Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Začátečnické rozpaky


twinkie

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 334
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Luckyboy:len tak dalej a zachvilu ste na úrade práce a bez penazí.
Ak chcete niečo dokázať najdite si v prvomrade pracu čo vás trochu baví a uživí.Potom sa začnite zaoberať tradingom takým spôsabom aby ste mal jasno o čom je trading.Momentálne mi pripadáte podľa toho čo píšete že ste niečo iba našiel a viete o tom NIČ.:)).
Moja rada dajte veciam čas a hlavne až moc nestudujte lebo sa stane z Vás večný student ktorý nikdy nezačne obchodovať,alebo budete ztoho zmatený ,alebo sa bude topiť vždy v nových info. Začnite WOODIEHO systémom,MM,výstupy.
Všetko potrebuje svoj čas.
Marián

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Luckyboy >> Z toho co jste psal číší 2 vlastnosti, jedna je výborná, druhá je zdrcující v tom špatném slova smyslu. Začnu tou špatnou - nezodpovědnost. Aby člověk byl úspěšný v obchodování tak si doslova grafy musí zažít pod kůži, hledět do grafů, strávit na tom spousty hodin, všechno si na nečisto vyzkoušet. Pokud chcete kvůli nedostatečné znalosti tradingu opustit zaměstnání tak jednáte nezodpovědně. Zodpovědně musíte přistupovat i k tradingu, pokud k němu takto přistupovat nebudete zaručeně vymažete účet. A tou dobrou vlastností je nadšení pro trading. At vám to nadšení vydrží, nadšení je třeba opravdu hodně, protože cesta je daleká. Hodně zdaru.

S pozdravem
Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

TO: Luckyboy Doufám,že stále ještě máte stojí práci.Tak málo obchodů dokáže ukázat pouze možný správný směr.Já mohu po 50 obchodech papertréninku prohlásit,že mám správný směr.NIC VÍC! Obdivuji VAŠE odhodlání. Ti co již obchodují se těší na VAŠE PENÍZE,já pe těším na diskusi nad obchody na vlákně CORN. Zatím nashledanou ZKL.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Zdravím znovu, a díky všem za podnětné odpovědi,
(abych obhájil svou nezodpovědnost ohledně výpovědi z práce - odešel bych i pokud bych nenarazil na Finančníka, vydržím na jedné pozici max. 4 roky, takže byl nejvyšší čas :) ale nelituju, mám teď čas studovat, samozřejmě dál se nabízím na trhu práce, nehodlám se v tradingu vystavovat stresu, že "musím za každou cenu vydělat", nemusím, uživím se kdykoli čímkoli - pro obchodování komodit mám však dva mega důvody: první - nechci se jen "živit" ale Žít, a ten druhý - jsem sólista, v týmu mám vždy tendenci buď mu vzdorovat nebo ho řídit, na což jako ajťák težko kdy najdu vhodnou pozici).
Ale zpět k tradingu, pár dalších (opět pochopitelně) hloupých otázek:
1. Co znamená když "trh jde do strany" ?
2. na CBOTu jsem našel i elektronickou kukuřici se slušnou likviditou, ale nikde nemůžu najít, jestli se dá obchodovat intradenně..? Poziční obchodování není na mou povahu..
3. backtesting mě absolutně nebaví, a v papertradingu teď vůbec nevím do čeho jít. Poradíte do čeho jít pro začátek? Intradenně? Rád bych papírově začal s trhem nepříliš volatilním - abych vystačil s SL max 100USD, s trhem s kterým můžu následně začít i živě, nejlépe se stejným softwarem pro paper i live, nejlépe se stejným brokerem, ale zase - teď ještě nemám na otevření účtu, takže IB pro mě padá.. (vzhledem k tomu, že jsem celé fórum ještě nepřečetl, tak mě jistě zase naznačíte, že odpověď na bod 3 tam určitě najdu :)))

Předem díky!

Marek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Luckyboy:

ad 3:
jakožto mírně pokročilý začátečník (co už nějakej ten měsíc jede naživo) Ti doporučuji komodity:
Eurodollar přes GLOBEX (jeden prakticky 24 hodin denně) - symbol GE
a na CBOT 5 a 2 leté T-Notes - symboly - ZF a ZT
všechny tyto mají obrovské volume a díky tomu minimální/žádné skluzy

Osobně obchoduji výhradně Eurodollar - denně 1-3 obchody, SL 50 USD + komise! Ano, jen 4 ticky! Ale vychází to a hlavně to vyhovuje mojí psychice, těžce pošramocené kukuřicí ...
Při výběru trhu se soustřeď na vhodný timeframe - já jsem původně začínal na 30 min, teď jsem na 15 min grafech a jsem spokojen. 5min už s mojí strategií moc nefungují. Ale to záleží na každém z nás.

A ještě jedna věc - backtest a realita je něco úplně jiného. Posledních 6 dní mám podle backtestu zisk 610 USD/kontrakt - v reálu jsem získal jen 99 USD/kontrakt. A proč? Protože v reálu jsem párkrát uzavřel pozici moc brzo - s pateticky směšným ziskem, několikrát jsem nenastoupil, protože se mi něco nezdálo - a párkrát jsem signál prošvihnul, protože jsem se právě vracel z práce nebo byl na nákupu ...

tak ať to jde!

nuf

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny z finančníka i administrátory. Mám na Vás několik dotazů, na které mi doufám někdo odpoví popřípadě rozvede diskusi. Chtěl bych se zeptat jestli někdo používate metody svíček nebo market profile pro intradenní obchodování popřípadě kde je v České republice možnost získat informace či studijní materiáli v čestině o těchto metodách. Dále bych rád kdyby se představil někdo kdo dlouhodobě tím myslím v horizontu jednoho roku vydělává na indikátorek které jsou zde prezentované tedy WCII, RSI apod.. [bold] [/bold] Za vaše reakce předem děkuji.

David

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Doporučuju naučit se používat vyhledávání a vyhledávače. Pak byste si zde na Finančníkovi například ke svíčkám snadno nalezl spoustu užitečných informací, které vás zajímají. Například:

www.financnik.cz/komodity/fin_obchod/candlestick-svickove-grafy.html
diskuze k tomu: www.financnik.cz/forum/read.php?23,66935
www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/jak-na-svickove-grafy.html
www.financnik.cz/forum/read.php?2,8133,page=1
atd.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

TO: dav.kolar
Dobrý den!
Odkazy které jste dostal Vám mohou pomoci k tomu,aby jste ve velmi blízké budoucnosti mohl být profitujícím obchodníkem.
Může Vám být úplně jedno,kdo,s čím a jak dlouho vydělává.Pokud vydělává!
Pokud Váším cílem je vydělat,musíte vymyslet něco,co Vám umožní jakkoliv zvýšit Váš obchodní účet.
Cokoliv budete studovat,studujte s vědomím,že hledáte Vaši jedinečnou výhodu v trhu.Ta Vám,nikomu jinému na celém světě,umožní vybrat profit z obchodu dříve,než to udělá někdo jiný za Vás.
Vše ostatní není vůbec důležité.
To koik,za jak dlouho mne zajímá pouze okrajově,pokud můj účet roste ikdyž třeba jen na papíře.

ZKL.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To dav.kolar

Ptáte se: Děkuji oboum za odpověď..... a za odkazy... [bold]K čemu mi bude?[/bold]

Byla to odpověď na váš předchozí dotaz: Chtěl bych se zeptat jestli někdo používate metody svíček pro intradenní obchodování popřípadě [bold] kde je v České republice možnost získat informace či studijní materiáli v čestině o těchto metodách. [/bold]

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...