Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Indikátory a obchodní systémy


Sid

Doporučené příspěvky

Caute. V mojom AOS, ktory vznikal roznymi upravami standardnych AOS vo VTtrader, mam jeden maly problem. Neviem ho riesit, lebo skript tohto AOS som otvoril prvykrat po roku a vobec si nepamatam co znamena co. Ked sa splnia podmienky na napr. BuySignal, realizuje sa OpenBuy a vsetko je OK, trh sa hybe a nastane dalsi BuySignal a otvori sa mi dalsia pozicia na Buy (teda prikupim). Ja chcem ale dat to podmienok, aby aj ked sa splnia podmienky pri BuySignal, aby sa mi nerealizoval dalsi OpenBuy, teda aby mi neprikupoval ale iba drzal uz otvorenu poziciu. Ako to mam urobit, viete niekto poradit? Dakujem hosi.

zyx66

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 4,6k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to ALL
cawte :) - nemate nahodou niekto AOS pre VT- krizenca MACD a Parabolic SAR ? - alebo MACD a 2x Parabolic SAR ?
... - mam celkom zaujimave hodnoty a rad by som otestoval, ale neviem programovat - ak budu zaujikmave vysledky, podelim sa o hodnoty, alebo privitam spolupracu ....

. : GOOD LUCK for ALL : .
______________________________________________________________
[bold] ... - najvacsou istotou v zivote cloveka je navyk na pocit neistoty - ... [/bold]

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Podla tohoto clanku ( www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/obchodujeme-Woodies-CCI-4.html ) je jeden z parametrov vstupu aj Indikator EMA. Indikator ako taky som nasiel, len neviem ako autor dosiahol to farebne rozlisenie (teda kedy je zeleny a kedy cerveny). Ja mam vzdy a stale tu ciaru len cervenu :-( Co tam je potrebne nastavit? Diky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Čerpám z tohoto fóra hodně vědomostí a rád bych taky něčím přispěl. Programovat neumím a vadilo mně, že jako uživatel MT4 nemám Sidův indikátor ADX MA PP TK Sid nás učí hledat nezvyklá řešení, tak jsem ho zkusil sestavit z indikátorů od Darkmana uveřejněných na tomto fóru.Uvedené nastavení je skoro úplně shodné se základním nastavením tohoto indikátoru ve VTčku. Indikátor obsahuje 2x ADXMA3 in Color a PIVO_od_SIDa. Nastavení je zdánlivě nesmyslné, ale funguje. ADXMA3 in Color : vstupy shora dolů- 42 1 0 20 barvy žlutá, tyrkys, fialová ADXMA3 in Color : vstupy shora dolů- 10 3 0 14 barvy žlutá, zelená, červená PIVO_od_SIDa všechny čtyři pivoty nastavit na 55 všechny barvy na žlutou. Časový koeficient (TK) řeším otevřením nového grafu na jiném TF. Vím, že tuto kombinaci tady používá víc lidí, já jsem se jen chtěl přiblížit nastavení ve VTčku, které se mi líbí. Překvapilo mě, že abych dosáhl co nejpodobnějšího průběhu, musí se nastavení tolik lišit.

3486

Link to comment
Sdílet pomocí služby

noles ADXMA pre MT4 je pravdepodobne naprogramovane trocha inak ako pre VT a to sposobuje pri rovnakych vstupnych hodnotach ine vykreslovanie indikatora. Netreba sa nad tym zamyslat, kedze ako pises aj ty, pri zadani inych vstupnych parametrov je vykreslenie indikatora velmi podobne v oboch platformach ... Pred niekolkymi tyzdnami som riesil problem s indikatorom Darvas Box, ktory som v podobe aka je vo VT, nikde na nete pre MT4 nenasiel. Takze nezostavalo nic ine, iba sa s tym vytrapit, este ze mam brata programatora ... Spolocnym usulim sa nam to nejak podarilo zvladnut. Ak to niekomu pomoze, indikator je v prilohe.

3487

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak jsem si přes sobotní večer udělal čas na vrácení se ke svému únorovému obchodování na GBPUSD, se kterým nejsem spokojen a to ani v březnu (k uplynulému týdnu se tu už ani vracet nebudu), nicméně březen není u konce, takže jej nechci předčasně analyzovat. Jak jsem již psal obchoduji výhradně GBPUSD se SL 20pips a též posouvaným SL 20pips a TP 60pips. V březnu jsem podstoupil 16 obchodů, z nichž mi nakonec vyšla ztráta -81pips (můj druhý obchodní live měsíc v životě a první kompletně zobchodovaný měsíc vůbec, protože v lednu jsem stihl jen poslední týden po založení účtu), ale dál... Hodně dlouho jsem přemýšlel o svém SL, přijde mi dobrý s ohledem na svůj účet a počet lotů, jenž obchoduji, jenže často předčasně vyhazuje i třeba v rozjetém trendu.
No a včera mě napadlo něco o čem jsem zde dosud nečetl nebo četl ale nějak vypustil (i to je možný :)) informací je to až až).
Zkusil jsem trochu poupravit velikost SL z 20pips na 40pips a stejně tak posouvaný SL na 40pips a TP na 80pips a v MT4 jsem si vyjel všechny své únorové obchody a zkusil si na nich, jaký by byl P/L na konci února, kdybych obchodoval výše zmíněné hodnoty. Výsledek byl podstatně horší -182pips na konci února při SL40pips.
Pak jsem ovšem zkusil stejnou metodou nasadit SL30pips, trailing SL též 30pips a TP 90pips a s výsledkem jsem byl celkem spokojen (i trošku překvapen) únorová ztráta byla nižší -37pips.

Co jsem tím chtěl říct. Nejde totiž o moje úspěchy na forexu ani zatím nechci kvůli jednomu ztrátovému měsíci měnit OS. Spíš bych se chtěl zeptat na tento druh backtestu.
Víceméně jsem se snažil v backtestu na historických mnou skutečně zobchodovaných datech upravit svůj vlastní money-management. Čili jsem nehonil na historických datech vstupy, které bych později třeba nezobchodoval ani v papertradingu ani na live účtu, bylo to vždy hodně zkreslené

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MiroslavCZ: IMHO je to stejná, zavádějící optimalizace jako kterákoli jiná. Nejsem z těch, kdo by se cítil na rozdávání rad, ale MM založený jen na nějakých PT a SL hodnotách je slabý.
Na druhé straně jsi to byl tuším Ty, kdo v jiném vlákně psal o tom, že již několikrát intuitivně odhadl vývoj trhu. Proč teda nedělat taky trochu na tomhle? Jsi to Ty, kdo musí rozhodnout. Ono to až tak čistě intuitivní nebude, když u toho hledíš na grafy. Třeba seš krůček od úspěchu a ani o tom nevíš...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MiroslavCZ: posouvani SL musi byt zalozene na tom, jaky ma zrovna ten den trh rytmus. Nekdy jede jako cara, nekdy swinguje 45 pips nahoru, 35 dolu a zase zpet. Pokazdy SL posouvas jinak :)
20 pips je na cable podle meho nazoru malo, pouzivam v prumeru 27 pips jako zacatek, pak posunuju ne podle pipsu, ale podle toho, jak trh vypada.
Pokud clovek umi vstoupit na zacatku pohybu, v tuhle chvili cable je obchodovatelny v pohode s PT okolo 80-90 pips. Ale to zalezi na tom, kdyz do trhu stihnes vstoupit :)
Obchoduj maly mnozstvi, at ti nesvazuje ruce stres, ze vymazes ucet, a vybuduj si cit pro trh. Kazdy ze zacatku prodelava, je treba, aby to tolik nebolelo. Je rozdil projet za tyden 10 dolaru nebo 1000 dolaru - a pritom je to jen o velikosti pozice ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MiroslavCZ
live zatím neobchoduji, jsem začátečník a tak bych asi neměl ani radit,ale nedá mi to.Já bych to s tím SL viděl jinak.Otázkou je jak ty ztrátové obchody vlastně vypadaly.Myslí tím,jestli tě to vykoplo, proto že jsi zcela špatně odhadl pohyb a SL tě zachránil od katastrofy nebo tě to vykoplo protože po otevření obchodu nastala korekce, která zasáhla tvůj SL, ale tvůj odhad byl v podstatě správný a nebýt SL byl by obchod ziskový.Jinak řečeno, jde o to jak dobře volený byly vstupy.Teď to hrubě zjednoduším, budeš-li mít podstatnou část vstupů chybných je i SL 10 moc, máš-li podstatnou část vstupů vlastně v pořádku, stojí za úvahu použít mentální SL.Jen ty totiž můžeš sledovat a posoudit vývoj a tím pádem si určit, že jde jen o korekci a tredn je zvolen správně, takže nakonec zvítězíš.
V tom prvním případě bych ovšem zas tak neřešil SL, ale spíš vstupy.
Ještě jednou se omlouvám za tu drzost někomu radit.

Vlasta

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,
zajímalo by mě:
1) Zda se dá při obchodování FOREX a MINIFOREX, když chci využívat Woodiho CCI index, používat program SierraChart (který se jeví pro Woodieho systém jako nejpřístupnější), protože jsem na vašem webu našla, že se tento program využívá jen pro obchodování komodit a akcií.
S tím je spojen i druhý dotaz:
2) Pokud se pro FOREX a MINIFOREX (s využitím W. CCI) program SierraChart nedá použít, je nějaký jiný, na jakých stránkách ho najdu a jaká je cena?
Doufám, že jsem se trefila do tématu. Hledala jsem odpověď na tuto otázku ve vyhledávači diskuze, ale nenašla.
Díky za odpověď ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...