Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Vybavení počítače pro trading


911

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 179
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

já mám ty dva HDD samostatně, tedy nejsou v RAIDu.

má to zřejmě své výhody i nevýhody. Holt musím dělat ručně zálohu, ale pokud by mi odešel ten první disk, můžu spustit ihned počítač z toho druhého. Dále je asi menší pravděpodobnost napadení druhého disku virem, což v RAID je asi samozřejmé, když to tam jde vše souběžně.

Aleš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jinak jeden postřeh který mohu doporučit, při výběru se zamyslete zdali používáte numerickou klávesnici, protože mě na obchodování na notesníkovi fakt chybí, i když na něm obchoduji jen když jsem po večerech doma, proto jsem při výběru nového stroje vybíral pouze ty které měli kompletní klávesnici. Moje volba MSI vzhledem ke kvalitě zpracování , kvalitě displaye, a velmi příznivé ceně. Výkon sice nic moc ale mluvím zde o stroji s pořizovací cenou 15.000 bez OS. Když se po záruce vysype nebude problém jít a koupit jiný. Pokud mohu srovnat půl roku starší Fujitsu Siemens Amilo ve stejné cenové relaci tak kvalitou displaye i zpracováním má MSI hodně navrh. Ale až čas ukáže jak je to s kvalitou. S notesníky MSI nemám jinak žádne zkušenosti, ale již několik let používám základní desky MSI a vždy jsem byl spokojen.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

lisakus: pokud pouzivate nb casto na jednom miste, mohu vrele doporucit tento produkt
www.logitech.com/index.cfm/products/details/US/EN,CRID=2166,CONTENTID=12343
mam ho ke svemu nb a jsem naprosto spokojen.

Ohledne nb, mam jeden dotaz. Dnes existuje nepreberne mnozstvi konfiguraci. Ohledne tradingu si myslim, ze vypocetni vykon je skutecne sekundarni zalezitost. Co ale bude vetsina traderu preferovat, je moznost pripojeni druheho monitoru k nb a to navic jeste tak, aby se pracovni plocha dala rozsirit bez zkreselni. Vetsina nb ma dnes nativni rozliseni 1280*800, zatimco velka vetisna beznych LCD je 1280*1024. Nevi prosim nekdo o nejakem linku na prehled grafickych karet prave s popisem moznosti priopojeni sekundarniho monitoru? Skutecne se nejsem schopen zorientovan v ruznych modelech nvidia a ATi, o integrovanych intel kartach a ostatnich exotikach nemluve.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

regis

AD graficke karty. Myslim, ze dnes uz vsetky graficke karty zvladaju rozlisenie pre bezne monitory a standartne rozlisenia. Sam som sa obaval kupit novy monitor z rozlisenim 1680x1050, ktore mi povodne graficka karta neponukala. Po pripojeni monitoru vsak zafungovalo plug and pluy a rozlisenie sa v ponuke objavilo. Horsie to moze byt s max. rozlisenim pre 30" monitory. Toto bude asi zalezitost iba pre nezdielane grafiky od ATI a NVidie. Moj notebook s NVidia 7600 zvlada rozlisenie 2560x1600 bez problemov.

To co zvlada graf. karta nie je problem najst na stranke vyrobcu ( NVidia, ATI ). O porovnavacej tabulke neviem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Saso,

tu fotku jsem tam daval ja a je jednoho tradera z USA. kdyz si prectes popisek, najdes tam myslim nazev sw. jinak je to dohledatelne na googlu, myslim co lidi pouzivaji.

jeden program co pouzivaji macove je www.linnsoft.com/index.html

jinak tws od IB bys mela na macu pustit uplne v pohode a TOS platforma (to je pro opce) spolupracuje perfektne s macem. vim ze nekdo to ma pripojene jako parallels, ale to nevim co znamena. jinak jestli muzes, doporucim ti jednoznacne PC (stolni nebo ntb), vyhnes se ruznemu shaneni, reseni problemu a komunita je mnohem vetsi co se trejdingu tyka, takze ti v pripad problemu rychle poradi

jinak s macem vlastne jeste funguje medved quote tracker www.quotetracker.com/index_nn.asp popis porgramu a recenze najdes i tu na foru

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 týdnů později...

Mám Intel Core 2 Duo E4400 2,0GHz 1G RAM, graf.karta 256 - viem, že to nie je nič moc, ale mám malý problém : mám MT4 a v ňom otvorených 20 grafov (vždy jeden na obrazovke a ostatné v spodnej lište). Vždy pri spustení platformy to chvíľu trvá, asi 30 - 40 sekúnd, kým môžem začať niečo robiť.
Čo potrebujem pridať - (RAM, grafickú kartu alebo iné), aby to šľapalo rýchlejšie?

Díky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

H2O:
co potřebuješ a kde je chyba?takhle těžko říct. Dej si ctrl+alt+del a koukni na vytížení procesoru a paměti při startu platformy, třeba ti to napoví alespoň něco. Existují programy na ladění systému, můžeš vyzkoušet.

mlux:
bacha aby tě vokýnka nenabonzovaly výrobci.... mám takovej dojem že wokna patřej k těm programum co bonzujou. Jinak znám lidi, co maj nelegální wokna (dokonce znám jednoho, kterýmu je tam nainstalovali v servisu=on dodal nelegální okna a oni je nainstalovali) a zásahovka jim na dveře neklepe. Oni jdou po větších rybách. Ale bacha, ať tě nikdo neudá. Pak chlupatí přijít musej (musí udání prošetřit)..... Každopádně, podle mě je nelegální operační systém už trošičku moc:). Jasně, spousta lidí používá tu a tam něco nelegálně, ale nic se nesmí přehánět. Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu až se ucho utrhne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...