Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích IV


Doporučené příspěvky

Trhy maju peknu silu na LONG sam som zvedavy ci zapocaty SHORT skoncil a ci najdu silu ist opat hore nad hranicu 2790 (NQ). Dnesna situacia na zobchodovanie bola jedna, a to do trendu, ale musel by som porusit risk managment v ramci maximalne vysky SL. Troska to zamrzi ked pozeram kam by to smerovalo, ale nevadi, som v pohode. Mozno ze este bude prilezitost dnes zobchodovat, som stale v strehu.
Spominana prilezitost by bola na cene 2686,75 o 15:45. stacilo dat SL nie 4 body ale 5 body, ale keby keby...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Pavel K. Napsal:
-------------------------------------------------------
> analytik, jeste jsem se chtel zeptat na jednu vec
> (treba trochu rozproudime debatu).. Tyhle vstupy
> po takto dlouhem pohybu a na tak male korekci mas
> otestovane jako dlouhodobe funkcni? Ja osobne bych
> na tyhle pokracovani nevsadil ani dolar, ale je to
> samozrejme dano osobnimi preferencemi, mam rad
> vstupy s co nejvyssim %win..

Pavle: Nemám ich nijako kvalitne otestované. A aj z toho dôvodu zatiaľ svoje LIVE nehodnotím veľmi dobre - robím chyby a moje vstupy sa čím ďalej viac posúvaju od toho, čo som testoval. Je pravda, že trhy sa chovajú neštandartne (voči tomu, čo som si otestoval a už zažil na papertrade), ale to nie je dôvod neštandartne obchodovať. Toto všetko si uvedomujem a preto z tých zarobených peňazí nie som nijako vo vytržení. Sú fajn, ale môj cieľ je byť schopný zarábať konzistentne a nie mať šťastie. Tými screenami sa nijako nechválim, nemysím si, že by bolo čím. Aby som povedal pravdu, tak ma napadlo ich sem začať dávať pri čítaní Trading Coach od Steenbargera (1.kapitola, 8 lekcia - "Spoločenská motivace chovat se při setkáních s kolegy obchodníky co nejlépe vám otevře přístup k těm nejlepším vzorcům chování.). Proste na seba tak trochu upliesť bič.

PS: Ďakujem za rady a komentáre v tvojich príspevkoch, vážim si každého, kto tu na fóre ma ochotu pomôcť začiatočníkom.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pavel K. - můžu tě poprosit, pokud uvádíš svoje vstupy, mohl bys třeba jen v krátkosti napsat co tě k nim vedlo? Teď koukám na ten včerejší DAX a moc to nechápu :) Ještě tak vidím průraz SR 6724.5, pokud to bylo ono, ale proč sis počkal až na tak hlubokou korekci a nenastupoval dřív? Díky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak prikladam vcerajsiu prilezitost na ktoru som si pockal a kedze som bol v strehu, tak som ju aj zobchodoval (ale... vysvetlenie neskor)

Cize jednalo sa o prilezitost na vrchole vcerajsieho LONG pohybu. OP mi vykreslil platny signal na cene 2726,25 o 21:33, drzal som to az do zaverecnej tak ako v pondelok

To ale co som spomenul vyssie pochadza z toho ze som zene vysvetloval ako sa obchoduje na demo ucte kedze dlho sa nic nedialo a bol som znudeny z celeho dna. Takze vstup som sice vykonal podla OP ale ucet som mal prepnuty na SIM. takze aj take veci sa stavaju.

AKo sa darilo vam ostatnym?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

navratil, ok. Budu se snazit. Ono je asi opravdu dulezite, pokud se nekdo chce koukat na moje nynejsi vstupy, si otevrit 5 min tf a zhusteny 30 min tf.

Moje uvahy:
1. Cena sla cely den silne long.
2. Cena se proobchodovala silnou SR
3. Cena sla long uz dost dlouhou dobu - jediny trendovy vstup pro me pripada v uvahu ten s oporou SR a dostatecnou korekci.
4. Pockal jsem si na navrat k silne SR, kde na 5 min TF pro me idealni flip. Pattern mohl byt lepsi, ale ta situace byla pro me idealni. Navic TF tahlo silne UP.

Snad takhle pro zacatek staci - opravdu je dulezite se kouknout na ten 5 min graf. Na minutovem to neni tolik videt..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pajus, bylo to daleko od obratu (tedy od minimalni ceny utvorene v tomto swingu), ale vznikl tam 123 na 5 min grafu, i kdyz je pravda, ze ten bod 3 byl dost vysoko. Nicmene ta SR byla tak silna a ten trend tak velky, ze jsem si byl vcelku dost jisty timto vstupem. Dalsi vec je, ze cena rychle klesla k SR a hned dalsi useckou na tento pokles silne reagovala do longu, zadne motani kolem SR, ale rychly zatah, v tomto pripade se nevyplaci cekat na idealni formaci, protoze nemusi nikdy nastat a tyhle situace jsou sami o sobe dost silne. jak rikam, kazdy to vidi jinak a je trochu rozdil na dtim premyslet z pohledu minutoveho a petiminutoveho grafu.
Schvalne posilam svuj graf - neprijde mi to jako usly vstup.. Samozrejme, mohl byt nize, ale cena mi tento vstup zkratka neposkytla.. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dnešok na NQ bez obchodu. Do Longu by som šiel až po prerazení včerajšieho High a pre prípadny Short som čakal buď downtrend, alebo odraz od SR 2724-8. To sa síce nakoniec stalo, ale musel som o 16:45 odísť od trhu, takže nič z toho. Vstup by som mal podľa OP niekde na 2713-4 cca 17:13, PT štandartných 8 bodov, SL 3 body - ak by som to teda zobchodoval podľa plánu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dneska jsem trochu podcenil aukci spanelskejch dluhopisu a vliv na DAX, i kdyz vim, ze byla netrpelive ocekavana .. udelal jsem sice dobrej obchod (10.00 short @ 6780.5 po rejectu breaku micro SR) ale divil jsem se, ze odezva na breaky byla dost nizka a vol byl do 200 k !! ... v 10.15 nejspis byly nejaky predbezny info a celej short to hned zvratilo ... myslim, ze nas jeste ceka v brzke dobe dalsi dulezita aukce a tak pozor !!
happy trading
pajus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pavle, díky za popis a screen, jen jestli ještě můžu - jak chápeš flip, kdy je pro tebe ještě platný? Od té SR se totiž cena už jednou odrazila, úsečkou v 15:20, což podle mě je flip tak nějak dle definice, a ten jsi nebral. To co jsi ty zobchodoval už je zase celkem silný průraz zpět pod SR a myslím že hodně lidí by řeklo že už trh ztratil momentum do longu. Tak by mě zajímalo, jak to vnímáš ty. Díky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

navratil, v 15.20 se take utvoril flip, ale ja v tuhle dobu jeste neobchoduju. Cekam na otevreni US trhu a na DAXu beru vstupy az po 1. deseti minutach, az se "chytne" americkych indexu.. Dalsi duvod je, ze samotny pattern 123 vznikl prilis blizko pate swingu (high dne) - v tomto pripade beru vstupy opravdu jen malokdy, pouze kdyz ocekavam silne momentum. To ale urcite neni moc pravdepodobne, pokud jde trh stale UP.

Co se ztraty momenta tyce, poradne nevim, proc by ho melo ztracet. Spis bych rekl, ze na teto urovni by prave momentum do longu logicky melo prijit a prislo. Pokud je v trhu celodenni trend, tak naopak dalsi momentum do longu neni dobre hledat na high/low tohoto trendoveho dne - to uz je trh totiz spise vycerpany a musi o neco poklesnout, aby se nasli opet novy kupujici.. Aspon podle podobnych uvah ja obchoduji.. :)

A k tomu proobchodovani. Tady ja nemam zadna jasne stanovena pravidla. Jde o dynamiku, s jakou se k te SR vraci, o dynamiku, s jakou se od ni obraci atd. Ale i kdybych mel brat nejak staticky proobchodovani, tak pokud se kouknu na tento graf, tak vidim, ze svice sla pod tuto SR, pod ni uzavrela a hned dalsi svice sla nad tuto SR, kde take uzavrela, tedy ani jedna svice zaroven neotevrela a neuzavrela pod SR. A to mam tu SR zakreslenou jeste dost vysoko (vzhledem k situaci na vyssim tf), pokud bych ji zakresloval jenom na zaklade tohoto grafu, dal bych ji urcite jeste o neco niz.

Jinak dneska mi zase fundament trochu prekazil plany. Cekal jsem na shorty na SR 6730 na DAXu a 801,5 nebo 805 na TF, ale jelikoz hlavni pohyb zacal ihned po fundamentu, tak za me zatim nic. Uvidime, co trh jeste nabidne..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...