Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Indikátory a obchodní systémy


Sid

Doporučené příspěvky

Retro: je to mozne, ale hladat 15 pips pohyb, na to by som sam asi neprisiel. Tu su moje vysledky na live za tento tyzden na EUR/USD: Pondelok 30 pips (ubehlo 8 hodin, zavrel som), Utorok -16 pips (smola), Streda 40 pips, Stvrtok 40 pips, Dnes 0 pips (break even), spolu 95 pips, s komisiami 85 pips.
Tuto strategiu zatial obchodujem len s 5 minikontraktmi (5 dolarov na kontrakt) a ked budem mat vacsiu statisticku vzorku, zvysim. Bolo by dobre, keby niekto vedel vyriesit problem, ze nie vzdy sa jedna presne o 15 pipsovy falosny pohyb a kvoli tomu obcas padaju straty alebo breakeveny. Treba spravne detekovat, kde zacina ten 40 pipsovy rozbeh.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 4,6k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

ADXMA PP užívatelia,
stále sa trápim otázkou: Pracovať v prostredí 1M alebo 5M Time Frame? Používať 1M má z môjho pohľadu výhodu v tom, že "vychytáva" kratkodobé trendy, ako napr. dnes. Ako nevýhodu vidím viac falošných signálov, čo je ale typické pre nižšie TF.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

sutik,
ťažká otázka, pretože niekedy je lepšie otvárať podľa 1M a inokedy podľa 5M TF. Ak sa nevieš rozhodnúť, tak podľa 5M urči trend a na 1M vstupuj len v smere trendu. Prídeš tak síce o pár obchodov ale znížiš tým falošné vstupy..
Ja obchodujem dva páry a oba mám otvorené 1 aj 5M TF súčasne... Funguje mi to dobre.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

sutik,
v pohode, sme na tom takmer rovnako pretože ja obchodujem GBP/USD a EUR/JPY. A práve pred chvíľou som vstúpil na EUR/JPY podľa 1M na short na cene 158,20 po korekcii, lebo 5M TF ukazoval stále short.

P.S. zavrel som to na 157,75 a počkám na ďalší signál...

Edit : som zase short od 157,70...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pepe,
je skvelé ak sa nájdu ľudia využívajúci rovnakú vec, človek sa tak môže neustále zlepšovať. Preto by bolo veľkou príležitosťou prehodiť s tebou pár slov. Uvedomujem si tvoje zaneprázdnenie, ak sa však zatvoria trhy a nájdeš si trošku času, možno spoločne nájdeme svätý grál :-) Bude to pre mňa vzácnosť. ICQ 107576169.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dezkomatta
podla môjho nazoru ten i dikator je zase len "indikator"-- ako kazdy indikator opozdeny ,dava vela signalov pokial som sledoval Igorove obchody tak ho trejduje (aspon v ukazkach) na viacerych trhoch(casovo dost narocne co mi nevyhovuje) a berie vsetky signaly ...väcšinou berie drobne straty ale zas chyti aj pekne trendy a udrží ho v nich .....takze v sumare Igor tvrdi ze zisk je slusny .....neviem ...viacmenej ma uz ani nezaujima .... nesledujem ani jeho videoroom ....sem tam pouzivam na presne nacasovanie vstupov jeho 1 min vstupy TSR ale najmä ma zaujima "price action" v spolupraci s S/R urovniami (pripadne aj podporou News) na 1H a 4H TF a z indikatorov pouzivam len pre podporu vstupu Bolinger Bands......

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To :All

Mam taku dilemu, co sa tyka ADXMA a PP, stiahol som si Pivoty od sida a aj ADXMA3 collor do MT4ky a velmi sa mi to paci, mam ale par otazok ktore sa mi este nepodarilo dotiahnut tak ak niekto ma vychytane nejake muchy tak sa prosim podelte.



1) co sa tyka Pivotov 25,50,100,200. ja by som rad isiel na nejaky ten mensi TF 5 MIN, tak by som sa rad poradil ci je potrebne pouzivat vsetky 4 , mne sa viac paci verzia s dvoma , ide o to ze prilis vela ciar na grafe mam matie, a rad by som si to co najviac zjednodusil, druha vec je ze podla mojich skusenosti na EUR/JPY ktory prevazne obchodujem sa mi vzdy vyplatilo pri MA urcovat trend podla 2 EMA kde jedna bola s velmi malou periodou a druha s velkou, viem ze Pivoty asi nebudu velmi podobne ale nejaka ta podobnost tam zrejme bude kedze su to indikatory na urcenie trendu.
otazka teda znie, ci som neprehliadol nieco velmi podstatne, co sa mi prejavy pri 4 a neprejavy pri 2 krivkach .

2) vec ktora ma zaujala, je vyssia perioda Pivotu, ak si dam trebars 100 a posadim nad nu SL trebars 5 pips, tak mi pri jasne urcenom trende vznika celkom dobre percento Win obchodov kedy vystupujem na ADXMA3 collor, ide mi len o to aby som si bol isty ci to mate niekto odskusane, a ak tam je nejaka mucha, aby som sa zbitocne nemotal okolo urcovania SL, ale logicky mi to vychadza , kedze je to Pivot tak je posadeny SL spravne.

3) chcel som len dodat, ze myslienka krizenia ako to nadhodil Lisakus , pre ludi ktori su neni schopni dodrziavat pravidla sa mi velmi paci, ako keby si to pisal mne na mieru :), tak dik za impulz, tiez dik Sidovi za taketo vychytavky, dlho som odolaval, ale ziadny system na male TF mi nefungoval, a kedze kratke TF davaju o hodne vacsie moznosti zisku aj s malym uctom som rad ze , si sem hodil tvoje know how :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Po delsi dobe jsem si opet zacal hrat s ADXMA, ale naskytl se mi docela podstatný problém. Jde o různé zobrazování indikátoru ADXMA při stejném nastavení parametrů. Přikládá obrázky s danou situací mezi 2 a 4 barem od konce. Na prvním obrázku se adxma zobrazovalo během obchodování a na druhém po vypnutí a zapnutí MT. Chtěl bych poprosit nějakého programátora, jesti by se na to mohl podívat.

4164

4165

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...