Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Indikátory a obchodní systémy


Sid

Doporučené příspěvky

To Pacho
štěstí přeje připraveným..:-), kdyby byla zpráva jiná, musel by to systém přepnout do Buy a "ono" to nemá rádo příliš dlouhé svíčky, ale s tím bohužel nic nenadělám - nic není dokonalé...Tak to ale "držel", protože nic mu v indikaci grafů vstupy na Buy nesignalizovalo, to přišlo až kolem 16,00 hod., kdy se momentální trend nachýlil ke změně a systém to jen podle více indikátorů rozpoznal.. :)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 4,6k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Side,
připadám si, že už do těch Bohnic nemám daleko :). Jak je, do kelu, možné, že se indikátor v posledních sedmi svíčkách (přesně v těch posledních sedmi svíčkách na kterých ti nikdy neukazuje trend) - chová úplně jinak než má???? :( Ze všech těch grafů co jsi zatím dal na sklo, to ty dvě křivky, o kterých si myslím, že je to máma s fámou (Pietro, Pacho - MESA Adaptive Moving Average) udělaly dvakrát. Jinak mi vždy seděly jak pozadí naší Markétky na nočníku :).
POMOC!!!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Pejo Ale on to "nepozná" v pravém slova smyslu, jen se mu "něco" v kumulaci indikátorů, period a cen nelíbí, tak to zkrátka vypne a přehodí do opačné pozice. X-krát se mi stalo, že "to" změnilo pozice i 3-4x za sebou a vznikla momentální ztráta díky spreadům a rychlým nástupům a výstupům. Viz dnešní graf GBP/USD, kde ten vývoj nebyl tak jednoznačný jako u eura... SID

339

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Abychom se pořád jen nebavili o AOS, který tedy byl prezentován. Na VT fóru jsem objevil asi nejskvělejší indikátor založený na Fibonacci a MA. Škoda, že jsem ho neznal dříve, určitě bych se o něm zmínil v seriálu. Indikátor pod názvem FIMA (Fibonacci s MA) pracuje s 12 !! MA, které navíc může kumulovat do jednotného koeficientu, který se dá posléze různě měnit (podle potřeb a min. grafů dokonce na 4 ! desetinná místa). První MA začíná na hodnotě tři a něco. Pokud by to bylo na obrázku špatně vidět, přikládám jednotlivé rozepsané MA. Skript je celkem dost rozsáhlý. Asi jej použiji do AOS, protože mi přijde naprosto úžasný a jen z něj samotného se dá sestavit solidní a výkonný AOS při použití FIMA, FIMA Osc a vybraných MA. Máloco mne v MA už překvapí, ale to je opravdu nádhera..:-). Základ skriptu vypadá asi takto: Length:=FiboMA; FIMA:= mov(C ,Length ,w ); FIMA_Osc:= mov(C ,(Length+Length*0.236068) ,w ); P1:=3.4420;P2:=5.5728;P3:=9.0200;P4:=14.5898;P5:=23.6068;P6:=38.1966; P7:=52.7864;P8:=61.8034;P9:=76.3932;P10:=100;P11:=123.6068;P12:=161.8034; Pak následuje čtyřicet řádku s výpočty. I graf vypadá z estetického hlediska velmi pěkně... :). Na VT fóru je pod názvem Bemac FMA (asi nick autora) nebo BFMA. SID

340

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To SID:
Teď už to trochu chápu. Ono asi v reálu nejde jen spoléhat na nějaké křížení MA a jiíných ind., protože výsledný signál je z principu výpočtu křivek vždy opožděný, je to tak ?
Je tedy nutné mezi sebou poměřit skupinu různých indikátorů a až z jejich konstelace na (Bear or Bull) se rozhodnout.
Ta konstelace tedy může vzniknout v předstihu třeba 2 svíce před skutečným obratem ? Je to tak ?
Pokud ano, pak nezbývá, než vydedukovat tu závislost co s čím.
Tak na to si zatím netroufám...

PeJo

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Sid :
no ano tam se ti to mlelo ale i tak tam nemas ziadny stratovy obchod .....mozno ten predposledny tam si mozno prodelal asi tak 2 pip

To namodro:

najhorsie je ze tam na tych indikatoroch nie je vidiet ziadna opakujuca sa suvislost ktora by nasvedcovala tomu ze TERAZ ma byt signal.

To PeJo :

FIBO si najlepsie nacvicis na nejakych starsich situaciach ...naskroluj si graf niekde dozadu a tam si to FIBO natiahni od posledneho HIGH po nasledujuce LOW a uvidis co to robi. Myslim si ze to tam pekne zbadas. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To PeJo
Velmi, velmi dobrý postřeh ! :) To je právě to, co jsem avizoval v úvodu popisu, všechny (lépe řečeno většina) indikátory reagují na můj vkus příliš pozdě a jsou v konečném důsledku vždy o krok, dva pozadu za okamžitým vývojem a tedy i nutně většinou ztrátové...Proto jsem si stanovil při sestavování systému úplně jiné podmínky.. :). Ale některé indikátory tohle (spolu se správným nastavením period a pokud jsou dobře kumulovány spolu) dokáží "předvídat" i odhalit..Typickým příkladem může být např. indikátor/neindikátor PSAR. V klasickém nastavení je doporučeno vždy 0,02 a 0,2, ale to je na dvě věci na ... a na nic.. :). Navíc je to většinou specifikováno pro 5 min. grafy..Když si ale zadáš hodnoty (nutno upravit i rozsahy ve skriptu) třeba 0,005 a 0,001 nebo 0,01 máš výsledky daleko lepší. Jeden trader používá dlouhodobě nastavení 0,09 a 0,04 a jede jen podle toho a prý docela úspěšně..Jiný trader používá pro 5 min. grafy nastavení 0,006 a 0,03 nebo 0,06/0,3 a pro 10 min. grafy 0,01/0,2 a 0,018/0,2...Dlouhodobí tradeří (60 min. grafy a více) používají i extrémy jako 0,0007/0,002 nebo obě stejné hodnoty 0,0005/0,0005.. A podobných příkladů u jiných indikátorů je moře.. :)
Zkrátka a dobře - oprostit se o zažitých a "uznávaných" konvencí a hledat i jiné, než prošlapané cesty...
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Pietro tak, tak nějak podobně.. :). Stačí, když si dáte na sklo do cenového rámu jak Swing Chart, tak i Gann HILO. Protože Swing kopíruje okamžitý vývin (bílá křivka) bude v případě tendence BUY nad Gann Hilo (žlutě) a opačně pro Sell (Gann HILO nad Swing Chart). Gann Hilo jsem upravil ne na standardní hodnotu 3, ale na 6. Příklad je k dnešnímu USD/CHF, ať tu pořád nemáme jen libru a euro. I když tam nebude taková výkonnost a ziskovost jako u AOS, dalo se na tomto páru za použití Swingu a Gann Hilo dost slušně vydělat..a to platí i pro euro a libru. Stačí jen vyzkoušet a přesvědčit se. V AOS by to mělo pak pro vstupy na Buy skript, (jako příklad !!) Cross (Swing,Gann Hilo) a pro vstupy na Sell - Cross (Gann Hilo,Swing). Kdyby jste zadali jen podmínku Swing>Gann Hilo otevíralo by to při Buy při každé svíčce. Přes crossy podmínky to otevře/zavře jen při překřížení těch dvou křivek..S chutí do toho ! SID

341

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Sid:
Jsem rád, že nejsem úplně mimo. Myslím, že v tvým AOS to přes tyto dva indikátory otevírá a zavírá s nějakou další podmínkou, na kterou musíme přijít :-) ta podmínka asi bude před překřížením, ale držení pozice po otevření( akm až může spot jít) se bude řídit n ěčím jiným.
:)
Pietro

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...