Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Swingové obchody - US stocks


tom_swing

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 257
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To rozhodně udělej. Swingové obchody jsou ok, ale teprve s opcemi to získá tu správnou šťávu...

EDIT: Odkazy na české weby se sem nedávají, ale na jednom českém investičním webu teď běží seriál, kde shodou okolností 6. díl popisuje přesně to, co jsem včera udělal s MCD, takže hledej a najdi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky za inspiraci. Já se zatím opravdu na větší páku necítím, každopádně myslím, že jsem ten seriál našel, takže se vrhnu do vzdělávání... ;)
Jinak mám otázku: děláš cosi jako hedging v tom smyslu, že když máš otevřeno najednou víc pozic, dbáš na to, aby nebyly všechny jen long nebo jen short, ale máš tam nějaký mix? Já to dělám zatím tak, že když mám otevřeno alespoň 3 pozice, tak mám pravidlo (i když nedodržuju ho úplně na 100%), že alespoň jedna musí jít opačným směrem než zbývající.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Well, s tím jištěním je to poměrně zapeklité, protože někdy mi indikátory přehhazují pouze long obchody a jindy pouze short obchody. Tzn. mám tendenci si "protistranu" vycucat z prstu, což je samozřejmě chyba a je to špatně. To spíš použiju nějakou tu ochranu ve formě opcí nebo stop-lossů.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přeji dobrý den,

obchod OK ...
Ale procentní výpočet profitu máte asi trochu jinak, než by se měl počítat :

1. vypsané opce Vám blokovaly nějaký margin - samotný cash byl v tomto případě nepodstatný
2. pokud se jednalo jen o naked výpis, bylo by vhodné napsat, s jakým riskem to bylo ... MCD asi během 24 hodin nezahučí na 0, ale ta možnost tu je
(Dovedu si představit pohyb stock po zprávě, že 10k USD-residentů trávilo noc na kapačkách po požití nedopečeného/kontaminovaného hamburgru)

S pozdravem kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...