Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Indikátory a obchodní systémy


Sid

Doporučené příspěvky

Pacho (Hybský zbojník? :)), myslím, že najít ty indikátory i s nastavením je oněco jednodušší než sportka (alespoň ty které jsou zobrazené - pokud je tam něco schované, tak to chce křišťálovou kouli... :)). Pokud jsem se trefil, tak mi to trvalo asi dvě hodiny po tom, co SID ukázal první obrázky. Ale pochopit logiku těch indikátorů a nastavení v trading system builderu - to je na Bohnice. :). Nejdřív přeložit sto stránek manuálu, pak se naučit psát skripty a pak to dát dohromady - vidím to tak na rok 2015 :). Jenom doufám, že nás Sid netahá za fusekli, to by mi jednou moje děti do těch Bohnic nepřinesly ani štrůdl. :)

328

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 4,6k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To Pacho Máš pravdu, že 15 min. graf je naprostý ideál, 10 min.je podle mne málo a 30 min. zase hodně. Úplně spokojený bych ale byl s 20 min. grafem.. :). Jen na té zmíněné libře (viz graf) to udělalo dnes, cca od 8,30 hod. ráno do 14,30 přes 110 bodů a to jen na jednom lotu...Pak už to bylo slabší, dost se to měnilo a do 21,30 jen asi kolem dalších 60 bodů celkem..Když dochází k "turbulenci" po zprávách např.. systém je nastaven tak, že absorbuje maximálně ztrátu 15-20 bodů a profit je neomezený..zkrátka dokud to jde, tak to držet....3-pásmovy BB je normálně k dosažení někde na VT fóru. S/R tam opravdu není a to vážně nekecám... :). Věřím, že "nespavci" časem na to příjdou, není to nic složitého podobný AOS sestavit... SID

329

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Namodro
Nebudeš mi to věřit, ale já se v programování taky téměř vůbec nevyznám..Ale postupoval jsem jinak - než číst nějaké manuály. Tak jsem si nejprve prozkoumal skripty z originálních VT TS, které jsou v platformě a pak stahoval z VT fóra různé AOS - Trading System a zkoumal jejich skripty, jak je to napsáno v názvech, co to musí a nemusí mít, jaké jsou podmínky atd. a navzájem to porovnával. Pak jsem stejným způsobem zkoumal indikátory. Když si otevřeš různé TS a indikátory, vždy jsem si udělal kopii (Nástroje - kopíruj pro Indikátory nebo clone pro TS), abych něco nezdrbal a mimo obchodování si s tím pohrával (hlavně za dlouhých zimních večerů).. :) a tak jsem se učil, nyní už si umím sestavit jakýkoliv AOS z jakéhokoliv indikátoru. Třeba jsem si zkumuloval RSI, Williamse (%R) a RMI a udělal si z toho jeden indikátor přeprodanosti/překoupenosti. (zítra to vyjde v seriálu, jako ukázka). Jistě stokrát jsem chyboval, většinou postupoval stylem pokus-omyl, ale tak se podle mne člověk neznalý programování (a mezi ně se počítám i já) nejvíce naučí. :), časem do toho vnikneš a víž už co můžeš a co nemůžeš napsat do skriptu, aby to "fachčilo" - a hlavně nedat na zažité konvence ! To platí hlavně pro různá nastavení period, cen atd.
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To namodro :

jj hybsky zbojnik moze byt :) prosim ta ako sa ti to podarilo ?? Ja uz nad tim dumam 3 dny. Bude to asi tym ze aj ked obchodujem 4 roky tak som sa indikatory nezaoberal az teraz ked som prisiel na caro AOS tak ma to zacalo zaujimat a tudiz som v indikatoroch uplny amater.
Myslim si ze problem je ze nepozname dusi toho AOS co ma Sid . Neviem vlastne na zaklade coho dava signal. Chyba nam kombinacia faktorou ktore ked sa zhodnu tak daju prikaz na entry. Uz sem z toho namodro :)

Stavim sa ze Sid este ma nejaku pomocku v rukave ale necha nas se trosku vytrapit aby sme pohli sedou kurou. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To pacho, namodro:
Tak vidím, že nejsem jedinej, kdo už tři dny nespí :). Ty indikátory jsem našel, mimo toho hnědého. Co to je?.
Taky nemůžu přijít na to, jaká kombinace těch indikátorů dává signál k prodeji nebo nákupu. Myslel jsem, že sem trochu blíže, ale jak Sid dal ten 5 minutovej eur-usd, zjistil jsem, že jsem totálně mimo. :) a i když přijdem na ty signály, tak AOS nikdy z toho nedokážu udělat :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pacho, Pietro,
spěte klidně, nespavostí se to nevyřeší :). Já jsem (zatím) přesvědčený že to dohromady dám, i když to bude trvat asi fakt dlouho. Sid má pravdu v tom, že chybami se člověk nejlíp učí. Ale poté, co tuhle metodu praktikuji už přes čtyřicet let, mám pocit, že je ještě lepší, když jsou ty chyby někoho jiného... :) Člověk je jaksi míň otlučený... :)
Pacho, ten BB je přímo ve VT - Bolinger Fibo.
Dobrou noc a pěkné sny všem
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravim traderov,

zaujali ma vase prispevky ohladom
automatizovanych obchodnych systemov




www.mataf.net/apropos-lien.htm
portal forex aj automat obch. systemy forexu su tam


naslo dost obchodnych AOS FOREXU
ponukaju aj trial zdarma

www.google.sk/search?hl=sk&q=automatic+trade+system+for+forex+gpl+free+download&btnG=Vyh%C4%BEada%C5%A5+v+Google&meta=

Bol by som rad keby ste mi napisali vase skusenosti
s viacerymi systemami pripadne by kazdy otestoval nejaky a info by sme si vymenili

Kazdy system ma slabiny nieco co mu ide a nieco co nevie no jednotlivec tazko preskuma vsetky.

Kto by mal zaujem nech mi odpovie a rad si vymenim skusenosti

Sam pouzivam na forex platformu FX TRADING station alo by tam aplikovat Vas AOS ktory ste tu opisovali vo fore?
ten na ktory ste uverejnili aj cast kodu ako pomocku.
Navrhoval by som vyvinut program ktory by sa dokazal sam ucit na principe neuronovych sieti
trufol by si niekto do toho?
proste nieco ako evolucny algoritmus.zaklad by bol a nova evolucna linia by sa testovala ak sa osvedci bude ponechana ak nie bude zavrhnuta.chcel som byt kedysi vedcom... no ono aj obchodovanie je veda... a velka

Tesim sa na Vas ohlas rad by som nasiel partiu s ktorou by sme mohli prediskutovat on-line moznosti v strategiach
o Vysledky sa rad podelim aj na fore
PS> ten 2kb skript sa da spustit aj mimo platformy v ktorej robite? v com a ako? dik

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To namodro :
nemohol by si mi poslat nazvy tych indikatorov aj s hodnotami ? Nahodim to do grafu a budem to sledovat a dufat ze tam ten signal objavim ..inak nemame sancu prist na tie hodnoty. Mozno spolocne aj s Pietrom na nieco prideme a mozno sa este niekto prida. :) Sid by nam mohol sem tam dat obrazok 15 min grafu kazdy den aby sme vedeli porovnavat. Takze ak chces posli prosim ta na chylo1@azet.sk DIK moc (tu)

To TradeRRR :
neviem ci nase skripty budu fungovat aj na tvoj system ale oporucam ti nainstalovat VT trader od CMS budes velmi spokojny . Je to asi jedena najkomplexnejsie obchodna platforma aka sa nachadza na FX. Mam taky dojem ze niektore indikatory aj oni sami zaradili z VT forumu. A bude to lepsie aj koli tomu ze sme tu vsetci na VT takze si potom budeme lepsie rozumiet co sa tyka skriptov a podobne. Takze sup sup na www.cmsfx.com

Inak AOS na baze neuronovej siete som uz niekde pocul aj ked sa mi to zda ako sci-fi ale neviem ako to spravit .
(tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To TraderRRR: na "neuron - sítě" by se muselo jít přes API > VT podporuje API, platforma scriptů přímo ve VT to neumožňuje. Pokud by jsi měl zájem testovat API v Javě, Delphi či VB tak se obrať na můj mejl a já tě navedu. Již jsem ty přiložené dema od VT zkoušel.
Osobně si myslím, že než se ti podaří takový neuron - soft vyvinout hodně vody uteče ... :-) Já osobně bych si raději za tu dobu vypěstoval cit pro trh. Samozřejmě softové pomůcky pro snadnou analýzu trhu nejsou nikdy k zahození.Co se týče scriptů AOS z VT, tak ty by jsi si musel přepsat do jazyka tvé platformy. nebo se drž rady od Pacha.

To Sid: pokusím se vytvořitmalý AOS reagující jen na události > jako příklad a dodám ho sem.

DavidF

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to timid:
neni potreba vyvijet cely neuron-soft.jeste pred casem bezel na nejaky nemecky univerzite volne pristupnej server s neuronovou realizovanou siti.takze stacilo je dodat data a nechat ji ucit...
to TraderRRR:
ze zkusenosti se sitema bych ale rekl, ze jejich moznosti v tomhle dost omezene.potrebujou fakt hodne dat( coz by nemusel bejt zas problem) aby na ulohach mnohem jednodusich nez je predpoved smeru trhu dosahovali uspesnosti ktera se da dosahnout s par indikatorama. Ovsem samozrejme neni vylouceno,ze existuje nejakej typ site kterej si stoji mnohem lepe...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Sid: dal jsem něco dohromady ohledě toho časovýho indikátoru. Je to v příloze zazipovaný AOS, stačí jen rozbalit. Můžou tam být chyby nemám možnost ho otestovat v demu (správce sítě má zakázanou komunikaci s jinými něž povolenými servery) a doma wifi stále nejede. Pokud by to šlo tak bych se na výstup rád podíval tady na skle. Jak říkám dával jsem to dohromady "naslepo" - bez testu. DavidF

330

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pacho, Pietro,
Sid sem dobrovolně (doufám :)) hodil ukázky ze svého systému, čímž dal možnost různým plagiátorům a kopírákům jako jsme my :), aby se mohli pokoušet o rozkódování či napodobení. Ale autorská práva jsou pořád jeho. Já se prostě necítím oprávněn bez Sidova svolení zveřejňovat jakékoli údaje, které se mi třeba náhodou podařilo zjistit. (Navíc zatím nikde není psáno, že mám skutečně ty pravé indikátory a to správné nastavení :).) Pokud tedy Sid dá svolení abychom se ať už veřejně v tomto vláknu, nebo s vyloučením veřejnosti (pomocí e-mailu, ICQ...) pokusili na systému spolupracovat, pak souhlasím.
Takže zatím jen to, že s výjimkou swing chartu, který je na VT fóru, se domnívám, že všechny ostatní indikátory jsou dostupné přímo ve VT :).
Samozřejmě můžme se pokusit vytvořit společně nějaký podobný systém na základě našich vlastních zkušeností (kterých, přiznávám, zatím moc nemám :)). Třeba bychom zplodili dílo, které by z ČR a SR udělalo evropskou Dubaj :) i bez ropy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...