Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích IV


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to stranger:
nechcel som ti nic hovorit ked si este bol v pozicii ale po takomto zosupe bola pravdepodobnost ze trh pojde este nizsie dost nizka. Dost som sa cudoval ked si pisal ze si este v trhu. Pisal si ze tym dodrziavas plan. Teraz pises ze si ho nedodrzal. Cim si ho porusil? Mal si vystupit skor alebo este zostat?

Mna vzdy par minut po takomto pohybe z ktoreho vystupim mrzi ze som sa nezviezol viac ale potom sa upokojim. Dokazem generovat sice mensie zisky ale zato pravidelne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pepe2000 mal som vystupit skor, ale nevsimol som si ten vystup, lebo je to nazvem to "velmi ojedinely vystup mojho OP" ktory som pouzil zatial 2x. Takze v mojej pameti vobec nebol a do OP som sa nepozrel, cakal som na tie moje "standartne vystupy". Az ked bola cena od mojho vstupu cca 100 USD, vtedy som si prezeral cely graf znova a nasiel som ten vystup a to sa ma zmocnila zlost ze som nevystupil a strach aby som nedostal BE lebo pravdepodobnost bola velka. Tak som vystupil nakoniec so ziskom 90 USD s tym ze potom sa mi podarilo urobit este jeden stratovy obchod a potom este jeden mensi stratovy. cize moj vcerajsi vysledok je 0 USD (-15 USD cca s komisiami)

Teraz siu robim taky vytlacok kde bud vsetky znazornene moje vstupy a vystupy ktoer pouzivam a nalepim si to pred monitor aby sa viac to neopakovalo.

Co sa tyka toho drzania bolo to okej, lebo pisal som to v case ked skutocne sa cena vratila ka 50 retracement a svoje low prekonala, a tam som mal ten vystup co som "nevidel"

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pepe:

proc si myslis, ze pravdepodobnost toho, ze trh pujde dolu byla nizka?
Docela by me zajimalo podle ceho tak usuzujes? Jestli nejaky prumerny pohyb nebo neco takoveho.

Nevim co NQ, ale ES se pri navratu po padu zastavilo v oblasti 50% retracementu celeho dne, takze jestli nahoru nebo dolu to bylo na obe strany vicemene stejne a trh si vybral pohyb dolu. Navic se ani nedostal k pocatku toho padu, takze smer dolu byl porad jasne nalajnovany.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

yax.. to se mi libi co jsi napsal... vcera jsem mel zkusenost v tomto duchu....

prumerne rozpeti poslednich dni mam cca 100-120 pips, vcera jsem na swingovy obchod mel dat limit short 100 pipu pod aktualnim high.... prislo mi to uplna hovadina neco takoveho delat... ale co proste mam pravidla tak musim... no a pri close trhu jsem bral 70 pips zisku...

Larry to pise pekne - trh je hlupak, ktery nevi kdy a jak vam nadeli - vasi jedinou moznosti je delat porad to co mate na 100% = nic si nemyslet....

pepe... takovych komentaru typu "trh nemel nebo mel", mam v deniku tolik ze je mi uplne jasne ze vsechny tyto komentare me drzeli od zisku a ve vysledku narusuji dodrzovani systemu i ziskovosti....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to yax:

z viacerych dovodov. Toto je iba moj pohlad (na trh TF):
1. denny graf TF - obchoduje sa pri dlhodobom high trhu a trh je v zahusetnej oblasti. Spodna hranica tela sviecok na dennom grafe vytvara silny support.
2. situacia na ostatnych trhoch - ES, NQ, YM. Vsetky trhy prerazili nejaku silnu support zonu a odrazali sa zo spodu (toto pisem z pamati lebo nemam na tomto PC moje grafy, takze mozu byt mierne odchylky)
3. vyrazny pohyb do short bez vyraznejsej korekcie
4. moj odhad je ze korekcia nastala ked obchodnici zacali vyberat zisky
5. vytratil sa volume
6. historicky velkost a prudkost pohybu vyrazne prevysuje bezny pohyb - ak by trh kleasal pekne s korekciami tak je to ok

Ziadny z bodov sam o sebe nic neznamena. Ked si ich spojim tak to na mna krici ze je pohyb na konci. Samozrejme ze mohol trh pokracovat aj nizsie, to nikdy nevieme povedat, ale podla mojho nazoru bola pravdepodobnost pokracovania pohybu vyrazne nizsia.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

já se dnes moc nemohu zorientovat v té struktuře toho trhu ( TF). Zatím všechny mnou zakreslene S/R byli teměř bez odezvy na T&S. Takže zatím bez obchodu.
Pokud jste něco zobchodovali ať ziskově nebo ztrátově hoďte screen a nějaký koment. Rad se přiučím kdo v tomto trhu umí pracovat.... :)
Uvidíme co se z toho vyklube, ale když se trhy tak převalují a nenabídne se mi příležitost, která je jako z "učebnnice" tak neobchoduji.
(tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pepe

OK, dava to smysl, ale ja jenom reagoval, protoze mi to prislo jako predvidani toho, co trh muze udelat a to neni nic dobreho. Treba ten vcerejsek byl ukazkovy, trh uvaznul v pulce rozpeti a ztratil tam volume. A tam je to 50/50 kam se muze vydat, proste loterie.
Jenom bod 6 mi prijde jako kravina. Trh nezna nic jako bezny pohyb. Muzes si delat prumerne rozpeti apod., ale jakou to ma vypovidaci schopnost. Treba minuly tyden mi prisel jako umirani, na trhu chybelo volume, rozpeti nic moc, hruza. A tento tyden je to zase divocina. A ted z toho ber nejaky bezny pohyb. Nema smysl, stejne jako nejake predvidani, co by trh mohl udelat.
A jeste bych se mohl rozepsat na tema pana Bernanke a co trh dela, kdyz neni receno, to co chtel trh slyset. Trh chce slyset, ze se budou tisknout penize a pokazde, kdyz to pan Bernanke nerekne, tak trh klesa. Zacalo to v prosinci, kdy po Fedu prisel pekny sesup a stale to pokracuje. A vcera to bylo navic podporeno tim rozdavanim penez od ECB. ECB rozdava a Fed nic, tak to nepotesi.

Jinak dnes opet moc pekny den, ES se otocilo na cene (plus jeden tick pro puntickare), kde vcera zacal pad dolu, moc pekne. A stejne jako vcera trh je ted nekde napul toho padu po reportu, takze opet loterie.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...