Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Weekly opce


xzajic

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 204
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

zdravim. Měl bych asi triviální dotaz, ale rád bych si to ujasnil, protože mi to vrtá hlavou delší dobu. Pokud mám otevřenýho IC a chci jednu nohu uzavřít při dosažení 70%tního zisku z inkasovaného prémia, kde se v platformě dozvím, kolik mi zbyde, když nohu uzavřu? Při otevření jedné nohy vím, kolik inkasuju (100% zisku), ale kde se dozvím, kolik přesně $$$ dostanu v okamžik uzavření dané nohy? Zřejmě půjde o sloupek P/L Day nebo P/L Open? TOS demo nepoužívám, to vypršelo po 60ti dnech, tak jedu demo na CBOE a přikládám print. Díky za odpověď, Roman

19450

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pokud to děláš takto, tak otvírej každou nohu jako vertikální kreditní spread a potom můžeš sledovat jejich P/L zvlášť.
Nebo si to na začátku spočítej kolik jsi dostal kreditu z každého spreadu a potom tvůj zisk na konci z toho neuzavřeného je ten kredit, který jsi na začátku dostal.

P/L Day je za tento den. P/L Open je celková hodnota pozice.

ať se daří, jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Chlapi, mohli byste mi poradit, jak se vyznat v Trade History u CBOE? Zkouším demo IC a každou jeho nohu vyhodnocuju zvlášť. Ted jsem nějaké nohy uzavřel, nové otevřel, ale nějak se nemůžu zorientovat v tom, kolik prémia mi zůstalo, když jsem vypsal a uzavřel jednu nohu IC. Mohli byste mi poradit? Napadá mě, že jsem zaplatil za uzavření nohy cenu v "Net price"? Přikládám print. Díky moc, Roman

19600

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jirib:

samozřejmě že si vedu vlastní deník a proto, abych si do něj zapisoval správná data, bych se potřeboval vyznat v té tabulce od CBOE. Kolik z prémia mi zůstalo? Napadlo mě, že když např. u IWM když uzavírám vertical (+85/-87) a v kolonce NET Price je 0,01$, tak tuto cenu odečtu od inkasovaného prémia, tzn. zisk (mínus komise) ? Je to tak?

Díky,

Roman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Tak bych se rád podělil o jeden zážitek, který by se dal shrnout fázemi: štěstí - smůla - smůla jak prase - štěstí jak prase :) Měl jsem na mě nadprůměrně velkou pozici, která obsahovala vypsanou CALL na IWM na 77. Cítil jsem se silný v bear sentimentu, takže jsem pohrdl už hotový ziskem 50% a čekal na home-run. Fáze 1/ V pátek ve 22:00 skončila IWM na 76,97 - hurá 2/ Zjištění že se u ETF bere až cena ve 22:15, kdy byla cena 77,10 +něco, tedy ITM - smutek 3/ Přes víkend bailout Španělska a v pondělí ráno cena 78,20 = ztráta hodně přes 10% účtu - sakra 4/ Po otevření to padlo na 77,15, kde jsem se ziskem (kredit byl větší) uzavřel a nechal si 100 akcií, které už teď jsou pod 77 a dělají zisk :) 5/ Počkám si na vývoj do 18 a pokud bude slušný, vypíšu Covered Call Trading dokáže být někdy i vzrušující zaměstnání. jirka PS: Vím že trading není o štěstí a smůle, jen jsem chtěl příběh trochu oživit

19741

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jsem short, do short pozice se dostaneš výpisem CALL opce, tedy můj případ.
Moje poznámka o Covered call byla tím pádem mimo místu, v tom máš pravdu, ten se používá když podkladové aktivum držíš. Ten bod 5/ jsem tam dopsal až při psaní příspěvku a ujel jsem.

Možná by šlo nahou PUT opci, která by byla krytá tou short pozicí, zkusím to.

jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...