Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Obchodování není o kompromisech


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 30
  • Vytvořeno
  • Poslední

@yamato: já vyzkoušel mnoho systemů, obchodování intraday, na margin, akcie, různé asset class, FX, cfds, futures, spoustu věcí. ale nakonec jsem si našel to, co mé povaze sedí nejvíc a zároveň to zabírá relativně málo času. A vím, že kdybych tomu věnoval času víc (ale nemohu, zatím mám větší zisky z práce), tak bych se mohl ještě trochu posunout :-).

největší problém mám s tím, že se nedokážu plně věnovat, respektive donutit k pravidelným kroků souvisejícím s mým systémem, pokud obchoduju s malou částkou....takže tam musím trochu dodat, aby to mělo nějaký smysl :-), teda abych se přiblížil ziskům podobným na úrovni mzdy z mé práce...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ani nevíte jak s vámi soucítím a současně všem trochu závidím.

Obchoduji víc jak dvacet let. Prostě jsem musel, patřilo to k popisu mé práce. O burze jsem nevěděl naprosto vůbec nic.
Obchodoval jsem s firemními prostředky a prodělával jsem jmění. Měl jsem spočteno že budu pracovat na ztrátu, kterou jsem tehdy měl asi 215 let. A už to vypadalo, že budu jediný zombík v trvalém pracovním poměru.

Deprese kterou jsem tehdy měl byla tak velká, že jsem musel jezdit do práce dřív, když bylo metro prázdnější, abych se s ní do dopravního prostředku vůbec vešel.

A tehdy mi dal majitel brokerské společnosti přes kterou jsem obchodoval následující radu. "Vem si rozumnou částku, kterou můžeš prodělat a pokud o ní přejdeš, ten týden už neobchoduj a přemýšlej a zjišťuj proč jsi prodělal. Když budeš vydělávat a už jsi mírně v plusu, zavři půlku pozic a my ti budeme šoupat STOP/LOSS."

Držel jsem se té rady (elementárními základy MM) a za vydatné pomoci mého brokera (kterou jsem si tehdy vůbec neuvědomoval) jsem začal snižovat ztráty a za rok jsem byl zpět a začal jsem vydělávat. Současně jsem začal učit o čem všem že je burza a ještě jsem zdaleka neskončil.

Tedy řešení je prosté. Není důležitý systém, to jen berlička pro naší psychiku, ani nemusím vyhrávat ve více jak 50% obchodů. Stačí když moje ztráty jsou menší než moje profity. Když se soustředíte pouze a jen na to, vyhrajete. Věřte mi já jsem to vyzkoušel sám na sobě.

A potom další systémy již budou příjemné kosmetické úpravy, které vylepší příjmovou křivku. Nehledejte svatý Grál kde není. Je v každém z nás nikde jinde. Dělejte věci pořádně, jinak je to "tak trochu těhotná" a to všichni tušíme dost dobře nejde.

A protože zjišťuji že se tady diskutuje o samých vážných věcech tak to proložím veselou říkánkou mého holohlavého přítele, zvaného Koleno. "Býti plešatý, to je paráda ! Nic ti neroste, nic ti nepadá !"

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jancocer: Úžasný příspěvěk, jenom mám jednu otázku tady píšeš, že není důležitý systém atd...To teda vstupuješ úplně bez pravidel, bez OP a jen s MM? Nechci do toho rýpat, ale jen doopravdy tomu odstavci nerozumím. Moc bych tě chtěl poprosit se o tom trochu rozepsat. Já svůj OP stále vylepšuji ( aspoň myslím), a doplňuji, ale samozřejmě psychika je psychika. Díky moc Vláďa. :S :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky za připomínku.

Mám na mysli systém křížení indikátorů atd. Tedy je jedno jestli obchoduji Woodiho, nebo Fin Win, nebo %R. To je individuální stejně jako časový rámec. Pokud mi to vyhovuje.

Jde mi jen o to že občas čtu zaryté diskuse, který obchodní systém je lepší. A tam je nahrazen obsah za formu. To je cesta do pekla.
Podstatné je ekonomicky přežít svoje těžké chvilky. A bez ohledu na formu by mělo být obsahem alespoň drobně profitovat. Tedy obdržet víc než jsem vynaložil.

Již to tady někdo moudrý řekl, některé poznatky jsou nesdělitelné. a já ještě dodávám další zkušenost, kterou, kterou jistě všichni máte. Jen ji řeknu na hlas. V tradingu, stejně jako v životě, jsme každý sám za sebe.

A pro zpestření, mám další poznatek k Hardware. Hardware je to nelze ukrást po síti.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jancocer:

i kdyby šlo o minimální mzdu tak je to sakrahodně. Navíc z rozumné částky "kterou můžeš prodělat", za rok, a týden občasného přemýšlení. Podle mě je to super.

Jeden poznatek - do klávesnice se špatně kope když se rozzlobím na hardware kvůli software. Alespoň že mrkvosoft vymyslel čudlík "Odeslat zprávu o chybách" který, když se povede zmáčkout (ono to někdy nejde jen tak), tak se možná trochu uleví.:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ba ne.

To byla doba kdy na burze mohl prodělat opravdu jen Neználek. Skoro všechno šlo nahoru, to byla radost, z dnešního pohledu, obchodovat. Občas drobná korekce a pak zase vzhůru.

Mám podobný poznatek. Navíc zjišťuji, že na mém počítači díky aktualizacím žije "Kill-Bill" čím dál tím víc, tak mu alespoň nadávám. [bold] [/bold] :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby


Na fóre tohto portálu existuje podivný jav, ktorý nie je v diskusných fórach obvyklý:
Veľká časť diskutujúcich zborovo vyjadruje slepý obdiv "veľkým majstrom", autorom článkov na portále a jednohlasne spieva chválospevy, nezávisle na tom, čo autori napíšu, až to niekedy evokuje dojem, že diskusné príspevky si autori píšu sami. Takýto spôsob diskusie síce možno podporuje pozitívnu energiu, avšak zabíja informačnú hodnotu diskusie. Diskutovať by sa malo hlavne o problémoch a nezhodách a hľadaní cesty k riešeniu problémov.

Osobne mám z chválospevov akéhokoľvek druhu žalúdočné ťažkosti. V prípade tohto článku však musím porušiť svoje zásady a povedať: Klobúk dolu. Článok má oveľa širšiu platnosť než len pre trading a v podstate definuje prinicipy úspechu v takmer akejkoľvek profesionálnej oblasti.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

vladok.

Velice nerad s tebou nesouhlasím ohledně obdivu k velkým mistrům. To není slepý obdiv. Ale přiznejme si že mají neuvěřitelné zásluhy v tom že České a asi i Slovenské komunitě ohledně obchodování na burze. Jednoho dne se sebrali, převrátili svůj život a nejen že šli obchodovat na burzu, ještě o svých úspěších a neúspěších psali na web.

To v době kdy začali nebylo vůbec obvyklé. Nemám žádnou potřebu klukům lichotit, osobně je neznám a nic po nich nechci.
Neznamená to ale, že nemají mojí úctu a obdiv. A věř, že když se někomu tady nelibí nějaký článek, nebo s ním nesouhlasí, tak němě přikyvují. A abych se neschovával za ostatní, matně si vzpomínám že jsem docela hodně nesouhlasil s článkem ohledně zlata a můj názor je v diskuzi. Takže promiň, nemáš pravdu, alespoň podle mého názoru.

Buďme korektní a objektivní. Kritizovat umíme všichni, mě osobně to jde moc dobře.

Je to možná ten důvod proč máme tolik hudebních kritiků a tak málo operních pěvců. (tu) [bold] [/bold]

Link to comment
Sdílet pomocí služby


To majkll a jancocer:

Páni, dovoľte, aby som reagoval na váš príspevok k môjej možno trochu unáhlenej úvahe o diskusii (sorry, nechal som sa tesne po polnoci uniesť článkom, ktorý mi hovoríl zo srdca a chcel som autorovi vyjadriť poklonu, aj keď som k diskusii ničím zmysluplným neprispel):

1.
- server financnik.cz je mojim najnavštevovanejšim serverom vobec uz asi 4 roky a výrazne ovplyvnil môj život
- počin autorov vytvoriť a udržiavať tento server považujem za výnimočný a veľmi užitočný nezávisle na zámeroch a úmysle autorov, ich osobných vlastnostiach a tiež na ich profesionálnych aktivitách
- kúpil som si obidve knihy od týchto autorov
- asi rok obchodujem na živo, striedavo úspešne a neúspešne
- tak ako aktivity najväčších géniov nie sú vždy geniálne, ani články na tomto servere nemôžu byť vždy vynikajúce a podložené vlastnými skúsenosťami autorov.

2.
- ak si ešte raz prečítate môj príspevok a zamyslíte sa nad ním, zistíte, že nekritizujem autorov, ale diskutérov, ktorí nemajú čo povedať a jediné čo napíšu je: "Je to dobrý (vynikajúci) článok. Bodka", prípadne ešte dvomi ďalšími vetami nadšene pritakávajú autorom, hoci diskutéri nemusia mať s danou problematikou žiadne osobné skúsenosti . Pre diskusiu takéto príspevky nemajú žiaden význam, zbytočne ju "rozrieďujú" a diskusia sa môže stať nudnou. Príspevky môžu mať význam len pre prispievateľa a to taký, že môže získať viac hviezdičiek do svojho statusu na servere. Diskutovať by mal ten, kto má k predmetu diskusie čo povedať.

- pod pojmom "chválospev" som nemyslel pochválenie niekoho za zjavne pozitívny počin, ktoré je samozrejme potrebnou a užítočnou súčasťou života, ale nekritické, bezduché, prípadne falošné chválenie niekoho za čokoľvek, či je to už šéf politickej strany, priamy nadriadený, nadprirodzená bytosť, alebo veľmajster. K takýmto chválospevom skutočne pociťujem odpor.

Prosím účastníkov diskusie, aby na môj príspevok v tomto vlákne ďalej nereagovali, nakoľko sa netýka vecnej podstaty článku.


Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...