Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Position-sizing: Dobrý sluha, špatný sluha


Doporučené příspěvky

> xzajic

Aha takhle. Ja jsem myslel, ze jsi vypozoroval nejaky realny efekt na svoje obchodovani, ktery by toto tvrzeni potvrdil. Ne, ze mi posles link na nejaky clanek na serveru, ktery se zabyva konspiracnimi teoriemi. :) Nic ve zlem, ja je se zaujetim taky sleduju, je dobre mit informace ze vsech stran a udelat si svuj vlastni obrazek, ale pokud jsem si neco z dokumentu o konspiracnich teoriich vzal, je to [ital]kazda informace je potreba overit a pokud to neni mozny, nema cenu spekulovat nad tim, jestli to je nebo neni pravda[/ital].

Kolik casu jsi stravil overovanim te informace? Co rikas na tohle: www.ritholtz.com/blog/2010/10/average-stock-holding-period-11-seconds/. Na netu se da najit cokoliv...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 55
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Jistě že jsem pozoroval vliv na svoje obchodování. Po cca 4 letech na trhu zjišťuju, že je problém najít cokoliv, co nekoreluje s něčím jiným. A určitě mi přijde že za to může spíš HFT než krize. A právě proto nestavím AOS tak, abych porazil velké hráče, ale tak, abych se jim spíš vyhnul.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Honzo, proti "velkym klukum" (GS, Morgani, velke banky ..) NEJDE bojovat. Je nutno si uvedomit, ze nemame jejich parametry (kapital, sofistikovany sw, HFT masinky ...) Existuji pouze 2 strategie pristupu: 1. prizivit se na "pohybu" velkych kluku (ja tomu rikam "plout pod brichem zraloku") 2. obchodovat na trzich, kde je obtizne vyuzivat HFT postupy Pristup c. 1 Je v planu . Chci jej realizovat pomoci sofistikovanych synthetickych opcnich startegii na futures (ropa. indexy) .Pomoci AOS mam v planu zabezpecovat opcni strategii metodou hedgingu. Pristup c. 2 Prakticky realizuji formou opcnich synthetickych strategii na akcie/ETF Zkusenost vyborna. Pravidelne inkasuji zisky. V soucasnosti presentuji na jednom nejmenovanem slovenskem foru obchodovani opcniho portfolia v primem prenosu na platforme TS9.1. Planovany zisk na kveten: 50.000 USD Aktualni zisk: 21.715 USD Uvadim vcerejsi info o stavu portfolia ...

19497

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Moje otázka jak poznat velké hráče byla myšlenka jako řečnická. Osobně je mi úplně jedno, jak "velcí hráči" obchodují, nebojuju s nima ani proti nim a někteří z vás asi víte, že většina mých strategií vůbec neber v potaz volume ani aktuální hrátky bidů a asků. ;)

George, skvělé výsledky, gratuluji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Honzo,
velci hraci existuji a jejich chovani totalne narusilo nektere trhy ... primo ukazkove je to videt na forexovem trhu a zacinaji se roztahovat i na futures trzich ...
Bojovat proti nim NELZE jejich zbranemi, prelstit je muzes pouze metodou "ceskeho Honzy" (prosim neber to osobne) ... odborne receno nejakym EDGE.
Pokud jsi ho ve svych AOS nasel takove EDGE a FUNGUJE, tak je to parada.
Muj EDGE je v synthetickych opcnich stretegiich .

At se DARI.

George

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Můžu naznačit, samozřejmě. Párové obchodování.

Jinak toto: "Bojovat proti nim NELZE jejich zbranemi, prelstit je muzes pouze metodou "ceskeho Honzy" (prosim neber to osobne) ... odborne receno nejakym EDGE. Pokud jsi ho ve svych AOS nasel takove EDGE a FUNGUJE, tak je to parada. " od mcrose PŘESNĚ vystihuje můj postoj.

Prostě nedělám Forex, protože je to divočina, nedělám věci, ve kterých jsou veliké peníze velikých hráčů a dělám věci, kde je možné nějakou tu EDGE najít (porůznu tady na webu je roztroušeno několik mých strategií, stačí hledat). Většina jich je takových, že mi peníze velkých hráčů v nich "nevadí".

Co se týče opcí, tak tam jsem zjistil veliký rozdíl mezi jednotlivými aktivy. Tak například opce na SPY jsou v pohodě, ale už třeba opce na jiné ETF jsou na tom tak bledě, že se je vůbec nevyplatí obchodovat kvůli nízkému volume. Např. opce na FAS/FAZ jsem vypustil úplně (ale nevěnoval jsem se jim moc, tzn. tady mě neberte moc vážně).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já mám pocit, že z HFT se dělá zbytečně velký strašák. Trh je společný všem a kdo opravdu hýbe cenou stejně není jisté a není to ani důležité. Podstatné je najít edge, která po nějakou dobu víc vydělá než prodělá za stávajíchích podmínek. Možná někomu pomáhá představit si, kdo způsobil poslední velký pohyb ale určitě jde úspěšně obchodovat i bez toho.

Jinak souhlasím s mcrose - vyberu si přístup 1. nebo 2. podle toho, co je výhodnější.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

... cena ide hore alebo dole ... a je jedno ci nakupuje/predava Jozko z Brna alebo Rockefeler z USA ci nejaka masina v Japonsku. Co ma po nich ? Obchodujem aby som zarobil ja a je mi uplne jedno ktory zo spominanych mi moje zisky zaplati ;)
Co sa tyka AOS, to je pre technickych obchodnikov len vyhoda ... ak by toho bolo vela, da sa to relativne predpovedat ako sa zachovaju, lebo je to predom urcene, teda sa da predom urcit ako sa zachovaju v istych situaciach, teda trh sa pri istych situaciach bude chovat velmi podobne ... takze nie nevyhoda ale vyhoda pre Jozka z Brna a nevyhoda pre ten system, lebo ten system s novym Jozkom uz nerata, ratal iba s Ferom co uz obchodoval :)
Tak tu nekonspirujte, nespekulujte, ked mate singal kupujte/predavajte a ked treba ist von, tak sa toho zbavte a inkasujte.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...