Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Vybavení počítače pro trading


911

Doporučené příspěvky

Zdravím, pročítám tady všechny diskuze na vybavení počítače, jsou nabity spoustu užitečných informací, ale...bohužel nejsem schopen se v tom nějak zorientovat, neboť toto je opravdu dost moje slabá stránka-technika. Mám před sebou i nějaké knížky a snažím se z nich něco vyčíst. Poprosil bych, zda byste mi někdo mohli ve stručnosti a jednoduše shrnout základní požadavky na PC, který budu používat v budoucnu pro trading...jako např. minimální doporučená paměť, monitor atd...vím, že možností bude nepřeberné množství, ale aspoň nějaký záchytný bod-radu od zkušeného člověka, který se již obchodováním nějaký čas zabývá. Za případné odpovědi moc děkuji.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 179
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ahoj Lumik,


Pokud seriozne uvazujes nad trading hardware vybavenim, je nejlepsi napsat list programu a funkci ,ktere budes nejvice potrebovat a pouzivat.Potom je potreba dat dohromady nejaky rozpocet . Kazdy mame jiny a podle toho se komponenty potom odviji . Ja zrovna vybavuji novy trading room v CR a setkavam se i u profesionalu trochu s nepochopenim . Nejsou uplne zvykli v CR stavet PC na miru timto zpusobem.
Uplne v zakladu Ti muzu rict, ze jelikoz jsou platformy 2D ,neni treba utracet za silnou grafiku,ale je lepsi kvalitni procesor. Dale RAM - neni treba vice jak 4gb ram DDR2. Pokud nedelas v tezkych aplikacich CAD na 64bitovem OS ,tak je nesmysl mit vice jak 4GB RAM. Rozdil mezi DDR2 -3 v normalnich aplikacich nepoznas .
Nejdulezitejsi je tedy rychlost procesoru ! Pokud PC bude urceno pouze pro trading .

Ale jestli si chcesh na PC hrat a podobny blbosti, tak samozrejme asi budes premyslet nad sestavou jinak.

Kdyby si uvazoval seriozne nad koupi takoveho PC, tak si udelej list veci ,ktere chces pouzit a pocet monitoru ktere potrebujes . Zadej to nekde na PC foru ,nebo sem a urcite se najde idealni reseni !

Hodne stesti


Ray

Link to comment
Sdílet pomocí služby

lumik,
pokud teprve začínáš a čeká tě testování, možná po čase paper, tak bych to zase s laděním PC moc nepřeháněl ... myslím, že Sierru zvládne průměrný notebook, me bez problémů běhá na Dellu D620 s 2GB RAM, neni problém tam a běžných CPU pro NB Dell, neni problém k tomu pustit i platformu OEC .. Ninja je náročnější, ale i tak bez problémů vystačíš s průměrným PC. .. vždy muzes vylepšit, rozšířit, vyměnit .. čili za sebe 2GB RAM, Athlon II, HDD 500 GB +, MB Asus, MSI .. zde si pohlidat, aby šlo popř doplnit pamět atd .. takže deska je základ, na ní nešetřit. . monitor, pro začátek stačí 1x LCD 19. Vůbec nepíšeš o připojení k netu, což je myslím, že stejně důležitý jako comp sám :)

btw: ber to z pohledu, že ti zatím trading nevydelal ani korunu či dolar a ještě nějaký ten pátek nevydělá.

M.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mira_k:
Už mám nějaký ten backtesting i papertrading za sebou, ale za nějaký čas se chystám k ostrému startu. Používám NT a zatím vše fungovalo vcelku bez potíží. Nicméně...mám za to, že pokud při zkoušení a hraní si na trading něco prošlo-zatím jsem to moc neřešil, na skutečné obchodování chci být důkladně připraven i po stránce technické.

To all:
Mockrát díky za vaše rady a názory!!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

lumik,
tak budu konkrétní, s čím mám zkušenosti já
1) notebook Dell D620 - plně funkční Sierra, live platfforma OEC + news rozhraní TradeTheNews .. vše no problém
2) sestava PC - CPU Athlon II, 2 GB RAM, HDD WD 320GB, MB Asus (označení nevím, ale muzu vecer doplnit), LCD 19 LG WS, grafika ATI Radeon 4870 - plně funkční Sierra, Ninja, live platforma OEC + news TradeTheNews + Win Xp, opět bez problémů

takže spíš je na tobě, co máš ted a proč to chceš měnit, rozšířit ... plus ověřit stabilitu připojení k netu, kde případně řešit zálohu, stejně jako napájení, dále neškodí mít vyřešený systém zálohování, tj externí HDD

M.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

mira_k:
Tak už se mám aspoň čeho chytit, jasné, že každý má jiné představy a požadavky...ale jakýsi standard v tradingu myslím, musí být...každopádně komponenty co uvádíš porovnám se svými, zvážím, co by bylo záhodno doplnit...zase si říkám...když to funguje jednomu, proč by nemohlo druhému a sám toho moc nenavymýšlím. Takže ještě jednou dikas.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...
  • 2 týdny později...

×
×
  • Vytvořit...