Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Obchodní systémy-nováčci


Jakub

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 285
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Romane,

určitě začněte, není důvod nic odkládat. A v demu uvidíte, jak obrovský rozdíl je to proti backtestu. Např. nebudete stíhat vstupy (velké slippage) nebo je rovnou prošvihnete (ztráta koncentrace) apod. A aspoň uvidíte, jestli jste schopen obchodovat to, co jste si vymyslel v backtestu a jaké budou výsledky hlavně včetně slippage, jestli vám ten průměrný zisk na obchod, co máte teď, bude stačit.

A paper rozhodně doporučuji, protože už jenom porovnáváním obchodů v paperu se simultálním backtestem vás posune zase o kus dál. A také je to dobrý prostředek pro další získání důvěry v systém, což je základ pro vaši hlavu, aby v reálu zvládla.

Láďa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Určitě nebudu hned po vstupu do dema dělat jakékoliv zásahy do zbacktestovaného OS. Měl jsem spíš na mysli to, jestli je jednou z variant i změnit (snížit) TF v takto volatilním prostředí?

Pokud se nepletu (kdyžtak mě opravte), tak miniloty jsou pro forex? Já s forex nemám žádné zkušenosti (zatím), takže toto pro mě není varianta....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Miniloty se používají jak ve Forexu, tak například v CFD. Bohužel existuje určitá paralela v tom, že čím menší lot tím větší podvodník je broker. Ve futures jsou dobrou alternativou mini-sized komodity.

Změna TF určitě má vliv na volatilitu, jen se obávám, že spíš opačný. Doporučil bych kouknout spíš na klidnější trhy. Ale to už Tě strkám někam jinam než chceš.

Prostě si dej demo a vyzkoušej ne trh, ale sebe ! Dokud nejde o peníze, tak je to jen učení. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,

máte někdo v backtestingu zkušenosti s porovnáváním efektivity následujících dvou metod optimalizace?
1) Optimalizovat proměnné (parametru indikátorů, velikosti SL, PT, apod.) pro všechny možnosti. Po zoptimalizování celku se podívat, jestli funguje lépe short nebo long, případně v jaké dny to funguje nejlépe...a na tuto stranu a v tyto dny pouze obchodovat.
2) Optimalizovat proměnné rozděleně pro long/short plus příp. pro dny v týdnu. A opět obchodovat jenom na lepší stranu/v lepší dny.

Metoda 1 je robustnější, metoda 2 zase přirozeně dává lepší výsledky v backtestu. Jenže jakou cestou se vydat? :o) Je jasné, že je to asi dost obecná otázka, ale přesto by třeba někdo měl k tomu postřehy...


Mé zkušenosti jsou tyto: Několik měsíců jsem si hrál s metodou 2, vytvářel jsem AOSka (na ER2, 3min, období od roku 2004 do 2008), která pro danou stranu + daný den dávala velmi dobré výsledky. Když jsem zkombinoval několik patternů a z nich vždy nejlepší strany+dny, tak vycházela nádherná rostoucí equity křivka s minimálními drawdowny. Průměrné profity byly mezi 50 a 100 (včetně komisí a slippage 25$). No jo, jenže pak jsem to nechal proběhnout na několika nejnovějších měsících, které jsem již neměl zahrnuté v trénovacích datech, a ihned se equity prudce zalomila a začala stagnovat, ne-li klesat.

V tuto chvíli se mi intuitivně zdá rozumné optimalizovat zvlášť pouze long/short, ale nic víc...a potom jenom vynechávat nejhorší dny pro dané strany.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Focus:

dobrej tip. :-) Jen doufám, že mi bude stačit SL - konkrétně pro trh YM.

Ale mám takovej problém, že se mi poslední dobou nedaří stáhnout data - mám Ninju a Opentick. Uvidím, jestli to již bude fungovat, každopádně Opentick říká, že chyba není u nich a Ninja neodpovídá. :-)

Tím, že jsem chtěl snížit TF jsem chtěl docílit právě toho, aby mi stačil nižší SL - při vyšším TF by mě to na "menší" korekci vyhodilo....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Obchoduji YM s max. SL _60usd. Vse resim pomoci ATR10 ktery v prubehu seance prubezne nastavuji tak aby prumerna svice neustale atakovala hranici 50usd. Je to trochu narocnejsi protoze pokud zmenim TF tak musim automaticky zakresit nove SR urovne, ale to chce trochu citu. Tak si neustale hlidam volatilitu trhu. Rychlost me nevadi.

focus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pokud chcete mit SL pod 100d tak si musite vybirat obchody. Ja bych to resim tak ze obchoduji se slevou a pokud nedostanu limitni plneni tak obchod necham plavat. SL davam 2 body nad H/L vstupni svici a funguje to velmi dobre i za cenu ze se sem tam neucastnim nekterych profit obchodu.Pokud muj SL presahuje risk 2% na kontrakt obchod neberu.


focus

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...