Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Vybavení počítače pro trading


911

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 179
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 3 months later...
  • 5 týdnů později...

zdravim vas,

rozhodl sem se ze si poridim na trading dva 24" LCD monitory..jelikoz mamdoma starsi Samsung 19",ktery je naprosto luxusni, po kratsi uvaze sem vybral monitory SAMSUNG 2493HM..maji pomerne dobre parametry i pivot, ale je to TN...uz sem je chtel objednat, ale pak sem jeste procetl desitky diskuzi, testu i recenzi a to byla mozna chyba...od dellu sem pak prechazel k HP, pak k benqu, pak k Eizu, pak k hp a nakonec zase k samsungu...skoro kazdy z lepsich monitoru mel na sebe radu dobrych i radu negativnich komentaru...sem z toho ted tak zmateny ze se bojim koupit jakykoli..

chci se proto poradit jeste tady...jeden z diskutujicich tady na TN monitory hodne nadaval, ale nevim, jestli to je skutecne tak zhave, ze by u TN monitoru byla pri tradingu jedna polovina monitoru vyrazne tmavsi a druha svetlejsi..proto se chci zeptat jaky monitor byste mi ČISTĚ na TRADING doporucili? (nejlepe z vlastni zkusenosti)..nebudu na tom pozorovat filmy, ani hrat hry..

moje pozadavky jsou - [bold] 24", cena max 15 000,-/jeden kus, matná obrazovka, pivot, lépe s repro [/bold]

predem mockrat diky za pomoc...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to pede:
asi bych zkusil sestavit seznam všech sw pro technickou analýzu a pak projel jejich weby jestli je nějaký pro apple, nebo alespoň v javě která by měla být nezávislá na platformě.

to majkll:
na trading snad cokoli, nemyslím že by někdo pro sledování grafů potřeboval extra LCD které by jinak využil jen grafik nebo pařan :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

majkll:
pouzivam dva HP2065. Kupoval jsem je pred rokem a pul za 11k/kus a naprosta spokojenost. Nebyly urcene pro trading, ale pro pohodli oci. Nejsem ani grafik ani paran, ale kvalitni monitory a zidle je zaklad. btw. ty 20tky jsem kupoval zamerne, pac se daji otocit vertikalne a kdyz tak ucinis, jsou stejne vysoke jako jejich nastupce HP3065, takze az si budu chtit udelat radost(tzn. nekdy po danich), koupim si toho 30ti palcoveho krasavce(ted je tusim nekde kolem 25k) a budu uz spokojen plne. Ale rikam, nemam to pro trading, nybrz pro obzivu, takze to uziju.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Zdravím Vás

Potreboval by som menšiu radu ohladom Grafickej karty a jej nastavení,
mam 2x22" monitory asus a Ati radeon HD 3600

Problem je s rozlíšením , na prvom hlavnom monitore sa da nastavit beproblemov
rozlišenie 1680x1050 ktoré je idealne pre tento monitor.

ale na druhom sa da iba 1600x1200.

Skušal som klasicky Vlastnosti obrazovky atd.,,,, aj v Kontrolnom centre grafiky.
pre druhy monitor nemôzem vybrat 1680x1050

ďakujem

BD

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Zdravím,

před nedávnem jsem vyřešil problém se záložním zdrojem pro trading.Myslím,že je to hodně důležitá součást tradingu,případné problémy s výpadky proudu mohou být nepříjemné a drahé.

Koupil jsem si záložní zdroj APC,má 4 zásuvky na baterii,která vydží dle zátěže 4-13 min,takže pro bezpečné zavření a další úkony dostatečná doba, pro PC,2x monitor a modem akorát.Další 4 zásuvky jsou klasické s ochranou proti přepětí atd.Cena je podle mě velmi pžíznivá.


www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=50219

borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to majkll:
zajímá mě, jaké čtyřiadvacítky jsi si nakonec vybral? Já jsem dnes vrátila už druhý monitor (první měl vadný pixel a druhý nepříjemně bzučel-Samsung), tak zvažuji HP L2445w, ale když pročítám diskuse, tak jsem docela ztratila chuť ještě něco objednávat. V kanceláři mám právě ten SAMSUNG 2493HM a jsem s ním velmi spokojená. Už jsem ho v nabídce nikde nenašla. Asi je to i o štěstí, na jaký kus člověk právě padne, mně se to teď moc nedaří
Zdravím a přeji hodně úspěchů

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Nela:

od zacatku jsem chtel kvuli nizke cene Samsung 2493HM....ale po vetsim pruzkumu trhu sem od monitoru s TN panelem upustil...vyber se pak dost zuzil a rozhodoval jsem se mezi DELL, HP, a EIZO (ty jsou ovsem do 20 000 jen TN)...nakonec jsem si vybral HP LP2475w za cca 13000,-...skoro nic jsem na nem neprenastavoval a je vyborny...zadna porucha, podsviceni je naprosto rovnomerne...je masivni, cely matny, ma pivot, takze jde otocit i na vysku....je to vlastne nastupce velice oblibeneho modelu HP LP2465, ktery mimo jine pouzival(a) i jeden z adminu (Petr pokud se nemylim), v prodejne, kde jsem si ho kupoval mely dokonce zakazku na desitky techhle monitoru do mistni letecke tovarny....jinak, v planu mam koupit jeste druhy stejny monitor od HP..

co se tyce moji rady pro tebe, pokud mas ozkouseny ten samsung z kancelare, tak nevidim duvod proc do nej neinvestovat i na doma..ja se vzdycky snazim kupovat to, co uz mam odnekud ozkousene...je sice pravda, ze ten monitor uz v nabidkach moc nemaji..ale kdyz zksuis prohledat zbozi v seznam.cz tak bys nejaky kus mela objevit..

PS. nebal bych se urcite ani DELLu UltraSharp 2408WFP...a verim, ze i levnejsi modely EIZO budou dobre...

PS2. doporucil bych ti koupit monitor, u ktereho je nejaka lepsi zaruka..tzn. jako mam ja u HP - 3roky oprava druhy pracovni den od nahlaseni zavady primo v miste bydliste zakaznika..(ja si navic dokoupil za par set jeste dalsi 2roky navic)...

snad to trochu pomuze pri rozhodovani..hodne stesti a zadne dalsi vadne kusy..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...