Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Indikátory a obchodní systémy


Sid

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4,6k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Rád bych prosil váš názor na indikátor Bulls power/Bears power ve FX trzích. Hrál/ obchodovall jste tu někdo s ním? Mě se jen tak od pohledu zdá docela dobrý. Ukazuje, jakou sílu mají býci a medvědi v danou svíci. Trošku jsem si ho navíc upravil. Místo klasického MA jsem tam dal ehlers optimal tracking filtr, takže je podle mě přesnější. Pokud se na to někdo chce podívat, stačí říct a pastnu(neboli vložím) to sem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Peprník
pokud máš na mysli Elderův Bulls power/Bears power, tak to je poměrně primitivní indikátor vycházející z nejvyšší ceny (H) mínus nějaké MA (nejčastěji se uvádí podle Eldera EMA 13), resp. nejnižší ceny (L) - EMA, pak se to zprůměruje a sledují se výkyvy nad/pod nulou. Nahradit MA Ehlers optimal tracking filtrem je zajímavá myšlenka a fungovat ti to bude přes tuto formulku (hladiny alpha a lambda) o něco lépe. V trendujícím trhu je to použitelný indikátor, ale to jsou v trendu skoro všechny.:-)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sid
Ano já vím, je jednoduchý. Ale vše jednoducjhé je obvykle dobré. Třeba už jen MA:). Hlavně se mě líbí ta myšlenka, co stojí za tím indikátorem. Místa, kde neobchodovat se dají vyfiltrovat docela dobře podle ADX, neobchodovat tehdy, kdy jsou linkdy + a - OBĚ nad ADX.
Správně píšeš, že v trendu se toho dá použít cokoli. Proč tedy obchodovat mimo trend, když trend se dá najít pomocí ADX, tvojeho adxma, plovoucích pivotů (pivoty jsou pod/nad sebou seřezeny podle velikosti preiod)?

Jo, ještě něco, chystáš pro zdejší komunitu další xmas prezent?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Peprník
souhlas s tím, že vše jednoduché je dobré...problém je někdy najít ono místo (myšleno intradenně), kde začíná a končí trendík..:-)
Někdy před nedávnem jsem na otázku ohledně literatury o FX už odpovídal...knížek je hafu, ale mne nepřijde žádná (z mého pohledu) skutečně hodně dobrá, většinou jsou to jen souhrny o tom co je TA nebo FA, co to je MM, psychologie atp. takových souhrnů je na netu spoustu v různých obměnách...stačí když si zagoogluješ...každému doporučuji k prvotnímu studiu stránky babypips www.babypips.com/. Kliknout na Scholl a pak si pročítat jednotlivé kapitoly - nic lepšího a la "step by step" pro FX neznám...
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sid
to že mám mladou registraci, neznamená, že sem naprostý zelenáč:). Ale souhlasím, že babypips je opravdu dobrý server. Možná se k němu vrátím, ono neškodí pořád se vracet k tomu samému, člověk pak nalézá jiné rozměry a to, co mu uniklo. Už se tu pohybuju asi 3 roky, pravda, bez registrace to bylo. Knížek jsem už taky přečetl hafo. Googloval a stahoval a ušetřil spoustu dolarů.... tímto se omlouvám autorům, co jsem tím vlastně okradl, ale kupte si rohlík za stovku, když ho maj hned vedle za korunu.
a k tomu trendu: pro mě je jednoznačně jedno, kde začíná (ale je možné, že máš nějaký špičkový indikátor, který ti to ukáže a odfiltruje falešné signály. všichni ví, že u tebe je možné všechno:) ). určitě čekám na trend (určuje ADXMA) a pomocí CCI se snažím hledat kde vstoupit po korekci. A právě k tomu se mi líbí i ten bears/bull power, protože vlastně ukazuje sílu těch, co hýbou trhem. Jinými slovy, když vidím, že je korekce proti trendu, čekám, až korekce stratí sílu a pak podle CCI a BP/BP vstoupím. Pomocí ADX se dá odfiltrovat plochý trh (bohužel, někdy kvůli tomu člověk stratí dobrý obchod=po klidu, který trvá dlouho přichází velký pohyb). S výstupy je to už horší, což je vlastně důvod, proč nejsem live. Zatím sem nenašel nějaký dobrý způsob:(. Profit target jsem vzdal hodně brzo protože jak můžu trhu vnucovat, kam až si přeju aby šel? Posuvný SL je dobrá věc, ale občas není kam posouvat, když jsou malé pohyby... Hledám něco, co "posoudí" trh v dané chvíli. Rvát na trh nějaké šablony je nesmysl(aspoň si to myslím).
Hodně dlouho sem hledal to, co mi sedí. Už třeba vím, že pivoty mě matou, protože je jich všude v grafu hafo (vzdálenost třeba 20 pips od sebe a teď nevíš, odrazí se prorazí..... Do toho nějaký ten fundament.... maglajz....). Dobrý jsou akorát ty tvoje plovoucí. dát si krátkou periodu a kofouš, aby bylo vidět, kde je ten samý pivot na různých timeframes. bezpečné je obchodovat, když jsou pivoty seřazené pod/nad sebou vzestupně/sestupně podle timeframů tj třeba pro uptrend 5M pivot nahoře, pod nim 15M pivot, pod nim 1H pivot.....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim, pro priznivce indikatoru RSI prilozim jeho upravenou verzi, kterou jsem pred chvili stvoril.. Jde o to, ze klasicke RSI neni pro me diky svemu sumu prilis pouzitelne, tak me napadlo skombinovat ho s mym oblibenym indikatorem LSMA. Jednoduse pouziji regresi na RSI a ne na cenovy graf. Vysledek na prvni pohled vypada velice zajimave. Prikladam indikator pro Metatrader a denni graf eur/usd (intradenni me moc nezajimaji), na kterem moje LRSI urcilo vsechny hlavni body zvratu od konce minuleho roku s pouze dvema falesnymi signaly. Letmym pohledem to na ostatnich grafech taky nevypada spatne..

3981

3982

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Peprnik
tak sorry..:-), máš ve statutu - nováček v diskuzi, proto jsem babypips jako startčáru uváděl...:-)
ADX je dobrá indikace i pro krátké tf a postup, který uvádíš, má hlavu a patu. Výstupy, a s tím související strach z případné lokální korekce a ztrát již vydělaného, jsou černou můrou každého intradenního tradera...já si to filtruji přes něco jiného (TA indikátor), posouvám SL a ještě navíc průběžně uzavírám část pozic - vrabci a holubi..:-)..zaručený recept na výstup taky neznám...Pivoty v klasické podobě (S/R, Fibo, Cam., atp.) jsou velké dilema...po jisté době už ale taky nejsou v TA mým šálkem čajem..trh si dělá mnohdy co chce a respekt z pivotů (těch komerčních) nemá ani náhodou, a přesně jak píšeš - je to průraz nebo odraz, nastává korekce nebo ne, a na jak dlouho ? atd. - a vykazuje tím dost falešných signálů..Díky za pochvalu PP s kofoušem..:-)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sid
Toho jsem se bál, že ani ty, jakožto náš vzor v tom nemáš jasno (ve výstupech). Je to takové dost umění vystoupit dobře. A právě výstup dělá zisky. Já zavřu buď pomocí CCI (což je mnohdy strášně předčasně=když dostanu signál z CCI do protitrendu. Tohle je zvlášť blbý v líným trendu, kterej se sice hýbe, ale hýbe se pomalu a vlní se při tom), nebo to jde KUPODIVU podle plovoucích pivotů. Když je pivot o krátké periodě a dostane se nad (v uptrendu) nebo pod (v downtrendu) svíčku, je dobrý na první haikenashi svíčce do protipohybu vystoupit. K nezaplacení jsou taky svíčkové formace, to ale vyžaduje docela voko. NO, a právě v každé situaci se hodí něco jiného, podle čeho to zavřít. Problém je, jak to poznat. A protože si tim nejsem jistej, tak sem eště nekopl do vrtule, tvrdnu na demu, čtu si o psychologii a snažím se najít JAK SAKRA CO NEJLÍP VYSTOUPIT, ABYCH SE NA TO MOHL SPOLEHNOUT. Jojo, jesi já někdy vůbec začnu:)))))
Jo, jinak strašně dík za všecko. Pámbůh ti to vrátí panáčku:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Peprnik,
na ehlers leguere rsi nereaguje ani google. Nevim co se ti nezda, dej si to do platformy a vedle toho rsi, prubeh maji dost podobny, diky tomu, ze regrese nema vetsi vychylky od pocitanych hodnot, obvzlaste v mensich periodach. Slo mi jen o to vyhladit prubeh RSI. Tady mi obycejne EMA nebo SMA neposlouzi, protoze bych dosahl akorat velkeho zpozdeni za trhem a v mnoha pripadech bych se nedostal do prekoupenych a preprodanych oblasti. Podivej se na graf, ktery jsem pridal a vysvetli mi, co se ti nezda, mozna pak popremyslim, co je jeste treba vychytat. Jestli to funguje dobre nebo ne, zjistim az testovanim. Na prvni pohled se mi zda super!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...