Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Weekly opce


xzajic

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 204
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Komise za 10x AAPL mám 15 a 10x IWM jen 6, to jsou nejpodobnější obchody z posledních týdnů, které mám.

Ale zajímavé je, že pokud ve středu pozici na IWM místo koupení prodáš a držíš tedy 20 pozic, tak jejich likvidace už stojí 45 USD. To se mi totiž podařilo :).

Ad SPY:
Pokud vidíš trh, který půjde dolu, tak máš samozřejmě při umisťování výhodu. Já vidím trh, který může jít nahoru nebo dolu a vybírám obchod tak, abych v obou případech vystoupil se ctí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

> Pokud vidíš trh, který půjde dolu, tak máš samozřejmě při umisťování výhodu. Já vidím trh, který může jít nahoru nebo dolu a vybírám obchod tak, abych v obou případech vystoupil se ctí.

tesat do kamene. V zásadě trh může jít, ehm, oběma směry, dnes se například bude otevírat výše než včera, tzn. bude to spíše plusový den. Výhoda opcí je v tom, že člověk může rozumně vydělávat i v nějakém rozpětí...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim,
taky se zabyvam obchodovanim weekly options.
Moc velky zkusenosti zatim nemam. Prodavam strangle na RUT - je to sice divocejsi nez SPY, ale zase usetrim na poplatkach (staci prodat po jedne opci). Zjistil jsem, ze je vyhodne prodavat uz v patek pred koncem obchodovani. Pres vikend totiz (vyrazne) ztrati casova slozka ceny opci. Zatim ladim vzdalenost Put a Call opce. Dostal jsem se na cenu za obe opce na zhruba 100$ (50 + 50) - pasmo postupne rozsiruji, abych v pondeli ustal vetsi gap. Stop loss nastavuji na kazdou opci zvlast - na pondeli na 100$, dalsi dny postupne zmensuji. Moje predstava je takova, ze kdyz trh udela pohyb na jednu stranu tak velky, ze vypadnu na SL, tak druha opce by uz mela vyprset a ja bych mel udrzet ztratu -+0$. Samozrejme nejvetsim nebezpecim jsou gapy a zvetsena volatilita.
Co na to rikate?
Vasek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

@vaha
Z toho co čtu mezi řádky se mi zdá, že neobchoduješ live a já ti řeknu proč a možná ti tím ušetřím nějaký čas a pokusy:

RUT má 5x vyšší margin(500) než SPY, nebo i IWM(100). Důvod proč jsem ho taky občas používal je ten, že lze krokovat po 5 bodech, na IWM po 10, ale už ho ani nemám v koši, který sleduji. Při live totiž dojdeš k tomuto srovnání

máš řekněme 10 000 na weekly opce
1/ 10000/100 = 100 pozic na SPY/IWM za 10 USD = 1000 USD
2/ 10000/500 = 20 pozic na RUT za 15 USD = 300 USD (a to nikde není garantované, že RUT bude mít vyšší premium)

Proč neotvírám v pátek:
1/ Zase margin. Exponuju každý týden veškerý kapitál pro weekly opce do marginu. Pokud obchod exituji dříve, tak většinou do středy a uvolněný margin použiju pro novou pozici. (Občas nic zajímavého nevidím, tak to prostě nechám být.)
2/ Nemám rád víkenodové gapy, které se mi subjektivně zdají častější a větší (nemám na to backtest, řekl bych že xzajic má :).
3/ Subjektivně mám pocit, že v pondělí už jsem schopný udělat kvalifikované vyhodnocení trhu do konce týdne, před víkendem tento pocit nemám. Je to založené i na tom, že si přes víkend o trzích něco přečtu.
4/ Poslední důvod je, že mám přes víkend čistý stůl.

Strangle i jiné nesměrové strategie mohou fungovat a já jsem na nich také vyrůstal, ale mě se ukázalo, že aktivně řízené směrové strategie jsou zajímavější a vlastně i bezpečnější než nesměrové. Chce to ale aktivně se tomu věnovat.

Obecně je dobré přemýšlet při opčním obchodování o volatilitě, stačí si v platformě zapnout VIX. Při nízké volatilitě dostaneš za nesměrový strangle nebo IC málo a při následném zvýšení volatility ti hrozí SL za zvýšené ceny. Naopak při zvýšené volatilitě jsou tyhle věci zajímavé.

Na závěr se hodí také říci, že se taky považuju za začátečníka.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já nějaké backtesty na gapy skutečně mám, ale nejsem z nich moudrej natolik, abych je zapojil do opcí. Souhlas ale s tím, že víkend je dlouhá doba - když třeba během víkendu začne někde válka, je zemětřesení apod., tak to se pak v pondělí při open nestačíme divit.

V čem vidím největší potíž ohledně opcí - to je skutečně volatilita, resp. jak ji smysluplně zahrnout do backtestů. Já opravdu nevím. Vzorečky samozřejmě chápu, vím jak zvýšení volatility zahýbá cenou opce, ale jak to rozumně zbacktestovat tak, aby mi na konci vypadla použitelná strategie, to se přiznám že opravdu netuším.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

xzajic: A co třeba jen zkusit základní koncept, zbaktestit ho na grafu a tabulce opcí v TOS s tužkou a papírem? Z vlastní zkušenosti vím, že moc komplikovat nebývá přínosné.

Weekly opce obchdouju na SPY, ale s nutností aktivně prchat před trhem, pokud je riziko ATM nebo ITM.
Často používám weekly naopak jako hedge při výpisu dlouhodobějších opcí (za větší prémium, na delší čas, víc OTM). Ale to je už o zkušenosti s tradingem a selském rozumu, než o budování složitých koncepcí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mno, já za "backtest" považuju 3-4 roky a více. U akcií není problém toto s kvalitním datafeedem (např. já mám IQFEED) udělat, ale s opcemi ... nevím, nevím. Samozřejmě základní věci jako spready, condory a strangle se dají dát "od oka", ale postavit na tom automatickou nebo poloautomatickou strategii u které by nebylo moc nutné přemýšlet, to se mi nedaří ;-(

Link to comment
Sdílet pomocí služby

TOS má on demand, ale pouze pro zákazníky, nefunguje pro zákazníky bez otevřeného účtu.
Je to vlastně přehrávač trhu. Zvolíš si čas kam chceš do minulosti podívat a pustíš si přehrávání. Jako například v Sieře nebo Ninja.
Škoda jen, že neotvírají účty pro čechy a jiné. Byť weekly CS by byly určitě výnosnější třeba u IB, když mají nižší poplatky.

Já backtestuju weekly od 7. měsíce 2010 na SPY, je to defakto 1(2 mimořádně) obchody za tejden. Což je nějakých skoro 100 obchodů dosud. Teď už testuju paper, což je zajímavější a živější.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

A nešlo by to teda vytahnout nějakým SS nebo IC v době vyšší volatility i když weekly to žere poplatky ?
Btw. anebo při jasném pohybu nějakou pěknou koupi opce ATM. To pak je na 10 opcích za jeden den i 10x vyděláno.

Tak sem zvědavej jestli ještě v premarketu dneska SPY protne psychologickou barieru na 137 nebo se odrazí. 136,98 je i EMA 50 Day, což může být taky silná S/R.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

xzajic:
Automatický systém, jejda, to tedy moc ne. I když mám třeba na indexech už třetím rokem trvalé "rolovací" strategie, i tady sice zadám GTC, ale stejně sleduju fundamenty (abych třeba upravil částky, které za rolo chci dostat). Ale fundament sleduju, jinak bych nechápal souvislosti.

Backtest moc rád nemám, trh se mění. Ne že roste nebo klesá, ale reaguje na různé fundamenty v různé situaci různě :D
A kdo si to nepřipustí, toho poučí účet... O tom jsem se dost naučil od jednoho člověka, který opce mastí už pěkných pár pátků :D

Čili u mně částečná mechanika, třeba roluju pořád dokola, ale s dobrým MM a jen na indexových ETF. Na komoditních naopak hooodně fundament, plus pár cool vychytávek, které dávají solidní edge. Nestěžuju si :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...