Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Triple Screen - Update


Libic

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 834
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To Radim2:
podle price action. Po ctvrtem dni padu v rade za sebou nema vyznam prilis otalet s vystupy. Tento pad mel parabolicky charakter [alespon dle meho nazoru], coz je dalsim varovanim, ze je cas na rychle jednani. Toto rozhodnuti je take vzhledem k dane dobe. Kazdopadne sledovat napr. 60 min timeframe je take dobra volba.

Preji Vam mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Radim2:
TSS je pouze a jenom obchodni system se svymi klady a se svymi zapory. Je zalozen na obchodovani ve smeru trendu. K urceni trendu se vyuziva vyssi timeframe. Na tomto vyssim timeframe je mozne pouzivat jakykoliv indikator vhodny pro urceni trendu. Lze samozrejme pouzit samotnou price action.

Neexistuje indikator, ktery je "nej" pro urceni trendu. Nejlepsim indikatorem je takovy, ktery obchodnik zna nejlepe, nejdukladneji, se kterym si nejvice rozumi.

Je dobre si o MACD najit co nejvice informaci a ty pote testovat. Neexistuje zadna tajna formulka [nebo o zadne zatim nevim]. Spise jde o to, aby jste si vzal jeden zakladni pattern pro urceni trendu a ten nastudoval co nejlepe. Cim vice se spolu seznamite, tim lepe :)

Preji Vam mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Radim2:
Bocni trend nelze rozeznat, dokud nemate alespon 3 swingy, ktere tvori bocni pohyb. Bocni pohyb je dalsim nepritelem trendoveho obchodnika. Bocni pohyb je take dost casto soucasti zmeny trendu.

Jedinou obrannou je zmena trade managementu. Po vstupu do pozice na pullbacku je dobre vybrat profit po 2-3 dnech, ktere jdou ve smeru otevrene pozice. RRR se tak snizi na cca 1-1,5 avsak win ratio se zvysi. Tj. timto trade managementem lze vybirat profity i z pohybu, ktere nedosahnou noveho high nebo low [v podstate lze takto vybirat profity i v pripade, ze je pozice otevrena v ramci A-B-C pullbacku a obchodnik je ve vetvi B].

Stejne tak lze udelat vystup systemem scale out, tj. vystoupit prvni kontrakt po 2-3 dnech, ktere jdou ve smeru otevrene pozice, stop loss posunout na B/E a cekat, zda-li se trend rozebehne do noveho high ci low.

Preji mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No ja bych profit po 2 az 3 dnech vybral, ale problem je v tom, ze kdyz jsem vstoupil do obchodu viz sipky tak ten samy den se trend obratil, cili jsem v podstate nemel co vybrat. V nekterych pripadech jsem mohl posunout alespon SL na B/E uz behem daneho dne ale to by bylo proti obacktestovane strategii ve ktere posunuji SL az druhy den na High/Low predchozich 2 dnu. Momentalne jsem na minigoldu skoncil a prechazim na Forex, ne ze by se mi princip Forexu libil ale na komoditach nejsou mikroloty na ktere jedine ted muj ucet staci :(

8414

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...