Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Indikátory a obchodní systémy


Sid

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4,6k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

PaJaSoft: Jasan, na financniku se o tom pise tady: http://www.financnik.cz/forum/read.php?13,11667,page=1 domovska stranka kanalu je tady: http://www.inewsroom.net/ helpik prikazu ktere je mozno zadavat http://www.inewsroom.net/info Prikladam printscreen i pro ostatni, at si muzete udelat obrazek jak to vypada. Kaja

3523

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj traderi,

Som tu novy a mam otazku, ci existuje indikator, ktory ukazuje len High a Low ceny sviecok, ale v roznych periodach a na jednom grafe zaroven ? Moja predstava je taka, ze indikator by mal na grafe vyzeral ako „telescop“, kde v dlhsich periodach by boli „vsunute“ kratsie periody a v kratsich este kratsie az napr. po minutove.
Delenie na kratsie periody by bolo vzdy na polovicu predchadzajucej.

Pre nazornost uvediem priklad. Povedzme ze najkratsia zobrazena perioda na grafe bude 1min s hodnotami HL. Este raz zdoraznujem, ze ceny O/C ma nezaujimaju, ale len H/L. Tato 1-minutova sviecka bude „vsunuta“ do 2-minutovej, ktora ma tiez svoje HL.
V tejto 2-minutovej sviecke by boli zobrazene dve 1-minutove HL, aby vidiet i ciastkove HL a dala sa posudzovat napr. dielcia volatilita. 2-minutova sviecka by bola opat zasunuta v 4-minutovej, ktora ma zase svoje HL, ta zase v 8-min, dalsie v 16,32,64 atd. minutovych, vsetky so svojimi HL.
Malo by to byt pre MT4...


Dusan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nasiel som na potulkach forexfactory jednu vec, na ktoru by som sa chcel starych harcovnikov spytat. Asi sa da suhlasit s tym, ze znacna vacsina pohybov suvisi s oslabovanim alebo posilnovanim americkeho dolara. Na zaklade toho som si aj vylozil strategiu obchodovania zaciatkov londynskej/NY session. Skratka dolar sa zacne hybat a s nim sa s prislusnou korelaciou zacnu hybat majors. V poslednom obdobi to bolo riadne ovplyvnovane pohybom na jenovych krosoch a na tom som si sem tam vybil zuby, kym sa mi to v hlave rozlezalo. Nakoniec som to vyriesil sucasnym pozeranim siestich menovych parov (majors + eurjpy a gbpjpy), na zaklade ktorych viem zhruba povedat, ktora mena sposobuje posun. Ak sa nemylim, na toto by mal byt vhodny index USDX. Ten sa mi vsak do MT podarilo dostat len vo velmi obmedzenej podobe. Na FF som nasiel prilozeny indikator, ktory rata oslabovanie/posilovanie dolara na zaklade pohybu USD krosov a su tam nejake konstanty na preratanie. Moja otazka znie, zaoberali ste sa niekto takymto niecim ? Pouzivate to nejako vo svojej obchodnej strategii ? Ake su vase dojmy/poznamky. Vdaka. PS: Ten indikator som nasiel v threade, v ktorom chlapik popisuje istu dlhodobejsiu strategiu vyuzitia vysledkov NFP v danom mesiaci (idea je v podstate v tom, ze NFP zvycajne nasadi trend v danom mesiaci, resp. sposobi zmenu trendu, a pod.).

3535

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Niekde v tomto vlákne som kedysi čítal o taktike : napr. nakúpim 0,1 L určitého páru, trh ide proti mne, tak teda po prepade napr. 20pips uzavriem opačnú pozíciu - predám 0,2 L. Keď sa trh znova otočí, znova kúpim 0,4 L za takú istú cenu ako prvú pozíciu, atd.
Otázka : čo na to broker, je to všetko "s kostolným poriadkom" ?
Viem, že je tu veľké riziko, keď sa cena točí v úzkom rangu, ale to by snáď účet s 5tis mohol zvládnuť.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PaJaSoft
Nepovedal som, ze sa to neda, len ze sa mi to nezda. Kedysi som skusal nieco podobne, ale ked ta to 20x po sebe prepne defacto so stratou, tak to chce hodne velky ucet a je otazne ci je to potom dostatocne efektivne vzhladom na vysku profitu.
Ono v podstate kazda metoda profituje, ak ju tvoj ucet dokaze zvladnut ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...