Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Indikátory a obchodní systémy


Sid

Doporučené příspěvky

[bold]ASID ADX 3TK [/bold] Lisakus tady pochválil ADXMA a hned jsem obdržel dva mailíky, zda bych nemohl ADXMA převést do podoby AOS. Tož tak činím...Funkci a popis ADXMA tady rozebírat nebudu, je to asi dost známé. Trochu popíšu v bodech AOS, protože má některé nové funkce pro vylepšení efektivity, v tomto případě ADXMA. 1. Obsahuje 3x ADXMA, kde se dá navolit samozřejmě perioda MA, ADX, typ ceny (close, high atd.) a Time koeficient. 2. Vstup je tehdy, když cena - svíčka (close) je u všech tří ADXMA nad křivkami (jdeme Long) nebo pod (jdeme Short). 3. Výstup - EXIT, a to je myslím hodně efektivní věc, si můžeme navolit jak chceme a nejsme odkázáni na klasické střídání Long-Short-Long atd. Jen si navolíme jednu z ADXMA, která bude fungovat jako vypínač. Je na naší úvaze zda to bude ta s nejdelší periodou MA, střední, nejkratší nebo s takovým či makovým Time koeficientem. Variant je hafu...Volíme v menu pod EXIT- M1, M2 nebo M3. To co tedy navolíme - v případě opačné signalizace pozici vypne - pokud nastanou znovu podmínky pro vstup - pozice se znovu zapne. AOS není založen na crossech mezi dílčími ADXMA, ale na poloze svíček. 4. Pro vyspělejší tradery, kteří jsou schopni rozpoznat trend, je zde i volitelná funkce Long/Short. Trader si může zvolit zda bude brát jen signály Long nebo jen Short nebo obojí. Volíme v menu pod Vstup na pozici. 5. AOS obsahuje i Time Filter, Stop Loss, Trailing SL, BESL a Profit Target, které jsou převzaty ze standardu Full Templ. z VT fóra. Použití je věcí jednotlivce, ale pokud vím, fungují celkem spolehlivě po celém světě... 6. Dole v liště je pro lepší orientaci i probíhající trend - zelená Long, červená Short...je to někdy lepší pro sledování trendu. 7. Všechny relavantní údaje se objevují i ve štítku. Je dobré na to občas mrknout, protože může někdy dojí k nežadoucímu překlepu např. v periodách nebo TK. 8. Přednastavení je klasické - EMA 5, ADX 14 a tři TK - 3,5,7. TF, SL atd. jsou vypnuty, Vstup Long/Short a EXIT M3. Ale to si každý ihned upraví podle svého gusta..:-)..Obchodovat se dá samozřejmě na nejrůznějších timeframe.. Na obrázku (spíše pro pochopení funkce EXIT a jako příklad), je dnešní večerní 1 min. USD/JPY..Periody jsem zvolil 20,14 High - 20,14 Low (takový tunýlek - jedna z možností u ADXMA) a 5,14 close - poslední fungovala jako onen vpínač. TK je všude stejný - 3. Z obrázku je patrno, kdy se cena dostala pod všechny tři křivky i okamžiky, kdy svíčka protla 5,14 - zavřela pozici, ale po chvíli zase pozice nastartovala v daném trendu. Zkrátka při malém vychýlení trendu nemusíme hned zmatkovat a otvírat opačnou pozici - stačí zavřít a počkat, jak se to vyvrbí...Snad to pro pochopení funkce EXIT stačí...:-). AOS funguje pochopitelně jako automat, ale doporučuji se jim řídit spíše podle podle citu - na kratších timeframe může brát v případě krátkých period hodně pozic a to pak žere spread. Ale to záleží na každém co si vymyslí za kombinace period, jaký použije vypínač, na jak dlouhém timeframe jede, zda použije MM nástroje v podobě SL, TSL atd. atd. Květinové dary s díky odmítám a AOS přikládám..:-) GL ! SID

4050

4051

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 4,6k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Andrea84 Napsal:
-------------------------------------------------------
> ...Jde mi o to, že když budu zrovna v práci a budu mít otevřenou pozici, aby mi zrovna neutekl výstupní signál a já zbytečně neprodělala. Myslíte si že to jsou zbytečné obavy a že to mám i přesto testovat? Obchoduje tu někdo na 4H (nemyslím jen MACD) při práci?....

Nechci být za mentora, ale doporučuji pořádně prostudovat základy tohoto systému. Nejzákladnější věc kterou mi tenhle systém dal, je [bold]plánování obchodu[/bold]. MACD mi jenom říká, že je možno do obchodu vstoupit. Zda ale obchod vezmu, záleží na mém posouzení. Rozhodnu se podle situace na grafu, ale vždycky si určím maximální StopLoss, a minimální ProfitTarget (podle standartních pravidel a podle systému). Pokud nebudu moci obchod průběžně sledovat, nic se neděje, PT a SL mám zadané, s jejich hodnotou na obě strany počítám (i psychicky jde o jakési smíření), potěší mne i malý profit (halíře dělají talíře), a že se trh posunul o stovky pipsů jinam beze mně, to je sice hezké ale je mi to tradá.
O obchodování při práci už tady bylo taky něco napsáno (osobně nejsem proti), je to pořád stejné: [bold] vždycky, ve všem, záleží jenom na Tobě co a jak budeš dělat, jak prožiješ svůj život.[/bold]
Ámen.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

DanyFX:
subor uloz s priponou vttrs a vo VT chod cez menu Tools > Trading system builder > Import .. atd atd.
Nepokusaj sa otvorit samotny vttsr subor, Windows ho zle rozpoznaju a pokusaju sa ho rozzipovat (preto sa to pyta na heslo)..
Endy

DanyFX Napsal:
-------------------------------------------------------
> Side, nevim zda-li ti muj prispevek dorazil , tak
> se pokusim jeste jednou:
>
> muzes mi prosim zaslat heslo pro rozzipovani
> sifrovaneho souboru ASIDADX?
>
> Dekuji


Link to comment
Sdílet pomocí služby

to SID
Side, stáhl jsem si Tvůj výše uvedený AOS a chci ho vyzkoušet. Narážím však na drobnej problém, mám v edit tabulce pevný spread 3 a tudíž ho nemohu měnit podle měn.párů tak, jako to lze třeba v Tvém jiném dílku - ASID AP. Zkoušel jsem AOS znovu stáhnout a nainstalit, ale spread mám stále pevný 3 v zeleném řádu. Nebo snad dělám něco blbě?
Díky za radu a Tvůj nezištný přínos pro nás pro všechny zde na foru. Bez tohoto fora zde bych s forexem asi vůbec nezačal....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jaranek
spread je tam fajfknutý jen pro čtení a tudíž se nedá měnit, ale to nemá absolutně žádný vliv na AOS...je tam jen přebrán z Full Templ. pokud se používá Profit displey...klidně tam můžeš mít 3,5,10 je to úplně jedno..:-)..fajkl jsem to schválně aby to nikoho nepletlo a nemusel to vždy při změně páru měnit...
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...