Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Vybavení počítače pro trading


911

Doporučené příspěvky

ivanmart07:

Měl bych dotaz. Píšeš: "Moj notebook s NVidia 7600 zvlada rozlisenie 2560x1600 bez problemov."
Už rok sháním notebook, který zvládne 30" externí displej. A neexistuje jediný kromě MacBook Pro. Mohl bys mi prosím tě říct, co máš za notebook, který podle tebe umí rozlišení 2560*1600. Hrozně bys mi pomohl. Díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...
  • Odpovědí 179
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky


Ahoj, používám počítač Apple a mám pro to své důvody.
Také by mně zajímalo, jestli Apple někdo k tradingu používá a jaké s tím má zkušenosti.
Vzhledem k rozšíření počítačů Macintosh v USA, ale i třeba ve Skandinávii se domnívám,
že by to mělo být možné.
Pokud nikoho takového nenajdu, nechám si na Apple nainstalovat Windows, což je dnes běžné.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

jayes Napsal:
-------------------------------------------------------
> ivanmart07:
>
> Měl bych dotaz. Píšeš: "Moj notebook s NVidia 7600
> zvlada rozlisenie 2560x1600 bez problemov."
> Už rok sháním notebook, který zvládne 30" externí
> displej. A neexistuje jediný kromě MacBook Pro.
> Mohl bys mi prosím tě říct, co máš za notebook,
> který podle tebe umí rozlišení 2560*1600. Hrozně
> bys mi pomohl. Díky


V pripade 30" monitoru nejde pouze o fyzicke rozliseni, ktere umi graf. karta zobrazit, ale o to, ze musi mit 2 DVI vystupy a umet je provozovat v tzv. DUAL modu. U stolnich PC to zpravidla neni problem, ale o notebooku se dvema DVI vystupy nevim.

Jinak ten monitor je zajimavy. Na normalni praci je to az neprijemne jak je ta plocha obrovska. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

murphy:

Promiň, ale to se trochu mýlíš.
Problém je, že nevím o žádném notebooku který by měl tento DualLink DVI konektor. To nejsou žádný 2 DVI konektory, to je úplně normální DVI konektor, ale využívá plný počet vodičů. Má ho jen MACBook Pro.

Já ten 30" displej mám a je dokonalý. HP LP3065, dnes se dá koupit už za 22.000 bez DPH což je super cena. Po dni práce je už skoro nemožné vrátit se na menší :-)
Já ho provozuju na velkým PC, který má dnešní normální grafickou kartu se 2 dualLink DVI konektorama, takže je možné si tam připojit ty 30" dvě.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jayes,

vy jste zkoušel na tu kartu dvě 30" připojit? A zkoušel jste k té 30" připojit i jiný, menší monitor?

Dovolil bych si říci svoji zkušenost. Ty dva DVI konektory jsou podle mě potřeba, protože pro zobrazení takového rozlišení je třeba sečíst rozlišení obou výstupů. Alespoň u běžné karty. Já jsem to zkoušel na GT 7600. Pochybuju, že by běžná grafická karta zvládla dvě 30". Ono totiž když se ta 30" připojí (skutečně jedním kabelem) tak to vytíží kartu naplno (sečte to rozlišení obou výstupů). Proto již nejde připojit další monitor. Pokud jsem se pokusil připojit ještě 19" monitor (na ten druhý výstup DVI) karta to nezvládla a spadl obraz na obou monitorech.

Aleš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Alec:

nevadí doufám, že si budeme tykat :-)

Takže to rozeberu postupně:
1) Kartu mám normální, cca za 2.000, ATI 2600HD PRO přes AGP pasiv. (Jak už jsem psal má 2 konektory DualLink DVI)
www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=49311
2) Nastudoval jsem si to křížem krážem několikrát jak na různých odborných webech, tak u prodejců (nehledě na to, že je to má profese)
3) Mám k tomu připojenu tu 30" a na druhý výstup 19" (1280*1024) - fungují bez nejmenších problémů, tak jak mají
4) Jednoznačně 30" doporučuji. Vejdou se tam krásně 4 grafy v plným rozlišení jako na jednu normální 19"

Zdravím

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Alec:

Super náhodička :-)
Ta karta má samozřejmě parametry naprosto dostačující, ale měl jsem s ní také spoustu problémů. Problém je v tom, že jede přes AGP a ATI na ní nepodporovalo ovladače. Čekal jsem na ně 2 měsíce a nic. Takže se mi ji podařilo naplno zprovoznit až s tzv. Omega drivers www.omegadrivers.net/

Teď už mám jen problém s výkonem procesoru - mám tam Pentium 4 na 2.4Ghz, které je 5 let staré a to už na AmiBroker se 4 grafama a mýma jednoduchýma indikátorama nestačí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...

Dobrý den

ač používám notebook pro obchodování, přesto zvažuji o pořízení ještě jednoho podstatně menšího, který by se dal lehce nosit u sebe a byl by podstatně mobilnější. Zaujala mě novinka Asusu - Asus EEE v nejlepší výbavě v ceně cca do 10 tis korun (bez mechaniky, 4 GB RAM, rozšiřitelná o paměťové karty)

chtěl jsem se zeptat, zda-li někdo tento počítač nevyužíváte již k obchodování a nevíte, zdali jeho hardware postačuje ke splnění základních technických podmínek k obchodování?

Standartně má nainstalovaný operační systém Lynux dá se nahradit Windows Profesional.
Nevíte, lze u Lynuxu funkčně provozovat platformu IB, AmiBrokeru a Bracket Traderu nebo by bylo lepší něco doplatit a nainstalovat ty Profesionaly?

Díky za reakce

Pterodaktyl

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • 1 month later...

to Nela
Pokud ti mohu poradit z vlastní zkušenosti, tak si nekupuj monitor s panelem TN (technologie výroby). Já osobně mám Eizo 19, teď přecházím na 24. Nechal jsem si poslat BenQ 24 FP241W. Tento monitor po zapnutí nepříjemně bzučel-zdroj, takže jsem jej vrátil. Poté jsem si nechal poslat Samsung 2493 HM. Bohužel tento monitor je s technologií panelu TN. Pokud na to pustíš video, nebo prohlížíš internet, tak to až tak moc nevadí, ale pokud na to pustím Sierru, kde mám nastavenu jednobarevnou plochu pod grafy, tak horní část panelu je tmavší jak spodní. Když se na to začneš delší dobu dívat, tak to je velmi nepříjemné - takže jde opět zpět. Takže nakonec kupuji Eizo S 2431 WH-BK za 20 602,- Kč. Je to sice dost, ale na ten monitor koukám denně 6-8 hodin a být spokojen s barvani a celkovým barevným podáním, stabilitou kontrastu a podsvícení je velmi podstatné. Oči máme jenom jedny. Takže když to shrnu monitor 24: rozllišení 1920x1200, panel ne TN, ale raději S-PVA, nebo jiná novější technologie, pozorovací ůhly min.170 horizontálně x vertikálně. Jedny z nejkvalitnějších vyrábí Eizo. Doporučuji z vlastní zkušenosti. Ale samozřejmě záleží i na tom, kolik do toho budeš investovat. Já se naučil, že levné věci jsou častokrát 2x drahé.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Proti EIZO samozrejme nic nemam (sic!), na druhou stranu nejsme grafici, abychom pozadovali 100% podani barev... Myslim si, ze stejnou sluzbu pro tuto praci udela LCD monitor v cenove hladine slabe nad 11000,- Kc. Podstatne je take podpora dig. vstupu (std. VGA nebo analog vubec uz to FullHD rozliseni kvalitne nezvlada), moznosti nastaveni (otaceni na pivotu (= otoceni jako list papiru na vysku) taky neni k zahozeni) v obou smerech (masivnost podstavce), kontrastni pomer, rychlost odezvy atd... jsou parametry obcas prehlizene, ale dulezite.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Everest, PaJaSoft
Díky oběma za cenné názory. Já jsem si předběžně vybrala SAMSUNG T240HD TFT 24, ale mám trochu obavy z toho lesklého rámečku, který se mi navíc moc nelíbí. Asi to budu muset taky vyzkoušet a případně ho vrátit. Jinak na podsvícení jsem četla stížnosti spíš u HP, teď mám dvacítkový HP L2045w a problémy nevidím, ale připojila jsem si k PC ještě starý ViewSonic a zdá se mi, že se obraz nějak zhoršil (pokud ovšem to není mým zrakem). Jinak souhlasím s tím, že kvalitnější je určitě lepší, sama u počítače včetně zaměstnání trávím tak 10 hodin denně a to už je poznat. Asi budu ještě šetřit.
Přeji mnoho úspěchů
Nela





Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Nela
Tak mě včera dorazil Eizo S2431W. Sice jsem za něj zaplatil 20 000,- , ale nelituji, protože pro mě je to investice na několik let. U levnějších LCD tě varuji před TN panelem, protože na ploše 24" je vrchní část monitoru tmavší, jak spodní. U mnších panelů to tak není poznat, ale čím větší plocha, tím větší rozdíly. Nevím jestli to bylo špatným monitorem, který jsem měl, ale kamarád který je grafik a denně na tom pracuje mě před monitory s plochou 24" a TN technologií varoval. Samozřejmě to záleží na tobě. Navíc máš u internetu velkou výhodu, že to můžeš do 14 dnů vrátit zpět bez udání důvodů.
Přeji šťastnou volbu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...