvat SL po 200 USD růstu, v tomto případě zvážím z hlediska MM multikontrakty.

Svůj risk stanovuji na max. 2,5% z účtu včetně komise. (upravím dle skutečného účtu-8-10K)

Neobchoduji, pokud mnou hýbou emoce-jsem podrážděná, vzteky bez sebe, je
mi všechno jedno, jsem nemocná nebo těžce nevyspalá.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tatiano,
myslím, že to vůbec překombinované není. Jen je potřeba to otestovat, jestli to dlouhodobě vydělává. Hlavně se zaměřit na výstupy a kombinaci SL s PT, případně posouvaným SL - to dělá prachy. Následně samozřejmě MM. Např. DB/DT podle dlouhodobé studie nevyjde v 68 % případů, nebo kolik se tady psalo. Takže časem asi vychytat ty nejlepší na základě zkušenosti a hlavně testovat. Já na to z počátku absolutně kašlal, chytil jsem dobrý měsíce a na nich nešlo prodělat. Následně jsem se musel hodně srovnat ;) Pak taky popřemýšlet, jestli je ten plán pro Vás psychicky zvládnutelný. Ale na to člověk přijde až to zkusí v live.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tatiano,

Jake trhy planujete obchodovat s timto systemem?

Mate nejakou strategii na posuv SL v prubehu obchodu, nebo na ni teprve pracujete, nebo budete mit jen puvodni SL?

Mate Vystupy pouze na PT/SL, nebo planujete vystupovat i na zaklade nejakeho jineho ukazatele?

Z meho pohledu je totiz Vystup a SL dulezitejsi nez vstup a chci pro ne mit propracovanejsi strategii. U vas se o vystupu/PT a SL moc nezminujete - moc to nerozebirate.

Kolik cvicnych obchodu mate s timto systemem za sebou. Zkuste backtest za nekolik let a dejte prosim vedet vysledky.

Diky

Pete

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tatiano,
pro ID je to naprosto bez problémů. Než se Vám vytvoří vstupní úsečka, pokud po ní chcete vstupovat, tak to chvilku trvá. Formaci vidíte již předem, takže je celkem dost času. V pozičním těch DT/DB moc nenajdete, takže bych řekl, že je to naopak vhodné pro ID. Ale opravdu to není žádná legrace. Někdo možná může získat pocit, že identifikuje DT/DB a má vyhráno. Opak je pravdou. Bez dlouholetých zkušeností budete mít úspěšnost třeba jen 40% a výdělek musíte sehnat pomocí kombinace SL, výstupů a MM. Pak už je to jen a jen o psychice. Já mám úspěšnost pod 40% a mám s tím docela problém. Stále mě dokážou 3 ztrátový dny po sobě silně zdeptat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Abych pravdu řekla, moc obchodů s tímto systémem nemám. Já se totiž snažím držet toho, co nás tady učí, neobchodovat bez systému. Takže jsem se nejdříve prokousala spoustou informací na netu, zaplatila si pár školení, snažila se studovat a učila se moudrou býti (to byl pokus o vtip :() no a teprve když jsem měla pocit, že už bych mohla vědět, o čem vlastně je řeč, jsem spáchala tento plán, který jsem zde představila. Tudíž obchodovat jsem podle něj teprve včera začala, a chci to teď zkoušet. Výstupy pro začátek plánuji striktně na SL, risk max. 200 USD, a na PT ve výši 2,5 násobku risku, t.j. oněch 500 USD. Jak to bude fungovat, zatím nevím. Zkouším corn, a intradenně si myslím na e-mini ER2, ES, možná YM. Budu mít k dispozici tak 10K, tak nevím, zda jít s celým účtem na e-mini elektronicky anebo to v nějakém poměru rozdělit a zkusit i poziční - corn. :S :S :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ten SL a PT upravte vzdy podle trhu (v kazdem je vyhodnejsi jiny - dokonce i v ramci jedne komodity nekteri obchodnici meni SL napr v zavislosti na ATR,... SL muzete mit treba i jen 50$ a nebo 500$ u systemu, ktery ma vyssi uspesnost (plati pro ucet 10k$)).

Hodne obchodniku dela intraday a cast uctu hodnoti pozicne.

Preji Vam hodne uspechu a trpelivosti.

Pete

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...