Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Indikátory a obchodní systémy


Sid

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4,6k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

hanzik: na cable nastavujem SL-30 (eur/usd -25), potom ak mám otvorenú pozíciu v kladných číslach (+20pips), SL posuniem na nulu. A každých 10 ziskových pips, posuniem o 10 aj SL. Tých 20 pips nechám na dýchanie, prípadne ak je nejaká SR úroveň, nechám ho pod ňou. No a ak mám pozíciu ziskovú 50 - 60 pips, SL priťahujem tesnejšie.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Retro:

Díky, samozřejmě ho hodlám obchodovat v reálu :) Jediné, na co čekám, až banka milostivě zajistí, aby mi mohly z kreditní karty odejít přes PayPal peníze do FXDD, kde už mám skoro dva týdny založený live účet s Balance $0 :) Nemá s tím někdo zkušenosti? Píše to "This payment cannot be completed because your credit card has been denied by your credit card issuer. For details on why your card was denied, please contact your credit card issuer's customer service department. You may want to try using a different credit card or choose eCheck instead. To do this, please click the More Payment Options link."

Co se týče názoru na SimbaSystem, tak ten je následující: Pokud se velmi rychle a velmi dramaticky nezmění trh, tak ten systém bude příjemně ziskový a velmi bezpečný. Určitě jsi viděl ty backtesty. Není to sice nic v porovnání s jinými AOS, ale oproti těm ostatním to má jednu naprosto klíčovou výhodu - není to přeoptimalizované, je to totiž testované částečně na out-of-sample kabelu a komplet out-of-sample na librojenu. Myslím, že se jedná o idální kombinaci ziskovosti (600% až 700% zisku na jeden lot za 6 let není tak špatné :) ), bezpečnosti (drawdown kolem 25% počátečního kapitálu), snadnosti obchodování (možno jako EA :) ), a robustnosti (viz ty backtesty).
Pokud se to bude obchodovat manuálně, dají se k tomu zapojit i pivoty z Dolly systému (např. když dostanu nákupní signál těsně před resistencí, tak radši chvíli počkat, až dojde k jejímu proražení). Tohle může výsledky ještě zlepšit, bohužel se mi nepovedlo naprogramovat příslušný EA, kterým bychom to aspoň zhruba otestovali.

Jediné, co tomu chybí, je money-management. K tomu se na tom fóru nenašlo dost vůle. Kdyby měl někdo zájem na tom zapracovat, budu jen rád. Systém samotný už nedoporučuji měnit. Ale diskusi se meze nekladou :) Každopádně by to chtělo držet v původním vláknu (www.forex-tsd.com/manual-trading-systems/5092-simbasystem-gbpusd.html), jednak kvůli přehlednosti a jednak i ze slušnosti. Simba tomu věnoval opravdu hodně práce a dobré vůle a zaslouží si, aby se to drželo v jeho vlákně a v angličtině (nebo pokud někdo umíte španělsky nebo italsky - tak taky mluví :) ). Co se týče nějakého tlachání o tom systému, tak to je jedno, ale vývoj systému by měl být tam. Pokud někdo bude potřebovat pomoci s nějakým překladem, tak klidně. Je to nutnost.

Tak co, šel by někdo do toho? Máme tam akorát Frantucecha a to je asi vše :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ještě dodatek - SimbaSystem nehodlám obchodovat věčně, rád bych ho časem doplnil o diskréční prvky na základě cyklické analýzy trhu (podle J.M.Hursta a Johna Ehlerse), která se SimbaSystémem ruku v ruce.

Cyklická analýza je další věc, o kterou se zajímám - je tu ještě někdo další, že bychom nějak začali měnit názory? :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To: Malcik
Platby kreditní kartou přes internet je docela problém, ale záleží na konkrétní bance. Např. u Komerční banky je to tak, že běžné karty (plastikové) nelze používat vůbec. Pro platby přes PayPal jsem si musel nechat vystavit zcela novou VIRTUÁLNÍ platební kartu. Dostal jsem papír, kde je pouze napsáno, číslo karty, kontrolní kód, platnost ... Karta fyzicky neexistuje, s kartou lze platit pouze přes internet, nelze vybírat hotovost ...

Labolego

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...