Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Začátečnické rozpaky


twinkie

Doporučené příspěvky

petrtop,

jeste zopakuji, treba to budou cist i ostatni. to vlakno co tady kdysi udelal green horn je "must read" pro novacky. jedno z nej vlaken tady, dle me. co me vzdycky pobavi je videt novacka ktery zna kdejaky indikator ale nema absolutne zadnou paru o cem burza je, jak to cele funguje a jak se chovaji a kdo jsou smart money. podle greenhorna BB. aby si ujasnili pojmy commercials, hedge, atd.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 334
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobrý deň všetkým,

zaujímam sa o komoditné obchodovanie. Študujem príslušnú literatúru, čítam túto web stránku....
Dočítal som sa o pravidlách, kt. by bolo potrebné dodržať pre začatím "ostrého" obchodovania.
Okrem iných pravidiel sa spomína papertrading, resp. tréning na nečisto...
Týmto by som sa rád opýtal, či je možné trénovať v nejakej demo verzii? Ideláne, s reálnymi dátami...
A ak áno, kt. by ste mi odporučili? Ďakujem.

Rici


Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 months later...

Dobrý den!
Po důkladném přečtení tohoto vlákna musím uznat,že přicházím z doby dinosaurů!Svoji pouť jsem začal důkladným studiem serveru finamcnik.cz.Manuál,psychologie,komodity.Pokračuji papertrainingem.
Velké rozpaky ve mně budí můj odlišný přístup k papertrainingu.Všichni tu máte počítač s přístupem k internetu.Já používam internet v mobilu za stovku.
Většina přečetla spoustu anglických knih,placených v dolarech.Já si chystám koupit svou první knihu od dvou pánů v češtině a placenou cash v CZK.
Všichni potřebují demo pro papertraining se spoustou různých indikátorů.Já si vystačím s málem.Milimetrový papír,obyčejná tužka ze školy a berevné fixy.
Jsem tu snad jediný dinosaurus,který používá hlavu,papír a tužku systémem co si nenakreslím,to nepochpím? Nemám v úmyslu kohokoliv kdo umí používat moderní techniku urážet,ale než ji začnu používat musím vědět jak,proč a co od ní očekávám.Jen jsem se zamyslel nad tím,co dělám celý život.Snažím se vše ze začátku dělat co nejjednodušeji.
jen pro informaci používám klouzavé průměry.Jdou jednoduše spočítat a lehce zakreslit.
Váš ZKL

Link to comment
Sdílet pomocí služby

profesor:
Osobne si myslim, ze je jednodussi si dat klouzave prumery vykreslit pocitacem, nez je rucne pocitat :)
Ale to neni dulezity.
Dulezity je, aby tvy ego bylo s tim co delas v 100% souladu, aby si byl sam se sebou spokojenej, protoze ve finale.... a tady souhlasim, to bude vsechno jenom v tvejch rukach, tvy kalkulacce nebo treba ve hvezdach nad tvym domem:)

Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

TO: Pavel73

Dobré odpoledne Pavle!
Vím,že jednodušší je nechat si vše vykreslit počítačem.Jako poděkování za rychlou reakci Vám prozradím,že si nechávám vytisknout na konci měsíce dayly graf.Stačí mi na to slůvko prosím obsluze netkavárny.
A k tomu egu: Je mu šest a právě nastoupil do první třídy.Má moc krásný úsměv.
Komodity beru vážně do výše svého profitu,vice ne.Neboli-Můj zájem roste s výší mého platu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

TO: Pavel73
Moc se Vám omlouvám,ale moje odpověď byla neúplná.Proto si ji prosím doplňte:
Nijak nezatracuji moderní techniku,používám mobil,email....
Jen pouze si svou oblíbenou kávu udělám do hrníčku,který jsem si sám udělal,než do toho ze supermarketu.
Cítím v něm prostě duši a vím přesně jak vznikal,protože jsem byl u toho.
Možná se může zdát,že to není k tématu,ale musím to napsat,protože si myslím,že to sem patří.
A co říká moje ego: Vím,že to vydrží hodně dlouho!
Pro dnešek končím a někdy příště NASHLEDANOU!
ZKL.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

profesor:

v prvom rade by som chcel povedat ze pristup sa mi zda v dnesnej dobe nanajvys nevhodny, ale ak sa vam bude darit bude vam to zrejme jedno, kazdopadne myslim ze taketo vykreslovanie vam moze byt ku prospechu ale akurat tak pre pre hodne pomale obchodovanie na dennych grafoch, a vase testovanie a hladanie citu pre trhy vam bude trvat podla mna dlhsie. v podstate takyto pristup ako mate tu uz bol, ale bolo to tak davno, ze na to spominaju len pametnici .
Petr a Tomas radia trading si co najviac zjednodusit, testovat mozete rucne aj na elektronickych platformach. paper trading si v podstate bez pocitaca vobec neviem predstavit. podla mna je v dnesnej dobe takyto sposob vopred odsudeny na dlhociznu cestu nikam . ale to je len moj osobny nazor

Link to comment
Sdílet pomocí služby

TO: Airmike Muj přístup je pouze jiný,než používají ostatní.Lze jej použít především pro začátek papertrainingu.Nemam počítač,nemam on line grafy.Používám dayly grafy.Hodnoty open,high,low,close jsou na internetu.V trhu jsem až 5dní. Myslím si,že to celkem fofr. Cit pro trh z části mam z obchodování podílových listů.Komodity jsou ale rychlejší .Zatim se mi daří papertraidovat úspěšně. ZKL

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Zdravím všechny!

Finančník a jejich podání obchodování komodit mě totálně spolklo!!! Všechno jsem zhltl za 10 dní, jdu do toho po hlavě, v práci končím ješte tento měsíc - totální ztráta motivace :), stejně celé dny myslím jen na komodity. Zkouším pár dní papertrading. Sice pojem jako je "obchodní systém" vidím stále v dálce v mlze, ale to mi neva. Na jaře jsem zkoušel online hru od RMsystému - snad o tom někdo slyšel, jmenovalo se to "Investicka", sice jen akcie, ale možná jsem z toho něco chytl, šel jsem do toho bez sebemenších znalostí a většinou jsem ztrácel, pochopitelně. Teď, v paper tradingu komodit mám za sebou (nesmějte se :) 18 obchodů, a přestože se podle toho nedá vůbec nic odhadnout, zatím mi můj jednoduchý money management vychází - docela pěkný RRR :))) Mám ale pár (samozřejmě) hloupých otázek:
1. obchoduji papírově kukurku na CBOT intradenně, je reálné začít s účtem 2K? (pracuji s SL striktně 100$, max 3 obchody za den, málokdy však končím na SL 100 většinou to ještě stihnu stáhnout na 50$ ztrátu)
2. jak je to s marginy při ztrátě? někde jsem tu dočetl, že při účtu 2K stačí pár ztrát a nemám na margin - jakože při ztrátě si bere broker kromě komise i margin???
3. jaký je minimální účet u BI pro obchodování kukuřice? nebo u jiných brokerů?
4. jak je to s likviditou intradenní kukuřice? nelítám v oblacích pokud si myslím, že je dobrá? tzn. že prodám/nakoupím hned jak si zamanu?

Předem děkuji za stručné odpovědi! za ty obsáhlejší odpovědi děkuji dvojnásob! :)

S pozdravem,
Marek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Luckyboy,

1. 2000 je pro pro intradení obchodování málo. Doporučuje se začínat s částkou minimálně 5K. SL by jsi měl mít cca 2-3%
z účtu.
2. margin (záloha) je pouze blokována po dobu obchodu na tvém účtu. Nikdo ti ji nevezme. Po uzavření pozice se pouze
připíše zisk nebo odečte ztráta a v každém případě platíš poplatek brokerovi za uskutečněný obchod.
3. IB má minimální částku pro otevření účtu 5K. Přečti si diskuzi BROKEŘI. Možností kromě IB je poměrně hodně.
4. pokud obchoduješ v obchodních hodinách, bývá příkaz exekuován bez problémů. Záleží na tom který kontraktní měsíc
obchoduješ. Podrobnosti se dozvíš na stránkách CBOT.

Každopádně přeji, ať ti tento elán vydrží i nadále.

S pozdravem Richard

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...