Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích IV


Doporučené příspěvky

Tak nakonec na DAXu poradny short. Ja bez vstupu, nenastala poradna korekce, kdy bych vstoupil.. TF uz se take rozjizdi, ale ja uz dneska nic delat nebudu. Trh pro me neni moc citelny, sice se pekne odrazi od SRs, ale po moc dlouhych pohybech na to, abych na nich bral CT. Takze jdu na pivo. :) Dnes tedy zadny vstup.

lordberry, mne uz to ani tolik nevadi. Ten 5 min graf je takovy klidnejsi, ale na minute me tohle dokazalo vazne hodne vytocit. Ale pokud je tech dnu vic po sobe, tak to uz si obcas trochu zakricim, at obchoduju na jakemkoli grafu.. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dnes som dostal peknú lekciu disciplíny. Do NQ som išiel s preferenciou UP - ideálne po prerazení 2724-8, poprípade pred ňou, ak trh niečo ponúkne. Short by som obchodoval len ak by sa opakoval včerajšok - tj trh by sa na 2724-8 zastavil, chopoval a začal sa vracať - ale nevidel som to ako veľmi pravdepodobné. Trh SR po pol piatej prerazil a aj keď sa mi vstup nepáčil (ostatné indexy sa blížili k extrémne silným SR), tak som do neho išiel - holt OS je OS a ostatné e-mini indexy zatiaľ len sledujem, ale v OS ich zahrnuté nemám. Skončil som na SL. Potom sa začal vyplňovať môj scenár pre Short a nakoniec som vstúpil - aj keď o 1,5 bodu nižšie, než by som mal, pretože sa mi vstup proste nepozdával a váhal som. No a nakoniec to dopadlo dobre, na PT.

19322

Link to comment
Sdílet pomocí služby

[bold]pajus kucera: [/bold] pokud to 123 na 5m TF nevidíš, podívej se na 1-2min TF, tam bude pro tebe to 123 zřetelnější..... (uvidíš ho zřetelněji, než jak ho vidíš nyní 5m TF - dvě střídavé svíčky).


Pavel K. Napsal:
-------------------------------------------------------
> pajus, bylo to daleko od obratu (tedy od minimalni
> ceny utvorene v tomto swingu), ale vznikl tam 123
> na 5 min grafu, i kdyz je pravda, ze ten bod 3 byl
> dost vysoko.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mixaJ:
vidim, vidim ale o tom to neni ... proste jsem chtel jen prispevkem vyjadrit nazor, ze to pro me neni uplne bezpecnej vstup. Misto toho CG, co se utvorilo na 1 min tf bych radej videl peknou korekcicku (s hlubsim vrcholem 3) a radej ozelim obchod nez lezt do neceho, co nevypada dle meho gusta ... tot vse ... kazdej to citime jinak a to je vsechno.
happy trading
pajus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím tradery, rád bych se zeptal na názor ostatních. Včera 19.4.2012 došlo na TF k prudkému poklesu. Čím mohl být způsoben? Sleduji fundamenty na www.forexfactory.com ale za relevantní považuji jen ty, které se nejvíce týkají indexů tj. FOMC Statement. Včera v 16:00 došlo ke 2 událostem (viz PrtSc). Mohly ovlivnit tento prudký pokles trhů? Obchoduji Live TF, 1min, 15:30-17:00. Díky za vaše názory. Dan

19330

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dan123
myslim, ze sis odpovedel sam tim screenem ... nejen FOMC je dulezitej pro indexy ... sleduj ostatni, ktery jsou na forexfactory oznacene cervene a sam si vysleduj, jaky maj dopad na indexy ... od toho jsou prave oznacene cervene, jelikoz maj obycejne velkej vliv. Je nanejvys dobre s nima pocitat a predem si je do grafu vyznacovat a neobchodovat tesne pred a po jejich vyhlaseni.
happy trading
pajus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dane,

doporucuji si prostudovat, co je to Philly Fed Man. Index. Nebo treba German ZEW Economic Sentiment pokud bys ses rozhodl obchodovat i dopoledne.
Nebo se podivej na patek 6.4. co bezvyznamna zprava ve svatecni den udelala ve 14:30 s trhem.
Je potreba byt pripraven na vsechno a davat si pozor v case reportu, ale i mimo ne, protoze kdyz se rozhodne nekdo, kdo muze, pohnout trhem, s nim pohnout, tak abych nestal na spatne strane, coz TF se svoji bidnou likviditou nemusi byt bezpecny ani se zadanym SL dopredu.
Ale hledat vysvetleni proc je zbytecne, proste se stal pohyb a byl to pohyb smerem dolu. Pak prisel vetsi pohyb nahoru a jeste vetsi pohyb dolu. Takze nez hledat vysvetleni je lepsi spis tam hledat jak se na tech pohybech svezt a udelat tam nejaky rozumny obchod.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to pajus, yax:

děkuji za vysvětlení. Je pravda, že jsem dříve obchodoval večerní seanci (od 20:00) a FOMC Statement se často vyskytoval právě v tuto dobu, takže jsem nic jiného nesledoval.
Na ten pátek 6.4. jsem se díval a je to naprosto zřetelné. Zkusím si zpětně projít vyhlášení "červených" reportů abych se v tom lépe zorientoval.
Děkuji za tip na Philly Fed Man.Index a German ZEW Economic Sentiment, určitě na to kouknu.

Dan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

uf uf dnes spadly servery CQG a jak na potvoru jsem byl v pozici... :) nastesti byly vsechny prikazy zadany (ochranne stopy jsou na burze) a vse se povedlo za par minut znova rozchodit, kazdopadne stejne to byla neprijemna zkusenost... kdyz uz jsem bral telefon a vytacel tradedesk, ze to radsi se zavru po telefonu, tak v tu chvili připojeni znova naskočilo :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 taraka :

Tak to si mnel dost stesti. Mne to stalo 25% uctu.... cca 25 minut bez spojeni a ani broker s tim nic nemohl udelat, i kdyz se velmi snazil.... Jak rikas... neprijemna skusenost... mne se to povedlo vsechno rozchodit az po pul hodine, ale to uz byla pozice telefonem zavrena.. i kdyz ani oni nevedeli za kolik a s jakym vysledkem.. Proste to jen flatnuli a jeli dalsiho.. byl tam asi peknej naval... :) I to se stava... I kdyz musim rict, ze se mi to za tech sest let co obchoduji stalo poprve... resp. problemy byly, ale toto byl nejhorsi mozny scenar... Prikaz vyplnen a SL se nestihl zadat... trefil jsem se presne do toho vypadku... Kazdopadne mit po ruce katastroficky scenar je velmi dobra vec a diky tomu mne nekleplo :) Kdybych mnel v panice hledat telefonni cisla atd... tak uz mne asi vezli :)

Rob

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...