Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Swingové obchody - US stocks


tom_swing

Doporučené příspěvky

Nepracuju s RRR - pouze se statistickou úspěšností obchodů. Není v tom nic divného, pouze to, že stoplossy snižují výnos mých swingových strategií.

Diskréční obchody mi k srdci moc nepřirostly (fungovat to samozřejmě může, ale dlouhodobě nevím nevím...) já spíš mechanické nebo polomechanické systémy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 257
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Jasně :)

Řekl jsem si, že půjdu trochu s kůží na trh, tzn. budu sem pravidelně dávat svoje "živé" zisky/ztráty v procentech na měsíční bázi (tzn. podle stavu účtu včetně otevřených pozic, tj. podle "net liquidation value" vždy po skončení měsíce nebo před začátkem nového měsíce). Čili do dubna vstupuji s účtem X. Jo a používám i páku (max. 1:2).

Mimochodem, měl jsem totálně netypickej březen: první dva týdny hodně špatný, ve třetím týdnu jsem dokonce radši přerušil živé obchodování, a pak v posledním týdnu šílenej gap mým směrem. Takže celkově za celý březen sice zisk 1,82%, ale s dost brutálním průběhem...

Zdůrazňuji, že se zatím teprve učím a že tudíž i "motání se kolem nuly" (takhle totiž vypadá moje equity křivka) považuji za úspěch.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Tome,

super nápad, podpořím Tě psychicky ;-). Hele, jen to s tím březnem - pokud do toho počítáš i ten zázrak s AMLN, tak to nemůžeš, to bys měl ze statistiky odečíst. Toto se Ti už nikdy nepovede, tzn. pokud jsi za březen 1,82% v plusu i s tím AMLN, tak to ve finále bude nejspíš nula nebo něco málo pod nulou.

Na druhou stranu mít 1,82% konstantně není marný, to je 24% ročně, což je na akcie báječný !!!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já šel dnes short ESV, jinak dva longy už mám (SGG a GE). Milovníci riskantnějších obchodů můžou zvážit SNSS, samozřejmě na vlastní nebezpečí. Já si SNSS zatím jen přidal do long watch listu...
Jinak jsem fakt zvědav, kdy lidi přestanou kupovat Apple, podle mě tohleto je bublina, která dříve či později splaskne...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Cukr se mi zatím drží (na rozdíl od GE, to šlo právě do kopru :) ). Jinak obecně mi stop lossy nevadí, jsou součástí "hry", vadí mi velké gapy přeskakující stop lossy, no a pak taky promarněné příležitosti. Každopádně v nejbližších dnech budu opatrný, mám dojem, že akcie teď "hledají směr" a že ho najdou až po Velikonocích...

PS: Upozornění pro nováčky, pokud čtou toto vlákno: Wall Street má zavřeno na Velký pátek a naopak má otevřeno na Velikonoční pondělí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Můžu se zeptat, pokud to teda není tajné know-how, na základě jakého kritéria jsi už uzavřel AINV? Samozřejmě máme různé strategie, ale kdybych byl AINV shortoval já, tak bych ještě byl v pozici a spekuloval bych na další pokles, minimálně tak zhruba k hodnotě 7,2 (kde byla poslední rezistence)...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Takže první dubnový týden zatím slušný výsledek :)
Obchodů: 0
P/L (na kontrakt): 0

Nejdřív nemocná rodina pak já, už jsme fit, takže příští týden bude zajímavější.¨


PS: Tome jak obchoduješ live a sim? Já mám pořád otevřenou živou platformu a sleduju tam ostatní pozice. Pokud bych musel pro SIM vstup do swingového obchodu platformu vypnout, nalogovat se do sim, otevřít obchod a potom zase vypnout a nalogovat se do live, tak strávím celý den přepínáním.

Zatím jsem to vyřešil virtuálním strojem, na kterém mám další TWS, přijde mi to ale trochu jako overkill.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...