Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Triple Screen - Update


Libic

Doporučené příspěvky

ahojte vsetci

noze mi dajte niekto nejaky typ na jednoduchy vstup (pozicne v ramci tss.).....akokolvek absurdne to znie ale viem kedy mam vystupit... ale nejako som sa zacyklila na vstupoch..
ano viem ze nie su dolezite.....a ze si to musim otestovat...atd......
len jednoduchy typ.......vstupujem vtedy ked.....
vdaka

vela zdaru :)

nat

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 834
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Jednoduchý tip. Dejte si do grafu 2 klouzavé průměry (já používám 34 a 200 EMA). Počkejte až se cena dostane nad/pod oba - to vám řekne na kterou stranu obchodovat. Pak si počkejte na první korekci a vezměte první silnou trendovou svíci do směru trendu. Já osobně vylučuji případy, kdy jsou obě EMY blízko sebe a kdy se cena plazí přez ně. Mám rád, když se korekce utvoří jako odraz od 34EMA. Ale je to třeba vysledovat a utvořit si vlastní pravidla. Tento jednoduchý přístup dává dostatečnou statistickou výhodu. Zbytek je moneymanagement, nastavení SL, pravidla pro jeho posun a pravidla pro výstupy. Nemám v grafu Volume, ale používám "Candle Price Volume Bars", které zvýšený Volume signalizují orientačně svojí šířkou. Snad to pomůže.

13515

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dobry vecer brondo
dakujem.pomoze.tiez pouzivam MA na vstup ale placam do toho MACD hist. a nejako sa neviem rozodnut a zadefinovat si presne VSTUP. na backteste mam pocit ze je to ok ale rozum mi hovori ze bez presne definicie vstupnych bodov budem za grafom lietat ako spinave pradlo.....
tak neviem....

vela zdaru

nat

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim Vas Nat. Jsem sice v diskuzi novacek, ovsem obchhodovani se venuji pomerne dlouho. Rad bych vlozil cast ze sveho systemu ,tedy co se Vaseho dotazu tyka. Mam system vychazejizi ze zakladu Tripple Screen a jednim z hlavnich ukazatelu a kplanovani vstupu mi slouzi krome jineho take klouzave prumery. Pouzivam 25 min tf s ema 24, 5 min tf ema 11,26,130 a 2,5 min tf s ema 18. 25min tf mi jen ukazuje hlavni trend, dulezite R/S urovne 5 min tf hlavni obchodni graf 2,5 min tf filtr k nacasovani vstupu a vystupu Na obrazcich najdete muj plan vstupu k idealnimu pokracovani trendu, kde cena v predobchodni fazi stagnuje a dostava se k ema 130 na 5 min.tf. Tam se pohybuje v uzkem kanalu. Vstup tedy planuji pod urovni posledniho supportu. Vystup dle kolisavisti nasledujiciho trendu, casto na ema 18 2,30 min.grafu nebo chceteli 11ema 5 min. Tento plan je vsak vhodny pro vstupy do trendu bear nebo bull, tzn 25 min tf mi ukazuje prostor k dalsimu pohybu. \neni to vhodne pro obchody v chopu. Snad jsem vam trochu pomohl v hledani odpovedi. Zdravim a preji mnoho uspechu. romanrak

13521

13522

13523

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dobry vecer Romanrak

dakujem.uzasne aj s troma krasnymi grafmi. ano taketo realne ukazky skutocnych vstupov skutocnych ludi ktory takto naozaj obchoduju je presne to co mi teraz dava silu ist dalej. Som po nejakych online seminaroch a po zopar precitanych knihach vo faze krizy,(alebo co) napriek tomu ze vsetko islo cca rok ako po masle sice pomaly ale isto vsetko pekne zapadalo do seba a prve hrube crty systemu, prve backtesty, dalsie opracovavanie dalsie backtesty, stale hlbsie chapanie o com to vsetko je..a naozaj ma to bavilo...a zrazu som sa pristihla ze sa stale motam v bludnom kruhu hladania vstupu a nikam to nevedie .a ze ma to naozaj frustruje.
tak som si dala 3 tyzdne pauzu lebo niekto niekde pisal ze to pomaha ziskat nadhlad a veci sa pekne ulezia v hlave..
No musim povedat ze ja som po tych cca 3 tyzdnoch mala este intenzivnejsi pocit ze toto co robim je nejaka SCI-FI hra na nejaky quazi system....
ale uz to je lepsie...... :)
zacinam chapat ze toto je hlboko bytostne transformacny proces a ak dojdem na koniec tejto cesty tak budem niekto uplne iny

nech sa dari... (tu)

nat

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim Vas Nat,

tesi mne, ze Vam alespon trochu pomohl muj skromny prispevek. Pocity ktere popisujete zna jiste kazdy z nas. Jak je v ruznych prispevcich i radach uvedeno, dulezita je vytrvalost, trpelivost a skutecna vule neceho dosahnout.
Preji tedy hodne sily do budoucna.
Dodatek k vcerejsimu prispevku = v podobnem trendu po vstupu je alespon dle mojich zkusenosti dobre snazit se vyuzit potencial pohybu, jak jsem uvedl k vystupu napr. na ema18 na 2.30 min timeframe. Neni to pro tzv skalpovani. Ale jiste naleznete vlastni zpusob vystupu.

Zdravi Romanrak

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...

ahojte vsetci

urobila som si backtest svojho systemu vychadzajuceho z TSS pozicne na niektorych vybranych trhoch za poslednych 30 rokov a som vcelku happy s vysledkami.
zaraza ma ale jedna vec ktora sa opakuje v kazdom trhu ktory som testovala opakovane: kazdych cca 8-9 rokov (zalezi od trhu) moj system cca na 1 rok prestal fungovat a kazdy obchod bol bud na even alebo stratovy....po pravde ma to uplne rozbilo na kusy a trhy sa chovali zrazu uplne inak....
So zotrvacnostou som pokracovala bez zmeny dalej a zrazu po faze hrozy- voila a system fungoval naprosto ukazkovo znova ako hodinky dalsich niekolko az 10 rokov...
Tak neviem ci taketo dlhe drawdown fazy su ok a ci to je normalne...alebo co si mam o tom mysliet???
Mam nieco menit alebo sa len psychicky pripravit na dlhsie ztratove obdobie? Byt rok v ztratach vyzera byt dlho ale v pozicnom obchodovani to nie je taka dlha doba a pri mojej zaneprazdnenosti by to nemal byt pre mna problem to vydrzat.aspon myslim, neviem.
Podelte sa prosim skuseni traderi o svoj nazor na tuto vec.

Dakujem za odpovede

vela zdaru prajem vsetkym (tu)

Nat

Link to comment
Sdílet pomocí služby

nat:

podla mna to nemusi byt taky problem hlavne ked budes obchodovat viac trhov sucasne. Predpokladam ze tie obdobia nenastali vo vsetkych trhoch naraz. Takze ked na jednom trhu bude mat tvoj system zle obdobie, na dalsich dvoch moze mat obdobie ziskove. Pokial je to takto, tak v tom nevidim problem. A inac ide hlavne o tvoju psychicku pohodu :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim a pridam svuj kratky nazor na vec.

jednak se sklanim nad vykonem testovani nekolika trhu po obdobi 30 let. Na trzich se prakticky pohybuji jiz nekolik let, ale praktickou zkusenost z live obchodu po obdobi vice jak deset let nemam. Muj nazor na vec je, ze uvedene obdobi jednoho roku souvisi jiste s cykli a je to obdobi, kde panuje nejistota o dalsim dlouhodobejsim smeru trhu. Triple Screen je system, kteremu vyhovuje predevsim trendujici obdobi, jak jsem uvedl v predchozim prispevku o mem OS. Jak bylo zmineno v predchozi odpovedi na vas dotaz, reseni je jiste vice obchodovanych trhu, ale samozrejme je mozne i obchodovat v jinem timeframu, tj pokud nevychazi uspokojive pozicni obchodovani, je mozne doplnit jej o intradeni obchody.
Preji mnoho uspechu.
romanrak (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry vecer m.hunter, romanrak
dakujem za vase odpovede.
Predpokladam aj ja ze ide hlavne o moju psychicku pohodu a o to vydrzat ten cas ked system straca....popripade obchodovat iny trh...popripade intradenne....
Neviem ako sa citia ini zacinajuci traderi pri prvych obchodoch pretoze ja sice este neobchodujem ale uvedomujem si uz teraz ze pocitujem zretelny strach zo straty.(Zaujimalo by ma inak vcelku ci je to normalna "legitimna" emocia povedat ze sa bojim obchodovat lebo sa bojim straty pretoze nejako sa tu na tomto fore o strachu moc nepise alebo to je normalna emocia len pre mna ako prislusnika slabsieho pohlavia...:)
Jediny sposob ako tento iracionalny strach dat do vedomej roviny a ovladat ho natolko aby neovplyvnoval prave moju psychicku pohodu je istota vyplyvajuca z toho ze poznam svoj system a svoj trh maximalne mozne ako sa len da....preto ten dlhy backtest...:)
Kazdopadne toto je sposob ako riesit tento strach teraz predpokladam ze ked zacnem realne obchodovat budem musiet prejst na sofistikovanejsie psychologicke sposoby ako riesit strachy a frustracie spojene s tradingom..:)
este raz vdaka za odpovede

prajem vela zdaru
Nat

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ahoj tiez riesim problem strachu... ..ked sa konci den a ja uz viem ze o par minut sa musim ist pozriet ci mam signal alebo nie .. vacsinou sa snazim nejak zabavit a skratka nemysliet na to ale nejde mi to uplne zrusit.. ked je pozicia uz otvorena je to uz ok :) strach na mna nema vplyv z hladiska rozhodnuti kedze moj system je uplne jednoznacny..nastastie.. inak neviem do akej miery sa pise o strachu ale je hodne clankov o psychologii, mozno nieco najdes

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte mám otázku či niekto obchoduje tripplescreen intradenne live? a či by ste mi vedeli dať dáky tip na backtest, sedím nad tým tri hodiny a za dva mesiace som urobil 10 obchodov pričom ked skúšam paper tak jeden obchod denne normálne.. z toho mi vychádza že bude chyba vo mne ale neviem kde.... dakujem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to: iigis
Zdravim a prikladam vlastni nazor na dotaz> myslim ze zalezi jak podrobne mas vytvoreny svuj OS a do jake miry dovoluje obchodovat ciste mechanicky nebo diskrecne. Pri live obchodovani pokud se nevstupuje na presne definovany pattern a vstupni prikaz (close baru apod) vznika rozdil v tom jak vidis hodnoty indikatoru, ceny, sklonu ema, trend presne ve chvili vstupu coz je rozdilny pohled nez ktery nabizi graf zpetne. Vstoupis tedy pravdepodobne do pozice, do ktere by jsi na backtestu nevstoupil. Pri backtestu je vse samozrejme daleko jasneji viditelne na grafech - mam na mysli dokresleny dalsi prubeh trendu a navic pozice byvaji jelikoz jde o test OS otevirany jen za predem stanovenych podminek. Neprojevuje se zde cas, emoce, strach, nutnost udelat rozhodnuti vstoupit-nevstoupit. Pri backtestu mi samozrejme vzdy vychazi nejidealnejsi vysledky. Pravdepodobne bude i u tebe vysledek backtestu mozna skromny na obchody co do poctu, za to s lepsim vysledkem. Pokus si prehrat na sim mode zpetne obdobi kde jsi OS backtestoval a porovnat vysledky. A opacne u obchodu porovedenych live zakreslit jak by to vypadalo pri backtestu.

Preji mnoho uspechu!
romanrak

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dikes za skorúodpoveď.. ja mám OS postavený na pár jasne daných pravidiel a potom idem už dosť diskrečne. Akurát neviemprečo je až tak skromný počítam, že urobím tak dva- tri obchody za tíždeň ktoré aj pri live sledovani grafov vidím ale akonáhle začnem backtest tak to ide z kopca pravdepodobne som to len odflákol preto do toho idem ešte raz. Problém bude pravdepodobne tam že pri "live" venujem dôraz na priceanalisu a celkovo na chovanie na grafe a pri backteste som to pravdepodobne odflákol lebo inde dôvod nemôže byť:)..každopádne dakujem za tip.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...