Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích IV


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ja som mal včera i dnes na NQ po jednom obchode. V oboch prípadoch prekročil trh zón 2724-2727, po ktorej som bol včera ochotný ísť DOWN a dnes zasa UP. Vstupy OK, podľa OS, len dnes som sa nejako splašil a nevydržal si počkať na PT, keď sa trh 0,5 bodu pred ním otočil. Tak som namiesto 8 bodov vzal len 6 - snaď sa do búducna poučím.

19416

19417

Link to comment
Sdílet pomocí služby

analytik, ty tvoje vstupy v takto rozjetem trendu na nulove korekci, z toho se mi normalne jezi chlupy.. :) Ale evidentne ti to ted funguje, takze gratuluju.. Jenom jsem se ti chtel zeptat, jestli ty 2 vstupy (myslim pondelni vs. uterni) beres jako ten samy vstup. Myslim tim podle tech samych pravidel, protoze z meho pohledu jde o dost odlisne situace v trhu..

Ja dneska vstup v 16.02 na 808,8 (tick skluz), po 1,5 b. posuna na BE a tam jsem i skoncil, i kdyz cena nakonec na muj PT (804,7) dosla, tyhle situace me obcas porad jeste dokazou nastvat.. :) Jeste jsem uvazoval o vstupu na 805,9 v 16:30, ale trh je na 30 min grafu prilis preprodany z meho pohledu a bez vetsi korekce bych do shortu uz nesel. Long mozna, pokud trh silneji prolomi 810. Jinak to uz dneska vidim bez vstupu. Uvidime.

I kdyz jak na to tak koukam, tak trendovy obchod bych v tomhle pripade nebral, trh je hodne short. Pro me teda spis bez obchodu..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pavle
... me od shortu v ty sit kolem 16.00 zabranil report, kterej byl prave vyhlasenej ... tobe ty reporty uz nevadej??
Krasna sit se dnes vyskytla dopol na DAXu v 9.21 @ 6867 short ( break silne SR 6854 + neuspesny break micro SR 6869 a vytvoreni 123 do short podporeny opet 123 short)
V poslednim tydnu se ropa zvlastne sune a pak rychle udela pohyb ... divne, uz to trva nejak dlouho.
happy trading
pajus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak nakonec se to jeste pekne rozjelo UP, ale beze me..

pajus, vadej.. :) Ale tady byl finalni vstup az v 16:02. To uz obcas vstupuju, pokud vidim dobry pattern.. Navic tady slo o beckovy report, takze to beru zase o neco mene. Plus cena ihned po reportu tlacila UP a stejne nedoslo k prulomu denniho high, coz je pro me takove dalsi male plus.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pavel K: nie, tie 2 vstupy sú pre mňa odlišná situácia. Paradoxne je tá utornajšia situácia z mojho pohľadu oveľa jednoznačnejšia a jasnejšia (tak trochu tutovka), tá z pondelka už nebol žiadna sláva - ale je podľa môjho momentálneho OS. Pre mňa je oveľa podstatnejšia situácia na ostatných indexoch, spolu s tým ako je na tom NQ v rámci mojich pripravených SR. Ak mi trh ponúkne korekciu, tak beriem, ak nie tak nevadí, idem do toho i tak.

Dnes som mal môjho z pohľadu rovnaký vstup DOWN (16:29) ako v pondelok - ale vstup bez korekcie (zježili by sa ti chlpy :)) a dopadol úplne rovnako - tj. pár bodov mojím smerom a potom to trh otočil - SL. Ešte tomu dám nejaký čas a nejakú analýzu a buď túto situáciu prestanem obchodovať, alebo aspoň upravím riadenie pozície a pravdepodobne budem posúvať hneď ako sa bude dať na BE.

Na ten UP, ktorý spomínaš som potom čakal a nakoniec do neho i vstúpil, ale bolo už po pol šiestej a OS vraví jasne - obchodujem len do 17:30. Tak som sa to prinútil zavrieť za BE+1,5, aj keď by som nakoneic skončil na PT. Čo už, momentálne je pre mňa najpodstatnejšie sa naučiť veriť svojmu OS a bezpodmienečne ho dodržovať.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

analytik, jasne, kazdy mame jiny nahled na trhy, je to jedine dobre.. Pokud vstupujes v takto rozjetych trzich temer bez korekci, mohl by ti jako filtr slouzit htf, kdy treba na 30 min sledujes jak moc trh jel v poslednim dnu/dvou + premarketu a jestli trh udelal pred tvym vstupem alespon nejakou korekci na htf. Tenhle filtr mi osobne dost pomaha. Je to sice trochu vice doskrecni zalezitost, ale funguje. Dnes jsem napr. takto nevzal obchod, na kterem jsi sel short ty. Ten long byl pekny, zafungoval hezky odraz od daily SR (alespon na TF), ale ja uz pokud je takto rozjety jeden smer na htf, nerad vstupuju do opacneho smeru jen podle aktualniho trendu na trading tf, pro me jsou to vstupy s mensi pravdepodobnosti, coz ale neznamena, ze ztratove..

Jinak rozhodne ti nechci mluvit do tveho systemu, obzvlast jestli funguje, dobre se ti obchoduje a je zalozeny na nejake situaci v trhu, kterou dokazes logicky oduvodnit tak, abys ji sam veril. At to jde! (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pavel K., analytik po pravdě sám jsem byl trochu překvapený z některých analytikových vstupů, které byly docela daleko od vrcholu/dna korekce (horší trade pozice = větší riziko), nicméně se mi moc líbí, že si jde pro slušnej target (= má dobrej RRR), takže z tohoto pohledu pochvala a přeju mu ať to vychází, pokud bude opravdu dbát jen na tohle, tak je to solidní základ pro to, aby se mu dlouhodobě dařilo. Analytik: add pondělí, měl by sis do plánu dát situaci, co uděláš když ti trh vytvoří poměrně jasné HIGHER LOW, přesně jak to udělal v pondělí po tvém vstupu. Necháváš si pořád stejné riziko jak při vstupu? Trh ti totiž dal dodatečnou informaci (negativní), kterou jsi před vstupem neměl. Pamatuj, že tvým primárním cílem je co nejdřív eliminovat riziko držení pozice, chápu že se to dělá blbě jen s jednou pozicí, ale minimálně se na tím zamysli - co udělám když trh uděla tohle, co udělám když to trh neudělá?? Už jen samotný fakt, že se trh hned nerozběhne tvým směrem a jde proti tobě je prvotním indikátorem, že může být něco špatně (což většina lidí tak nějak odmítá akceptovat). Co se týče úterka, tak to je trochu extrémní varianta silného up-trendového dne (četnost kolem 10-11%). Je to specifická situace, kterou musíte umět poznat diskréčně a to přichází až se zkušeností a citem. V takový den je třeba naskočit co nejdřív a kupovat každý menší pullback dokud to bude funguovat, vyždímat z toho co nejlěpší RRR, tady vám moc nepomůže žádný mechanický systém a je třeba si reálně uvědomit, že pravděpodobně vám nedá žádný vstup a být s tím v pohodě. Pokud někdo studujete tržní strukturu a profily, byl to krásný breakout z úzkého rozpětí předchozího dne, katalyzátorem byl velmi pozitivní ISM a komunitou proběhla také šuškanda o lovu na STPy (vzhledem k prázdninovému dni v Evropě se dal očekávat ridší volume, v ridším volume se trh snadněji hýbe)

19438

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...