Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích IV


Doporučené příspěvky

stranger:

wow ok, ospravedlnujem sa asi som sa nevyjadril dostatocne, ide live 2 tyzdne, 2 tyzdne zaraba, vravim vyber si co si zarobil tento tyzden, cize JEDEN z tych DVOCH tyzdnov.
Ci som nieco zarobil v live.. je sice nepodstatne ale ano a aj som prerobil takze viem ake to je z jednej aj z druhej strany. Prave to ze som bol schopny zarobene peniaze minut (podotykam nie vsetky!) mi v tych casoch ked som prerabal pomohlo aby som to nevzdal, pretoze som mal zafixovane ze uz so to raz spravil a dokazem to znovu. Moja osobna skusenost bola ze som prvy mesiac naramne zarobil a potom som to dal spat aj s urokami (preskocil som na ropu lebo som uz vsetko "vedel", pekna lekcia) preto vravim vyber si nieco a chod si to uzit, preto to hadam robime.

Stranger vnucujes svoj nazor ostatnym uz len tym ze moj nazor si zavrhol ako blbost bez toho aby si si to len poriadne precital.. mozno cesta konstruktivneho myslenia je lepsia ako zavrhnutie inej myslienky bez rozmyslu..? To uz ale necham na tebe.

Zuryho druhy odstavec je velmi dobry a s vacsinou mozem len a len suhlasit takze kudos (tu)

pekny vikend :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

zury Napsal:
-------------------------------------------------------
> Analytik:
>
> průměrné rozpětí (volatilita) na indexech se
> (konečně) pomaličku zdvíhá a za poslední dva týdny
> jsme měli některe velmi pěkné trendové dny, takže
> jako trendovému obchodníkovi ti trh přál, ale zase
> bych tomu trendovému štěstí nedával takovou váhu.
> Jako začínající trendový obchodník to máš ze
> začátku rozhodně lepší na psychiku než
> protitrendař, hlavně buď konzistentní a neboj se
> obchodovat.
>
> Já bych ti rozhodně spíše radil nechat si ty
> peníze na účtu jako psychický polštář, bude to
> chvíli trvat než budeš konzistentní, počkej co s
> tebou udělá větší série ztrát, větší účet ti
> pomůže lépe ustát tyto období frustrace, proti
> kterým se musíš obrnit a chápat jak opravdu vypadá
> distribuce zisků/ztrát tvého systému. Nauč se
> dobře ztrácet, neboj se dělat chyby, jsou
> nevyhnutelné a uděláš jich milion a jednu, ale vem
> si z nich co nejvíc a neopakuj je. Akceptuj, že tě
> tohle obdíbí bude stát dost peněz, na tenhle
> byznys si potřebuješ vybudovat nové mentální mapy
> a to stojí spoustu usilí a naučení a vytrénování
> nových schopností.

zury: Vďaka, presno také slova "útechy" som hľadal (hlavne ten prvý odstavec). Podvedome tieto veci tak nejak tuším, ale LIVE ma teda emočne pekne rozhádzalo - každý obchod prežívam a je to hrozný adrenalín. Tak som to potreboval trochu vyventilovať, neustále si to v hlave preberám. Takúto sériu ziskov som v papertrade ešte nezažil, tak ma to rozhádzalo viac, než séria strát, ktorých som si užil od sýtosti.

Ďakujem i ostatným za dobre mienené rady prajem veľa úspechov v obchodoch.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

NQ: Tak dnes som to nezvládol. Do obchodovania som vstupoval s tým, že hlavný kanál bol pre mňa 2685 - 2720, čo je na môj vkus príliš široké. Každopádne som chcel čakať na vyprofilovaný trend, poprípade odraz od kanálu. Nad prierazom som veľmi neuvažoval, prišlo mi to vysoko nepravdepodobné.

V rámci rally, ktoré NQ v prvej hodine predviedol, sa dostal pod môj kanál a ja som spravil 4!! Short obchody (všetky okolo 2663-2666), ktoré všetky skončili na SL. Čo ma ale mrzí je to, že prvé 2 boli mimo OS, proste som sa splašil - dostal som sa z obchodnej pohody, ktorú sa snažím si navodiť. Príčinu toho vidím hlavne v 2 veciach:
- Na prieraz kanálu smerom DOWN som nebol pripravený a nemal som pripravené SR úrovne. Nemal som sa čoho chytiť a to ma rozhodilo.
- SL 3 body, ktoré používam dnes nestačil. Nie, žeby mi to pri obchodoch pomohlo (aj tak by dopadli na SL), ale mal som problém načasovať vstupy - normálne sa snažím, aby bol SL pokiaľ možno umiestnený logicky. Dnes to nešlo a to ma akurát ešte viac znervóznilo.

Polovica minulotýždenného zárobku je fuč, ale aspoň mám poučenie - neobchodovať v zónach, na ktoré nie som pripravený a neobchodovať trhy na ktoré nemám dosť veľké SL (zvyšovať SL a PT nechcem).

Gratulujem ale všetkým, ktorý sa dnešného Shortu zúčastnili. Pochváľte sa :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

analytik aj take sa stava, hlavne je sa z chyb poucit. ja som vdacny za vsetkych chyby ktore som v minulosti urobil ked som zacinal. inak by som nebol tam kde som teraz.

Podla mojho nazoru si vstupoval uz dost neskoro. ja sa chystam tiez do shortu ale este som nedostal regulerny signal.
Ked nevadi mozes hodit sem tvoje obchodyy? staci len graf s vstupnymi a vystupnymi sipkami

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Screen nahodiť môžem, aj keď sa zaňho celkom hanbím, dnes som poriadne uletel. V Papertrade sa mi to stávalo tiež, ale časom sa to lepšilo - v Marci som takto zblbol "len" raz. Aj to bol jeden z dôvodov, prečo som šiel do LIVE - veril som si, že už sa dokážem kontrolovať a nerobiť hlúposti. Ale nevadí, aspoň viem, že v tomto ohľade ešte nemám vyhrané a musím na tom pracovať. AD vstup neskoro: OS mi vraví pred 16:00 nevstupovať, dlhodobo sa mi to pri mojom štýle obchodovania vypláca.

19296

Link to comment
Sdílet pomocí služby

analytik obdivuji tvoje screeny za posledních 14 dní. Docela jsem tiše záviděl jak ti to jde. Ne že bych ti tohle přál ale podívejme se pravdě (tradingu) do očí, jednou to přijít muselo. Neboj nejsi v tom sám. Také začínám ale trochu jinak jak ty. Prostě od druhého konce a to se ztrátami. Dnes jsem přesně na bodu jak jsem účet otevíral a myslím že lepší to být ani nemůže :). Také přidávám svůj screen. Měl jsem dnes také menší zatmění. Také jsem nečekal takový sešup a vstoupil dokonce 3x do stejného místa mimo předem vyznačenou S/R úroveň, co je u mě hrubé porušení OP. Až po třetím vstupu jsem si uvědomil, že to dnes opravdu nemá cenu a radši jsem to celé vypnul. Nějak mi dnes kvůli počasí blbne připojení a graf se mi vykresloval asi tak o 15 - 20 vteřin pozadu, takže platforma mi ukazovala PT 50$ ale graf byl stále tam kde jsem vstoupil. Než mi všechno docvaklo, tak jsem z toho vylezl s PT, který pokryje komise :). Až pak když jsem vstal od PC jsem si uvědomil, že to mohlo dopadnout mnohem hůř.

19297

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Diverjh Napsal: ------------------------------------------------------- > analytik obdivuji tvoje screeny za posledních 14 > dní. Docela jsem tiše záviděl jak ti to jde. > > Ne že bych ti tohle přál ale podívejme se pravdě > (tradingu) do očí, jednou to přijít muselo. > Neboj nejsi v tom sám. Také začínám ale trochu > jinak jak ty. Prostě od druhého konce a to se > ztrátami. Dnes jsem přesně na bodu jak jsem účet > otevíral a myslím že lepší to být ani nemůže . Diverjh: (tu) Ako vravíš, asi to prísť muselo. Držím palce, nech ti idú obchody k tvojej spokojnosti. A teším sa na tvoje ďalšie screenshoty. Moje dnešné NQ: Pre prípadny uptrend som mal pripravené SR úrovne 2681-4, 2691-4 a okolie 2700. To, že trh spravil za prvú polhodinu skoro 20 bodov ma po včerajšej skúsenosti už nerozhádzalo a neprínutilo vletieť do najbližšieho obchodu. Príležitosť na vstup som videl až v prípade, že ostatné indexy prerazia svoje silné SR (ES 1380, YM svoje High 1300 a TF 808) - ktoré na NQ korelovali s prerazením SR 2700. To sa aj stalo a vstúpil som. Trh ale nevyletel UP, tak ako som čakal, plus som bol ešte kvôli včerajšku dosť citlivý na prípadny SL, tak som po pár minútach na BE vystúpil. Trh ale hneď po výstupe spravil to, čo som predtým čakal a tak som okamžite vstúpil znovu. Nakoniec dorazil až k môjmu PT.

19310

Link to comment
Sdílet pomocí služby

analytik, jelikoz obchodujes na takto nizkem tf, budes muset minimalne na zacatku s nejakymi temi impluznimi vstupy pocitat.. Tlak se samozrejme s kratsim casem na rozhodovani slusne zvysuje. A to, ze jsi uz nechyboval na demu pro live neznamena temer nic. 5 svicek za minutu je uz opravdu sila. :) Ja mel kolikrat co delat, abych stihal obchodovat na minutovem tf.

Jinak uz by mohly tyhle dlouhy intradenni trendy skoncit, ne? Ne, ze bych se na nich take nesvezl, ale mnohem jisteji se citim, kdyz se trhy pohybuji trochu vice do strany.. :) Dneska jsem mel jeden vstup long na DAXu, ktery jsem zacal obchodovat k TF odpoledne, protoze jsem mel zbytecne moc casu u toho monitoru. Takze vstup v 16:15 na 6728,5 (s casti kontraktu skluz tick), na 6740 posun na BE, vystup na 6760. Podle nynejsiho stavu trhu zbytecne "brzy".. :) Vcera jsem se toho shortu neucastnil, pattern pro vstup po otevreni na pekne SR byl, ale po takto silnem trendu v premarketu vetsinou nesazim na rychle obraty a na trendovy vstup nebyla pro me dostatecna korekce..
Jak se dari ostatnim? V techto dnech by to mel byt pro ciste trendove obchodniky raj. (tu)

analytik, pekny obchod dnes. Jen by ses mel z nej poradne poucit, jen pro to, ze je nyni extremne dobre obdobi pro tvuj system, nezapominej na chyby, ktere nemusi byt nyni videt na stagnujici/klesajici equity.. Byl posun na BE dle OP? Byl opetovny vstup podle OP? Pokud ne, je to chyba. A nejhorsi chyba je ta, po ktere prichazi zisk.. :) Clovek si ji totiz malokdy zapamatuje a lehce ji prehlidne..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

analytik, jeste jsem se chtel zeptat na jednu vec (treba trochu rozproudime debatu).. :) Tyhle vstupy po takto dlouhem pohybu a na tak male korekci mas otestovane jako dlouhodobe funkcni? Ja osobne bych na tyhle pokracovani nevsadil ani dolar, ale je to samozrejme dano osobnimi preferencemi, mam rad vstupy s co nejvyssim %win..

19311

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pavle zdravim po delsi dobe,
jo jo, tyhle dlohotrendovy dny me taky dost nicej ... ja mam rad, kdyz trh vysiva nejakou čtivou strukturu
... to co se ptas analytika, tak to celkem dost vidim na tvym dnesnim vstupu ... vstup po takovym ostrym V na malem zavahani bych nebral ... spis bych ocekaval pred tvym vstupem korekci s tlakem UP (to jsi mel SL nekde na 6721?) ... i kdyz odpol DAX neobchoduju, tak dobra sit by pro me byla v 16.41 na 6744,5 ale na 1 min tf ... stale jedes na 5 min??
happy trading
pajus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...