Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Indikátory a obchodní systémy


Sid

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4,6k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To Pietro 001: není to dotaz sice na mě ale na VT fóru jsem viděl tento script. plánuju si ho zabudovat do AOS
{dayofmonth() : Plots the day of the month. dayofweek() : Plots the day of the week. If today was July 15th, 15 would be plotted.}

1 := Monday;
2 :=Tuesday;
3 :=Wednesday;
4 :=Thursday;
5 :=Friday;
6 :=Saturday;
7 :=Sunday;

FedMeeting := 23 {23th day of month}
if(DayOfMonth()=FedMeeting, 1, 0);

WeeklyEvent:= 2 {2th day of week}
if(DayOfWeek()=WeeklyEvent, 1, 0);

DavidF

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Pietro 001: mělo by to fungovat tak že si nastavíš předem očekávané události, například Fed meeting je 23 den v měsíci v hodinu x minutu y a pomocí time funkcí si tento čas specifikuješ, potom pomocí funkce if() > za předpokladu že nastane požadovaný čas (if = true) může provést určitou akci, nákup prodej atd. Na neočekávané události to samozřejmě nereaguje :-). Já to chci použít k tomu,že si nadefinuji známé události (ty které se pravidelně opakují) a nechám si v okamžiku jejich vyhlášení vykreslit do grafu vertikállní linku. Bude to sloužit jako vodítko jak trh reagoval na tu událost i historicky.

FedMeeting := 23 {23th day of month}
line := if(DayOfMonth()=FedMeeting, 1, 0);

DavidF

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To namodro
Otevření/uzavření jsou jen kosočtverce, dole (včetně vertikálních čar) jsou jen probíhající trendy. Jinak je definován v programu Long a Short, jinak Up Trend a Down Trend a jinak samostné vstupy OpenBuy a OpenSell, každý má ve skriptu jiné podmínky, pro danou akci..je to halt složitý organismus... :). Ale i všeobecně nemají OpenBuy OpenSell a různé Trend linie v AOS mnoho společného. Nemluvě o trailing programech nebo AOS se Stopy a Limity. To vždy nekoresponduje..
a je to 3:0.. :)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Side,
celkem chápu rozdíl mezi pozicemi, trendy a vstupy a výstupy - i když učit se vnitřnosti AOS mě teprve čeká :( , ale není mi jasné, proč ti poslední zelená vertikála ukazuje konec trendu dvě hodiny před koncem grafu a pak nic? Vždyť i kdyby čekala na vestavěnou pojistku typu trailing stop nebo na nějakou jinou obludu, má po té korekci už zase poměrně jasný UpTrend? :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To namodro Opakuji, že trend mi určuje něco jiného a něco jinak než samotné vstupy a otevření pozice, pokud se tomu snažíš přijít na kloub, tak v trendech to není... :) To Pietro No nevím zda budeš z toho moc chytrý, kdybych graf roztáhl na viditelnost svíček, nebudou vidět všechny počáteční hodnoty od dopoledne, ale až tak od 14 hodin SELČ. Trendové linie jsem vynechal, aby to někoho nemátlo. :) SID

327

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Z toho posledneho obrazku je pekne vidiet ze ten AOS je idealny na 15 min graf. Dava tam zbytocne vela signalov co e nevyhodne hlavne z hladiska spreadu. Na tom 15 min to pekne drzi trend. Ale aj tak by ma zaujimalo ako sa to sprava pri nepredvidatelnych turbolenciach .... za 15 minut vie napriklad gbp/usd urobit pekne velky pohyb .... hadam nam to Sid pri najblizsej takej situacii hodi do vlakna. Ale aj keby to urobilo nejaku paseku tak to v pohode vykryje to mnozstvo uspesnych tradov.

To Sid :
uz druhy den si lamem hlavu nad tymi indikatormi co tam mas a nad periodami ake tam mas nastavene ale je tam tolko moznosti a kombinacii ze by som bol asi uspesnejsi v sportke :) Nemozem sa ubranit dojmu ze tam mas schovane aj supoort and rezistance . A niekore indikatory neviem ani najst. Napriklad ten 3 pasmovy BB.
Inak sy tym tvojim AOS pekne rozviril diskusiu a myslim si ze tu teraz ani nikto poriadne nespava ... dobra prace (tu) :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...