Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Weekly opce


xzajic

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 204
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Sednout si dvakrát za den k počítači je nevýhoda? Já se věnuji obchodování minimálně 9 hodin denně. Takže sedím u počítačů jen jednou denně. :-) Myslím to totiž s tradingem vážně. Potřebuji stále sledovat trh, reagovat na dobré obchody. Opce obchodovat intradenně se vyplácí. Weekly opce jsou mimochodem skvělý nástroj a je dobře, že stále přibývají.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

AAPL a GOOG mám také rád, ale většinou vypisuju pouze kreditní/debitní spready na jedné straně. AMZN sleduji a občas také použiji, PCLN musím prozkoumat, díky za tip.

Zajímalo by mě jestli ten IC vypisuješ pravidelně každý týden.
Já vypisuju pravidelně kalendářní strategie, IC vypisuju spíše touto dobou tak 14-10 dní do expirace, teď ale není volatilita. Můj cíl je vypisovat takovou strategii, která více odpovídá aktuální IV, tedy někdy to přímo volá po IC a ochranné opce ani nevidíš na grafu jak jsou daleko, jindy naopak to není ani na poplatky, potom se zase vyplatí nakupovat. Zatím k tomu nemám ale dostatečné BTs zpracované, takže to realizuju pouze v tom, jestli spready nakupuju nebo prodávám.

Další pěkná strategie je výpis spreadu při dramatickém pohybu long, typický příklad je vypis včera GOOG kolem 16:30, kdy ten kdo byl u trhu mohl prodat CALLku na 670 za slušné peníze. Minulý týden jsem zarobil na vypsaném CALL spreadu -655+660 na GOOG po podobné situaci v pondělí po open.

PS:
Můj čistě osobní pohled: Sedět 9h denně u počítače není projevem toho, že to někdo myslí s tradingem vážně a sledovat stále trh není edge (závislost? :).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

IC vypisuji každý týden. V rámci dvou až tří titulů v pondělí nebo úterý. Podle situace. Vyjímečně během týdne dle toho co trh nabídne.
K tomu nějaké Strandly, covered calls a puts a naked puts a calls. Call spready jsou fajn, ale za stejný margin si k tomu přidám put spread a mám z toho IC. A skoro dvojnásobný zisk. :-)

PS: 9 hodin u PC je dobře placená práce. Závislost? Možná, člověk je v dnešní době závislý na spoustě věcech a buď to neví nebo si to nepřizná. Chci vytěžit z trhu maximum. Za ty prachy je to parádní práce než dělat někde někomu šaška za pár šprdlíků. Relaxem je pak hudba a příroda přes víkend.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jen jsem narážel na vlastní zkušenost, že čím míň času trávím optimalizací a vymýšlením něčeho nového, tím víc vydělávám. Nějaký veterán trhů řekl, že nejvíc peněz vydělal, když si seděl na rukou...

Škálu máš širokou, ale zase máš na to ten čas jak píšeš. Mám k tomu jen jednu připomínku z praxe:

>
A dvojnásobnou šanči, že trade skončí ztrátou, které u kreditních spreadů velmi bolí.
Já raději udělám obchod na základě analýzy, že trh nedojde na určité místo nahoře, a tam mám vysokou úspěšnost. IC je mnohem náročnější na poplatky a řízení, ale pokud ti to takto funguje, tak GL a jen tak dál :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Čas na to mám, protože jsem si to zvolil jako svou hlavní činnost, která mě živí. Přemýšlím o nových nápadech stále, nechci usínat na vavřínech. "Šťourat" se v trhu, datech, grafech a informacích, počítat... mě naštěstí baví.

Dvojnásobná šance, že IC bude ve ztrátě, není. Alespoň ne v mém případě. Trh není kvantový systém. Nemuže ukončit např. týden nahoře i dole. Jenda noha IC pokaždé vydělá. A já si dávám pozor, abych při přiřazení prostě ztrátu nerealizoval. Mínusové pozice zásadně neuzavírám. Vypisuji protiopce a zavírám vždy jen v zisku.

Platí tedy pak, že není otázka, jestli vydělat, ale KDY vydělat. Za jak dlouho. Když mám přes 2%, jsem spokojen.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vidím že IC ovládáš o hodně lépe než já. Mě to většinou vyjde, že jedna noha má 60-70% zisku a druhá je ten zbytek. Řídím se deltou a SR při vypisování.
No a pokud jde trh proti té ziskovější, tak mi zůstane 30% zisku a jakmile trh prudce dorazí na strike té druhé, tak její hodnota je běžně kolem -200% i víc.

Tvrzení že vypisuješ protiopce mě zajímá, znamená to že když trh jde proti tvému CALL spreadu, tak vypíšeš nový PUT spread? Kde ho vypisuješ? Jak řešíš whipsaw?

díky za odpovědi, j.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to jirib:
IC nechám kompletně "dojet" až do expirace. Volím si tak velké rozpětí mezi legs, aby byla historická pravděpodobnost přes 95%, že tam cena nedojde. Ať už dolu nebo nahoru. Tím získám kýžený zisk. Vycházím u IC z týdenních grafů a sleduji maximální možný pohyb během jednoho týdne, který titul udělal za poslední dva roky. Podle toho si zvolím rozpětí IC. Příklad: akcie stojí v pátek 530$. přes víkend čtu zprávy a informace. V pondělí od prvního okamžiku sleduji premarket. Mám připraveného IC s již zvoleným rozpětím a případně upravuji cca. 5 minut před začátkem obchodování (tedy kolem 15:25 SEČ). Zůstanu u příkladu ceny 530$, akcie se pohne v premarketu třeba na 528$. Neva, striky jsou po pěti dolarech, moc se to nepohlo, mohu tedy vstoupit do plánovaného IC. IC bude např. Call 595/600 a Put 465/460. Čtyřikrát deset kontraktů. Tedy investice 5000 USD. Poplatky 40x1,25$=50$, předpokl. čistý zisk. bude např. 240$ (290-50). Těch 5000$ se tedy v ten konkrétní týden zhodnotilo o 4,8% netto.
A pokud se akcie žene kam nechci? Uzavřu v nohách plusové pozice a nechám se přiřadit. Pak vypisuji protiopce. Tedy, když např budu v tomto příkladu přes víkend přiřazen za 595$, vypíšu hned v pondělí 10x PUT 590$. A počkám si až se pozice uzavře v zisku. K tomu prémium a jde se na pivo. :-)
Podobou situaci budu řešit tento týden s PCLN. Dost se propadl. Mám jsem IC Call 730/735 a Put 595/590. Teď je PCLN 571$ (16:36 SEČ), to je -109$ od včera. Takže se mi asi přiřadí za 595 na long. No uvidíme, do víkendu zbývá ještě přes 18 obchodních hodin.

to xzajic:
Live jedu přes rok. Printscreen není problém, ale co máš konkrétně na mysli? Uzavřené obchody? Napiš co Ti pomůže. Jak dlouho jedete chlapy vy live?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dagoberte, já jedu live opce od ledna 2012, předtím jsem 2 roky jel s přestávkama live intraday futures.

Zajímá mě ten tvůj IC na PCLN. Vypisování kredit spreadů před earnings je fáze, kterou si asi všichni musí projít, mě zajímá ten proces.

1/ Ztráta se mi velmi ale velmi nezdá, řekl bych že to bude spíš něco velmi blízko -$500 na kontrakt. Za kolik jsi to kupoval?
2/ Řekněme že máš 1kontrakt a v pátek se necháš přiřadit a cena bude tam kde teď tj. 570.
a/ Ty budeš mít pozice, která bude mít hodnotu 100 x -25 = -2,500 USD
b/ Vypíšeš PUTku na 590!?!? 20 bodů ITM? Vždyť za ni dostaneš přesně těch 20 USD a za časovku ani cent a skončíš další pátek znova přiřazením a při ceně 570 další ztrátou USD 2000.

Samozřejmě cena může ještě padnout, co jsem se díval tak PCLN investory velmi zklamalo a je to minimálně 50/50 kam cena půjde.

Prosím vysvětli mi to.

díky a přeju ti aby cena ještě vyšplhala jako to udělala u AAPL,
Jirka


PS: Já koupil před earnings AAPL spread 615-620 AUG17 a ráno jsem vstal a říkal si škoda, přišel jsem o to...no a dneska už jsem na tom spreadu v plusu a mám reálnou šanci že získám plný zisk. Navíc jsem se poučil, jaký je vztah mezi vlastněním CALL opce a výplatou dividend.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ano, je to tak. Při započtnení premia je potenciální ztráta cca. 450$ na kontrakt. Ale nikdo mě nenutí pozice zavírat ve ztrátě.

Když bude cena v pátek jak teď, např těch 570$, nechám si přiřadit a budu mít za 595$ long. Předtím jsem to napsal obráceně, omlouvám se. Vypíšu call 600. Obdržím cca. 300$ za týdenní (tudíž získám 2,14% za týden, protože margin je cca. 14K$ na kontrakt). Když vypíšu měsíční, bude za cca. 1300$. To je 9,2% za měsíc z investovaných peněz. Kam půjde PCLN je mi pak už jedno. Buď přeleze 600$ a já uzavřu každý kontrakt v zisku 500$ nebo mi zůstane jen premium. A když půjde PCLN dál dolů, budu vypisovat call 600$ dokud to bude stát za to. Až mi příjem z této pozice spadne třeba na 1% týdně, naředím PCLN (v té době by mohlo stát třeba 520$). Takže vypíšu třeba PUT 515, seberu prémium a pokud dojde k dalšímu přiřazení, moje průměrná cena long pozice bude 555$. Takže začnu vypisovat týdenní call 560$ a zase brát cca. 2% týdně z prémia. :-)

Díky, Tobě také přeji úspěšné obchody, ať Ti to výjde s AAPL. Já u AAPL čekám, aby cena příští pátek byla pod 630. Mám IC.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Dagobert:
Mám začátečnickou otázku a prosím o vysvětlení:
V modelovém příkladu uvádíš, že při investici 5000 USD (10 kontraktů) vyděláš cca 240 USD netto za týden, což je velmi slušné. Dále píšeš, že pokud jde pozice proti tobě, necháš se přiřadit. Píšeš, že po přiřazení je margin je 14 tis. /k, takže pokud správně počítám, tak při vstupu do obchodu s 10 kontrakty bys měl mít připraveno na učtu minimálně 140.000 USD pro případ přiřazení. Takže zhodnocení účtu o 240 USD/ týden by se mělo počítat nikoliv z částky 5000 USD, ale z částky 140 tis., což je cca 0,17%./týdně.
Nebo dělám někde ve výpočtu chybu ?
Díky moc za odpověď.
P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...