Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Opce namísto akcií ve swingových obchodech?


xzajic

Doporučené příspěvky

Hej Tome, tak som to kukal. Ale na koľko % tomu môžem dôverovať, že sú dobre vypočítané ?

Ja si to neviem nejako vypočítať na papieri ? :D

Ale je pravda, že B/E úrovne pre long straddle by pre "dnešný" deň boli podstatne úzke že ?

Nepriamo sa dá zisk/strata vypočítať takto: ASK call + ASK put - BID call - BID put

ale ja by som radšej tie B/E úrovne potreboval vedieť...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vypočítat to ručně? To asi fakt ne - bylo by to trochu nepraktické :-)
Nikdy to nebude zcela přesné. Ale TOS (jiný ofiko opční software) fakt pro cca zaměření stačí.

A kdybys to chtěl přece jen ručně s tužkou a papírem v ruce spočítat, tak: en.wikipedia.org/wiki/Black%E2%80%93Scholes_model
(těch modelů a postupů je více, liší se ve výsledcích...)

A ještě mě napadla další možnost.
Kdybys to chtěl počítat nějak automatizovaně mimo TOS, tak hledej Hoadley plugin do Excelu - obsahuje několik výpočetních modelů, greeks, risk-grafy, všechno... a můžeš si to napojit na data z IBčka a streamovat si to do Excelu, tak budeš mít vždy všechny výpočty aktuální.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

To Tom_czr:

omlouvám se, že tento dotaz sem nepatří, zkoušel jsem Ti psát do vlákna kalendářních spreadů (v opční akademii II), ale bohužel celá diskuze tam umřela :(
Mám stále problémy s excel souborem Calendar watcher. Stále se nedaří navázat spojení - nemůžu automaticky stahovat IV , je to pravděpodobně dáno tím, že mám demo verzi. S tím bych se nějak vyrovnal a zadával bych to tam i klidně ručně, ale chtěl jsem se Tě optat, pokud zakoupim xlq plugin, tak ten stahuje historická data z yahoo? Jen se bojím abych neudělal zbytečnou investci.
Ještě jsem se chtěl zeptat, kde generujete seznam opcí pro kalendářní spready. Zkoušel jsem to v TOS zatím bezúspěšně.

Omlouvám se ještě jednou za dotaz mimo vlákno.

David

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to NQ100:

Zbytečná investice? To se nedá nic dělat, sám jsem měl v tradingu zbytečné investice v desítkách tisíc minimálně.

Vzpomněl jsem si, že mám možnost zajistit XLQ s drobnou slevou (byť to chvilku nějak zlobilo, ale už to zase funguje). Jen otázka jak ti to dopravit :D

Zda XLQ stahuje data z yahoo - zkoušel sis stáhnout XLQ v demo verzi? Demo je plně funkční, tak uvidíš sám ;)

Kde generuji seznam opcí pro kalendářní spready - mám své filtry a z toho mi vyjde cca 500-700 potenciálních kandidátů a tito kandidáti se už automaticky přefiltrují v Excelu. Ale popravdě mám jiné zajímavější věci než opční kalendáře, tak je řeším velmi zřídka.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

NQ100 - pokud si pamatuji, tak na čtení IV není třeba plugin xlq. Ten se použil na čtení posledních tuším že tří sloupců, kde byl údaj o změně ceny podkladu za poslední týden, měsíc, .... vybíraly se pak ty s menším pohybem.
Funguje na kombinaci Excel 2003, nebo 2008. Musí být spuštěn program ThinkOrSwim z kterého se čtou ceny(?) a hlavně IV, demo nevadí. Taky jsem používal.
Dialog v Excelu se objeví po otevření tabulky v její horní části - povolí se vše na co se ptá (čtení z externích programů, skripty,...).
Píšu to z paměti, omlouvám se za nepřesnosti. Ještě to někde mám, v případě potřeby mohu vyzkoušet.
Pokud xlq, pak určitě zkus demo jak doporučuje tom_czr.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

NQ100 - asi je pomrven obsah buňky aktuálního IV. Správně má být:
=TOS|IMPL_VOL!XXX
kde XXX je jméno akciového titulu ze sloupce C.
Proč se to děje, nevím - nejsem odborník na Excel.
Zajímavé je, že pokud obsah buněk opravím a uložím, při příštím otevření je to zase pomrvené.
Ale obnova je na pár vteřin, žít se s tím dá. Syntaxe - viz help Excelu.
Hodně stěstí...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
×
×
  • Vytvořit...