Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Indikátory a obchodní systémy


Sid

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4,6k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

SID,
nenapisal som o co ide:
Rad by som mal len indikaciu na 1 min grafoch o crossoch rychlej a pomalej ADXMA (vies ktorych nastaveni :) ) ale posunute o TK. Cize mi ide len o kravy a medvede na spodku okna, nech nemusim lustit krizenie ciarok, ktore tam uz mam :)
Ak sa nemylim, ADXMA TK si pre nas plebs este nezverejnoval ;))
Dik,
Endy

Link to comment
Sdílet pomocí služby

H2O :

je to nieco medzi tripple screen systemom a williamsovym systemom vstupov

zaklad : urcujem trend na dennych grafoch pomocou MA 25 , kedmam trend, prepnem sa na 4h graf a nakreslim si TrendLines, trend si potvrdzujem zakreslovanim TL na indikatore momentum. ale to je len dodatocny filter, moc casto ho nepouzivam

vstupy: je to indikator R% Williams na 4h grafe , hranice (-90,-10) pokial nepretne hranicu signal ma vacsinou nezaujima ( zalezi aj na tom ako daleko je TL na 4h grafe) , ak hranicu pretne tak by som sa mal prepinat na 30M-1h graf podla formulky 5-6 vyssi, nizsi TF, ale tam si len skontrolujem formaciu a vstupy riesim na 5M grafe

najdolezitejsou vecou v systeme je vsak riesit vstupy len pri spolocnom signale R% W na 4h grafe a priblizenim ci pretnutim TL na cenovom grafe, ktoraje zakreslena taktiez na 4h, pokial dostanem signal niekde v telese kanala, vobec ho neriesim.

vystupy , a SL , v podstate pre mna to iste , SL posuvam na silne S/R hranice, obcas stratim par pips, ale da sa to zvladnut, SL neukladam fixne, ale vacsinou vo vstahu k TL na 4h alebo S/R urovniam , aby som dal trhu dost priestoru na obrat, okolo 30-40 pips,

Link to comment
Sdílet pomocí služby

a etse jedna podstatna, vec, vstupy vzdy riesim len a len po trende, nikdy nie oproti, t je vlasne zaklad teorie R% W vstupov.

co sa tyka nizsich TimeFrames , neodporucal by som to , skusil som si 1h , to este celkom slo ale cim vacsi TF, tym menej , ale kvalitnejsich vstupov, nejake veci som mozno zabudol, dam to do kopy, vsetky podmienky spisem a dam to do vlakna tripple screen system II, predpokladam ze vela forexovych modelov tam nieje.

este som chcel upozornit ze toto nieje ziadny navod, takto to len robim ja uplny begner, mam to backtestovane, ale ten backtest je moj subjektivny pohlad, kazdy si predsa kresli TL ako chce, takze kazdemu budu asi vychadzat odlisne vstupy, tak ak chces skusit, tak sa potom podel s vysledkami , budem zvedavy

btw: MACD histogram s MA podla libica som skusal tiez ale pri R% W indikatore mi to edavalo skoro ziadne vstupy , a taksom si trend urcoval podla seba, a na odfiltrovanie falosnych signalov mam vlastne tie trendLines na 4h grafoch

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte traderi, mám otázku.
Niekde na finančníkovi som zahliadol článok, ktorý pojednával o MA 4 ; 9; 36 len neviem či SIMPLE or EXPONENCIAL. To je jedno nahodil som to na METATRADER a celkom sa mi tieto nastavenia pozdávajú s rozumným MM a RRR je z toho celkom rozumný trend following system. Aký je Váš názor, prípadne má niekto s tým skúsenosť? Predtým som požíval prekríženie +DI a -DI teda ADX(14), + custom indikátor SuPPOrt REzistance (BARRY), a Bollinger BAnds (20). Len ja som potreboval niečo jednoduchšie. Prosím Vás má niekto skúsenosť s MA 4;9;36 prípadne aké sú vlastne jeho nedostatky, podľa vás. Ako vyfiltrovať tie najlepšie signáli, prosím vás vedeli by ste ma nanavigovať na nejaký materiál, ohľadne tohoto??

S pozdravom nickirout

Link to comment
Sdílet pomocí služby

SIDe, zdravim Vas.

Minuly rok jsi se SIDe zminoval ve vlakne "Vegasovy tunely" o tom, ze jim rozhodne nefandis.
Sdelil jsi, myslim, Gladerovi, ze mas nejakou "hrubou bezindikatorovou matematickou formuli", ktera je o "necem jinem" ve smyslu funkcnosti, nezli Vegas.

Je to Tve, jiz v indikatorove podobe ADXMAPP?

Ne, ze bych propadal panice a chtel tady brecet, ale po projeti dvou live uctu a nekolika demo uctu, se koukam po necem, co bys osobne doporucil Ty sam, namisto Vegase.

Dekuji za pripadnou odpoved a preji pekny den :-)
Dan.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

daniel3
ADXMAPP onu formulku neobsahuje, je to "jen" kumulace ADX a MA s přídavkem PP...
Je těžké něco někomu doporučovat, každý má jiný styl obchodování a jiné preference. Nejsem sice fanda Vegase, Elliota, Fibo ani WCCI, ale to neznamená, že by s těmito nástroji nemohli jiní tradeři solidně prosperovat. Je to holt indi vindi a budu se opakovat - ale když dva dělají totéž není to totéž a u FX to platí dvojnásobně....
Mne zajímá na FX jen výkon/zisk a dělám to jen pro peníze, protože zase taková sranda to není...Proto jsem se jal jít na to trochu jinak a vytvářet si vlastní indikátory (ty některé komerční jsou holt přebrány z akciových nebo komoditních trhů a podle mne se pro FX příliš nehodí - už vzhledem k specifice FX při párování). Některé jsem už tady uveřejnil, jiné třeba časem..:-)..Už jsem to tady psal x-krát - receptem je sledovat fundamenty jednotlivých měn, pak to párovat, přidat jednu dvě indikace pro potvrzení předpokladu a hlavně používat selský rozum...a když ani to nevyjde existuje SL a každý den je na FX hafu příležitostí - zkrátka nepodléhat panice, zítra je kurňa taky den...Ale to je jen můj názor, někdo jede třeba bez SL, jiný věří na v úvodu jmenované systémy a další třeba jen pohladí kocour a ví která bije..:-)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...