Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Opce namísto akcií ve swingových obchodech?


xzajic

Doporučené příspěvky

Bane, je to velký rozdíl, short obchody jsou historicky úspěšnější. Každý od akcií tak nějak podvědomně čeká, že porostou, tzn. když začnou klesat, zvýši se panika investorů a na to reagují opce velice citlivě. Tzn. short obchody mívají o něco větší procento úspěšnosti u symetrických strategií než obchody na stranu LONG.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

xzajic: Zdravím, rád bych se u zmíněné strategie dotkl otázky MM. Pokud akciový podklad stále stoupá bez korekce, která by byla signálem k vystoupení z pozice 10 (1+2+3+4) PUT opcí, není lepší vystoupit po třech dalších vyšších close, nebo pokud otevřená ztráta překročí např. 30% celkové nákupní ceny? Například akcie MGM. Bohužel pro tak dlouhý trend nemám podporu v backtestech. Přeji dobré obchody, B.Petr

18532

Link to comment
Sdílet pomocí služby

otázka mi mluví z duše, odpověď bohužel nemám ;-( V momentě, kdy trhy stoupají jako tomu bylo teď v lednu je asi nejlepší volbou MM řídit počtem koupených resp. vypsaných opcí. V lednu bylo k vidění spousta akcií, které přidaly 20% i více, tzn. tady je to opravdu už na pováženou.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky za reakci. Jak jsem mezitím o věci uvažoval, jediné co mě napadlo pro aktuálně obchodovaný podklad zjistit v minulosti o kolik dalších vyšších close (po kompletaci pozice) stoupal vzhůru, aby pak při korekci byl se ziskem někde okolo nuly. Tj. jakási forma backtestu. Pokud by šel podklad i další den vzhůru, pozici ukončit. No nevím. Nebo prostě jen spočítat maximální počet dalších vyšších close v minulosti, bez ohledu na zisk po korekci.
Někde jsem četl, že letošní leden zaznamenal "nejlepší" vzestup od roku 1987. To naštve. Alespoň nás, co jedeme tebou popsanou strategii, které i po letošním lednu věřím. Možná jen doplnit další výstupní podmínku.

Hodně stěstí do budoucna.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ta strategie je ok, ale sám jsem měl tento měsíc ztráty (AA, GE, GM, CAT ...). Backtesty za 10 let ukazují, že maximální počet period, tzn. dnů kdy podkladové aktivum stoupá je historicky 21 dnů. Celý S&P 500 za 10 let.

Ovšem teď je to u řady akcií i déle, a navíc v době kdy by měly kvůli krizi klesat. Dneska začnou klesat, ale leden asi plusový nebude...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Options room hostí workshop s Larry Williamsem zítra:

Wednesday 3:15 – 4:15 (CST)
Larry Williams - A NEW WAY OF USING SEASONALS
Description - In 1973 no one knew what seasonal patterns were for Commodities; then came Larry's, "How seasonal factors influence commodity prices" and a whole new field of market forecasting exploded. Now, from the guy that started it all learn his new breakthrough in seasonal analysis.

CST asi myslí CDT a tedy by to mělo být 22:15 českého času.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...
  • 1 year later...

xzajic Napsal:
-------------------------------------------------------
> Výsledky jsou dechberoucí!
>
> Pokud bych měl zbytečných 80000 USD a obchodoval
> bych akcie dle tohoto systému, tak letos udělám 14
> obchodů, z toho 10 ziskových a 4 ztrátové.
> Pochopitelně, že budu nějakých 500 dolarů v
> mínusu, protože "průplach" z kraje srpna mi
> spolehlivě vygumuje celé letošní zisky
> (dlouhodobě, nicméně, tato strategie funguje moc
> hezky, dá se jet i na short a září ten srpen
> vynahradí, já však pro jednoduchost testuju pouze
> LONG stranu)....

Zdravím,

poslední dobou pročítám příspěvky zejména xzajice, protože stejně jako on obchoduji swingově etf (takže díky moc za ně). Začal jsem uvažovat o použití páky a napadly mě opce. Na finančníkovi jsem zjistil, že podobně uvažoval i xzajic, nicméně mám jeden problém.

Skontroloval jsem výsledky použití opcí tak, jak je udělal v tomto vlákně xzajic a našel jsem jednu velkou chybu. Ceny u nakupovaných opcí jsou omylem uvedeny při vyšším striku (např.36), zatímco prodej opce je už při správném striku (např.35). To samozřejmě způsobuje velké rozdíly ve výsledcích a vypadá to tak, že opce jsou mnohem výhodnější, než doopravdy jsou (protože opce při nákupu a vyšším striku jsou levnější samozřejmě) . Několikrát jsem to projel přes thinkback od thinkorswim a vypadá to jednoduše, že si xzajic při nákupu opcí spletl řádek (nebo špatná data).

Zkoumali jste to taky někdo, nebo pokud by si tenhle příspěvek četl xzajic, můžeš mi napsat jestli si si toho vědom, či jak dál pokračuje tvé obchodování zejména opcí na etf?

Díky za jakékoliv info. (tu)

KamaAh

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 8 months later...

Ahojte, chcel by som sa niečo spýtať, čo sa týka využitia opcií ako nástroj swingového obchodovania. Premýšľam, že budem kupovať ATM opcie s tým, že hneď ako sa dostanú dostačujúco do ITM, tak ich predám. Predstavte si túto sitáciu:

ATM call opcia strike 1915 (predpokladajme, že presne 1915 je aj cena podkladu) s expiráciou o týždeň má tieto ceny:

BID 9,75 ASK 10,25

Takže kúpa tejto opcie ma bude stáť 1025 USD s tým, že expiruje až budúci piatok. A teraz mi prosím povedzte, že aká bude cena opcie, ak ešte dnes (napr. o hodinu, o dve) sa cena podkladu vyšplhá napr. na 1917 ? Tým, že sa podklad dostal do ITM o 2 body, to znamená, že aj cena opcie musí vzrásť o 2 body, že ? Takže táto ATM call opcia by mala mať približne takéto ceny:

BID cca 11,75 ASK cca 12,25

Ale v skutočnosti to tak nie je! a ja nechápem, že prečo :( V platforme som si toto skúšal a keď sa cena podkladu pohla napr. o 2 body mojím smerom, tak ceny opcie boli asi takéto:

BID 11,00 ASK 12,25

Prečo ? To akože tak markantne klesla časová hodnota opcie len zato, že sa opcia dostala dva body do ITM alebo ako si to mám vysvetliť ??

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Velmi zhruba bych řekl, že ATM opce nebude mít deltu 1. Pokud ano, pak při změně podkladu o 1bod, změní se i cena opce o 1bod (to co jste čekal). Ale spíš bych hádal že delta bude např. 0.5, pak při pohybu podkladu o 1bod, se cena opce změní o 0,5 bodu. Tj. o změna podkladu * delta.
Ještě drobnost. Při nákupu opcí - týden do expirace nebrat. To je spíš na výpis. Časová hodnota už klesá velmi rychle. Minimálně tak 40dní do expirace. Nebral bych ATM, kde je delta nízká. Ale bral bych ITM s deltou 0,7-0,8 aby se růst podkladu projevil na ceně opce dříve, ale tlumí propad ceny opce, pokud jde podklad proti mě. Nutno vyzkoušet.
Toť můj zjednodušený pohled - jsou tu určitě fundovanější . Hodně štěstí.

  • Líbí se 1
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Je to individuální. Je dobré sledovat u opcí řecká písmena. Ve Vašem případě např. deltu. Tedy změnu ceny opce v závislosti na změně ceny podkladu.

Veliký spread mezi BID a ASK je prostě otázka momentální nabídky a poptávky na trhu. Je potřeba sledovat options chainy různých podkladů a vyzkoušet si v reálu dostat se cenou mezi BID a ASK. Ať už při nákupu či prodeji opce.

Nevím jak jinde, ale na virtualním účtu u OptionsXpress jdou fiktivní obchody dělat jen za market a tak reálné obchodování vychází mnohem výhodněji. Pociťuji to při drahých opcí a šetřím na každém obchodě někdy doslova stovky dolarů.
Příklad: Vypisuji PCLN kontrakt, např. BID 72.15 ASK 76.30. Zadám walking limit a prodám většinou za lepší cenu než je průměr. To je v případě takového obchodu úspora minimálně 200 USD na 1 kontrakt, než když bych hloupě zadal sell to open za market ! V mém případě, kdy takových kontraktů obchoduji desítky měsíčně, je úspora více než markantní.

Toť ochutnávka z mých postřehů co se týče opčních spreadů BID a ASK.

Přeji hodně úspěchů při obchodování.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja som totiž plánoval obchodovať Straddle na [bold]weekly options[/bold]. Jednoducho dnes kúpim ATM call aj ATM put s expiráciou budúci piatok.

Avšak ja som si myslel, že keď sa buď jedna (call) alebo druhá (put) opcia dostane do ITM o 1 bod, tak hneď sa jej pôvodná cena zvýši o 1 celý bod. Teda cena opcie už bude pôvodná časová zložka + vnútorná hodnota opcie. Avšak ono to tak nefunguje som zistil.

Ja som chcel jednoducho obchodovať niečo také, že by som kúpil aj call, aj put opciu a niekedy počas týždňa pri výraznom pohybe by som ich predal. Tak čo by ste mi odporučili ? Máte nejaké nápady ? ...trošku mi pomôcť nájsť správnu cestu :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...