Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Triple Screen - Update


Libic

Doporučené příspěvky

Kocoure!
200EMA jsem používal až do nedávna. Byla někdy dost omezující. Často trvá dost dlouho, než se cena dostane nad/pod ni. Teď zkouším 10TF s 8 a 50EMA. Cenu mám jen jako Line on Close, aby mne nerušily tvary svíček a sleduji jen, kde se cena nachází a jestli (ideálně - ne vždy vyžaduji) tvoří cena s Emama vějíř. Ne vždy to tak je a ne vždy je cena pod 8EMA a ta opět pod 50EMA - zvláště u parabolických trendů. Měl jsem několikrát tendenci nepoužívat delší TF, nebo vyšší Emu vůbec, vždy jsem se ale vrátil a nakonec dospěl k názoru, že pohled na vyšší TJ je přínosný. TAKU na stránkách Dr.Boba (tradershaven.net/forum/ -- stránky jsou už mrtvé, ale staré příspěvky tam jsou - TAKU tam dal celý manuál) používal 4TF (25,50,75,100 rng - na ER2 na jiném software - zřejmě 100 = 1bod=100USD), ale to se mi zdálo už moc sofistikované. Vyžadoval splnění určitých podmínek alespoň na 3 ze 4 grafů - jel ale Line on Close všude.
Tato varianta 10TF + 8/50EMA říká více než jen 200EMA, ale princip je stejný. Je to jen rozšířeno o pár informací a hlavně na jednom malém grafu vidím současně celodenní vývoj - kdežto, když jsem měl 200EMA na 2TF, viděl jsem jen malý úsek dne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 834
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobrý den Břondo,
Váš obhcodní systém se mi velmi líbí, protože je postaven na jednoduchých základech a nekomplikuje obhcodování žádnými dalšími zbytečnostmi. Zastávám názor, který platí nejen v životě, ale i v tradingu, že v jednoduchosti je síla. Chtěl bych Vás tímto požádat o to, zda by bylo možné přiložit obrázek z nějakého konkrétního obchodu. Kolikrát je praktická ukázka lepší než popsanejch deset stránek textu. Předem děkuji za ochotu.
Turbo68

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Dobrý den, rád bych se nazačátek představil. Jmenuji se Jan Veselý a je mi 19 let, ke komoditám jsem narazil před rokem a to díky tomuto serveru. Celý rok jsem prolézal tyto stránky a hledal systém, který by byl jednoduchý a odpovídal by mému charakteru. A jednoho dne jsem narazil na TSS, který mě naprosto nadchl. K věci, jelikož jsem student, nemohu si ještě dovolit nějaký placený software. Nedávno jsem si založil soutěžní účet u XTB - Trader a TSS začal testovat. Chtěl jsem zde jen na ukázku přednést jeden z mála screenů a poprosit, aby mi nějaký zkušený obchodník na tomto fóru dokázal říct, zda jsem na správné cestě a zda jsem tento systém nebo alespoň princip tohoto systému pochopil správně. Weekly: určuji hl. trend pomocí EMA26+MACD(12,26,9), přihlížím i k RSI(24) up 50 - bull, down 50 - bear, ale uvažuji, že tento indicator z weekly chart odeberu. Daily:EMA13+RSI(7) Bull-vstupuji při překočení linky nad 40, Bear-vstupuji při překročení linky pod 60 Výstupy řeším buď trendline break, nebo pakliže zůstává RSI(7) nad úrovní 70 v obchodu zůstávám a při pohybu zpět pod 70 vystupuji. Nyní pracuji na PT a posouvání SL, které by mi vyhovovali a vykazovali slušné výsledky. Zde Vám zasílám screen z posledních 3 obchodů.

10879

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Jan V.

Smyslem systému TSS je obchodování ve dvou časových rámcích.Na delším určujeme hlavní trend podle trendových indikátorů a proto oscilátor zde nemá co dělat.Ten má svoji funkci v kratším časovém rámci,kdy po korekci vstupujeme do obchodu ve směru hlavního trendu.
Mě se spíše osvědčilo v hlavním rámci určovat hlavní trend pouze podle jednoho indikátoru.Do obchodu vstupuji podle oscilátoru RSI a EMA mě slouží pouze jako S/R úroveň.Je ku prospěchu věci mít tento systém co nejjednoduší.Lze použít i indikátor MACD-H pro výstupy.Pak by systém vypadal takto.Podle RSI bychom do pozice vstupovali,pak bychom na něj zapoměli a podle MACD-H bychom z pozice vystoupili.Je dobré si uvědomit,že většina indikátorů je asynchronních.To znamená,že se nehodí zároveň jak pro vstupy,tak i výstupy.O tomto systému se nechá mnoho napsat a lze zde vytvořit mnoho kombinací.Jde o to,aby Vám seděl,aby byl Váš.

Zkuste se zamyslet i nad funkcemi trendových indikátorů a oscilátorů,protože každý se hodí pro jiné účely a je dobré jim dobře porozumět.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Dobrý den,
chtel bych se zeptat, jakým způsobem backtestujete systém Tripple Screen? Jde mi o to, ze pokud budu mít otevřeno 3 okna stejného grafu s rozdílnými časy, tak pokud se budu pohybovat v jednom okně, tak další dvě okna se mi neposouvají. Tzn. ze napriklad v jednom okně najdu hlavní směr, v druhém najdu okamžik na vstup do pozice a pak musim pracně v okně s nejmenším časovým rámcem hledat čas, kde vstoupit do pozice?
Existuje nejaky program nebo workspace prímo delaný na Triple screen? tzn. ze by kurzor ve vsech třech oknem ukazoval stejný čas, když s ním budu hýbat tam a zpět.
děkuji za odpoved

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Lico:

Nejsem teď doma u PC, ale pokud si dobře pamatuju, tak třeba v Ninjovi je možnost výběru kurzoru "Global Crosshair", který ti automaticky posouvá všechny grafy, u kterých máš stejný instrument. Zkus tohle. Vím ale, že už byl docela problematické, když si chtěl jet zpátky. To se grafy neposouvají. Jen dopředu.

Roman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Zdravím, po delší pauze jsem se rozhodl prodiskutovat jeden aspekt systému. Před delším časem tu Libic (zřejmě po přečtení CIMTR) zveřejnil update TSS. Ten se krom jiného zakládal na tom, že EMA vystřídalo MACD-H na místě nástroje na určování trendu hlavního TF. Jen by mně zajímalo kolik z Vás používá na hlavním TF právě sklon EMA. Samozřejmě vypouštím všechny ostatní filtry. Jedná se mi tet pouze o "hlavní nástroj". Elder udává jako důvod pro zvolení EMA (namísto MACD-H) lepší filtraci a s tím související snížení počtu vztupních signálů. Provedl jsem testy TSS s oběmi variantami na čtyřech dnech TF (cca od 15:00 do 19:00). Tedy jak s EMA tak s MACD-H. Jako druhý filtr klasický Force Index vyhlazený dvoudení EMA. Jako třetí síto opět klasicky Stop nebo Limitní příkazy umištované podle supp. , ress, 8 EMA, MFE a MAE a dalších filtrů. Výsledky v primitivním raportu (bez drawdownů a prodbnějších statistik...nepohodl jsem se s raportem v Ninjovi) přikládám níže. Testy jsem prováděl na 4*25 obchodů. S cca stejnýmy výsledky. V průměru bylo celkové zhodnocení (při aplikaci totožného MM a PS) dvakrát větší u určování podle MACD-H. Počet obchodních signálů mi vyšel cca o 5-10% větší (pořád se jedná o odfiltrovaný signál každých 30-40min) Celkově mi navíc obchodování přišlo intuitivnější, protože jsem při chopových nebo volatilních obdobích nemusel "zkoumat pod lupou" jestli jde EMA nahoru nebo dolů. A navíc koncept MACD-H mi přijde obecně reaktivnější na konci trendů a během trendů mi poskytlo stejné obchody jako EMA. (třetí screen zobrazuje obchod, který mi EMA nenabídl). Určování trendu podle EMA má výhodu v silně volatilních období, kde trh vytváří dlouhé long úsečky následované velkým pádem, a následně dalším velkým vzestupem na nové high (z tabulky jsou přesně takové dny 2-3). Tenhle výzkum určitě dělal každý z Vás, proto se chci zeptat, pro kterou variantu jste se rozhodli a proč? (samozřejmě to může být i jiná než MACD-H a EMA) Předem se těším na Vaše názory a metody, Jonas M. --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- " Ani ten nejlepší trader nedokáže přesně předpovědět vývoj trhu. Ale dokáže, se nenechat tímto vývojem překvapit."

11451

11452

11453

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...