Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Triple Screen - Update


Libic

Doporučené příspěvky

To nat.

Neomlouvejte se za to, že sem zatahujete nepatřičné úvahy. I když to může pro někoho vypadat, že sem nepatří, je dobré přemýšlet nad čímkoli. Burza je součástí našeho života a proto jisté problémy řešíme podobně jako v běžném životě.

Trhy jsou jeden velký chaoz, ale jsou zde i určitá uspořádaná místa. Na nás je abychom je nalezli, porozuměli jim a dokázali je využívat ve svůj prospěch. Když se nám to podaří, máme vyhráno, protože jsou založeny stále na stejných základech a dokola se opakují. Jestli chcete obchodovat pozičně, pak je dobré sledovat reálnou ekonomickou situaci a následné reakce davu. TA může být založena na dvou časových rámcích. Na hlavním, týdenním budeme určovat podle trendového indikátoru EMA, hlavní trend. Na kratším, podle oscilátoru budeme vstupovat do pozice. Zde můžeme použít jako doplněk indikátor EMA, který nám bude ukazovat S/R úrovně a bude nám označovat férovou cenu. To znamená vstupovat například do dlouhé pozice poblíž EMA atd. Oscilátory jsou založeny na závěrečné ceně, nebo na celé úsečce. V prvním případě to je RSI, do druhé skupiny patří W%R a Slow Stochastic. Zamyslete se nad tím, která skupina Vám bude vyhovovat. Zde jsem nastínil jednu z několika jednoduchých možností, jak vytvořit obchodní systém.

Nikdy nic dokonalého nevymyslíte a ani se o to nepokoušejte, protože to není ani možné. Vždy se budete pohybovat na cestě mnoha omylů a chyb, ale i když budete mít obchodní systém, který bude úspěšný pouze z 50 %, pokud budete dodržovat money management, budete úspěšná.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 834
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobrý den,
předem bych chtěl vyjádřit obrovský dík zakladatelům finančníku Tomáši a Petrovi a pak také aktivním přispěvatelům,kteří tak nezištně napomáhají druhým.

Zajímalo by mě, jak řešite aktuálnost weekly chartu?
Pokusím se to vysvětlit na konkrétním příkladu:
V programu Track'n'Trade je k dispozici weekly chart, který nelze nastavit pro daný den. Tzn, do svíček charakterizující jeden obchodní týden se open započítá za pondělí, high a low od pondělí do pátku, a close v pátek. Nicméně, obchoduji-li Triple Screen systém a dostanu vstupní signál na daily například ve středu, logicky mi v systému určující hlavní trend (weekly chart) budou chybět dva dny (tedy pondělí a úterý). Vyřešil jsem to tedy tak, že jsem do Excelu stáhl historické data a vytvořil jako kdyby pět weekly chartů tak, aby se mi při vstupu do pozice do weekly chartu započítávalo vždy posledních pět dní. (Chci-li obchodovat ve čtvrtek, sleduji weekly chart z předchozího čtvrtka do včerejší středy. Doufám, že jsem svůj problém dobře popsal.
Chtěl bych se zeptat?

Jak jste tento nedostatek řešili vy? Stejně jako já? Nebo prostě ty dva a více dnů nezapočítáné do weekly chart neřešíte?

Sám Elder jakoby tuto problematiku úplně opominul ve svých knihách. Četl jsem je jednou,je možné,že to řešil a já zapomněl. Nicméně určitě je budu číst znova.) Díky za odpověď,

Petr.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To jjjumbo.

Na hlavním, tedy v tomto případě v týdenním časovém rámci, určujeme hlavní trend pomocí trendového indikátoru. Zastávám názor, že bychom měli používat pouze jeden indikátor a celý systém vytvořit co nejjednodužší. Já se řídím podle EMA a pak záleží jenom na periodě jeho nastavení, která nám bude vyhovovat.

V pátek po uzavření trhů nám EMA v týdenním časovém rámci ukáže podle skolonu, jestli jsme v zestupném, nebo sestupném trendu.

Příklad:

V pátek nám trh zavře na hodnotě 100 a EMA v týdenním časovém rámci na hodnotě 95. Jsme tedy v býčím trendu a měli bychom v příštím týdnu vstupovat pouze do dlouhých pozic. Jak se ale máme chovat během příštího týdne, pokud se změní hlavní trend a jak tuto situaci poznáme ?
Pro mě se stává důležitou hodnotou, hodnota týdenního klouzavého průměru 95. Z ní vycházím pro celý příští týden. Pokud se již například v úterý cena na denním grafu dostane do blízkosti hodnoty 95, pak je pro mě býčí trend ohroženen a není v mém zájmu, abych vstupoval do dlouhé pozice. Jestliže bude cena dále klesat a ve středu se dostane hlouběji pod týdenní klouzavý průměr, pak například k přihlédnutí k začátku negativního sentimentu mohu předpokládat, že se hlavní trend otočil z býčího na medvědí. Co mě k tomu vede ? Pokud předpokládám, že cena zůstane do konce týdne pod hodnotou 95, je z matematického hlediska jasné, že hodnota týdenního EMA klesne a trend se změní na medvědí.Podle tohoto jednoduchého postupu mohu změnu trendu odhalovat s několikadenním předstihem a nemusím čekat až na závěrečnou páteční cenu. V tomto případě používám logickou závislou souvislost mezi okamžitou cenou a hodnotou týdenního EMA. Znovu připomínám, že je dobré si v těchto situacích všímat i celkové nálady, zpráv atd., protože nám dokáží hodně napovědět o formování změny, nebo jenom o nepodstatné korekci.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To jjjumbo.

V předešlém článku jsem Vám popsal můj postup založený na vzájemném poměru mezi posledním týdenním EMA a cenou. V tomto případě existuje matematický zákon, který nám říká to, že pokud poslední páteční zavírací cena skončí nad týdenním EMA z minulého týdne, trend bude býčí a pokud cena zavře pod, pak nám označí trend pro budoucí týden, jako medvědí. Z těchto závěrů si mohu vytvořit jednoduchý a rychlý přehled o vývoji v novém týdnu.

Pokud zaujmu názor na Váš postup, pak z mého pohledu se nejedná o šťastné řešení. Z jednoduchého systému vytváříte složité řešení, kterému chybí základní logický pohled. Vždy se díváme na týdenní trend z pohledu výpočtu pátečních zavíracích cen. Každý den má v týdenní cenové úsečce svojí roly a pokud budeme počítat z každého dne týdenní EMA, pak se nám může stát, že budeme mít teoreticky každý den jiný trend. V pátek sestupný, v pondělí beztrendový, v úterý vzestupný atd., aníž by se nám cena během těchto dní nějakým zásadním způsobem měnila. Sám můžete vysledovat situace, že někdy dochází v některých dnech k velkým cenovým pohybům, aby se do pátku vše urovnalo a cena se vrátila zpět. To znamená, že páteční hodnoty mohou být konzistentní, ale jiné dny extrémně odlišné, což nám dokáže jednotlivé týdenní klouzavé průměry obracet proti sobě a spíše vytvářet chaoz. Podle mého názoru je lépe se řídit podle jednoho EMA a jemu přizpůsobovat vše ostatní, než naopak.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

ahoj hanusao
pravym tlacitkom klikni na obrazovku grafu a zvol chart overlays a potom moving averages
potom znova klikni pravym tlacitkom na obrazovku grafu a tentokrat zvol overlays properties a otvoria sa ti na pravej strane vlastnosti zvoleneho klzaveho priemeru kde si ho mozes nadefinovat ako ty chces, t.j. aku velkost a ci ho chces jednoduchy alebo ex.

vela zdaru :)

nat

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Zdravim vsechny,

mam takovy dotaz ohledne urcovani trendu...pokud beru jako svuj hlavni graf 5 min tak potom urcuju trend na grafu 30 min...trend urcuju pomoci MACD-H a vztahu jeho dvou poslednich baru...potykam se ale s problemem kdy se nachazim v case dejme tomu 16:50...posledni dva bary jsou tedy 16:00 a 16:30 a ty jsou klesajici trend by tedy mel byt medvedi...nicmene v case 16:50 se momentalni close nachazi vysoko nad close ktere bylo v 16:30 a ja tedy muzu predpokladat ze dalsi bar v 17:00 bude oproti tomu v 16:30 byci...nevim tedy jestli se orientovat podle baru v 16:00 a 16:30?snad jsem to popsal tak ze to nekdo pochopi :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Stevo:
samozřejmě že podle sklonu. Vzájemně to souvisí, když je klesající, jsou bary v průměru pod EMA a když EMA vzrůstá jsou bary v průměru nad. Tenhle vztah platí podobně i u toho histogramu, kde jsou rozdíly MA pod nulovou linkou a nebo obráceně nad.
Jak už tady bylo mnohokráte napsáno, chce to "nakoukat".

Zdenek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

×
×
  • Vytvořit...