Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Náhodné vstupy a RRR: Pohled Tomáše


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 33
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

to Arcturus

Došel jsi k velmi reálným závěrům co se radingu týče. Prakticky jsi popsal reálnou situaci. Nicméně tvoje upozornění na závěr netrejdujte není až tak úplně správné. Možná chyba spočívá v tom, jak je u nás vstup do tradingu pojímán. Existuje zde několik tradingových portálů, které vesměs učí nové tradery na stejném principu. Jedná se prostě o výuku, která je určená široké veřejnosti a autoři těchto portálů si za to berou odměnu v podobě plateb za kurzy nebo jiný prodej. Tímto nechci kritizovat. To je prosté ekonomické chování.

A právě všechny portály podávají informace ve stylu, backtestujte, pak založte demo, papertradujte a pak pomalu live, první rok budete vydělávat, druhý rok mírně v zisku a pak už jen výdělky. Prostě zasaďtě stromeček, zalejvejte ho a už vám bude jen růst a nikdy jinak. Jenže reálný trading o tomto není.

V reálném tradingu existují situace v trhu kdy prostě objektivně nelze nic vydělat a můžou trvat libovolně dlouho od dní až po měsíce, vyjímečně roky. Jenže nový trader obchoduje za každé situace a zákonitě se dostane tam kam jsi došel ty. Navíc reálné zhodnocení v tradingu se pohybuje u úspěšných traderů max. v desítkách procent za rok a to už jsou fakt hvězdy. Stabilně dělat třeba jen 10 procent ročně dlouhodobě je taky úspěch. To ale potom nesedí do formule začněte s 2K a vydělejte 1K měsíčne na kontrakt.

Podle mého názoru je teda pro úspěšný trading potřeba několikaleté studium trhů a pak dostatečně velký kapitál cca 100K aby bylo možný ustát fluktuace trhu. Např. jeden rok ztratit deset procent a druhý rok vydělat dvacet. Na to ale není nikdo zvědavý a navíc většinou nikdo nemá tak velký kapitál, aby si za rok vydělal pouze stěží průměrnou mzdu, když jsou v diskuzi borci, kteří vydělávají stovky procent.

Navíc nemáme u nás pozitivní tradingové vzory, které by prokazatelně vydělávaly. Trading je byznys jako kterýkoliv jiný, třeba úspěšný podnikatel ve stavebnictví má za sebou postavené stavby, právník úspěšné kauzy, chirurg operace, vše dokladované a když se ve foru objeví požadavek na výpis zisového tradera tak začne neskutečný povyk co je komu do toho...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Arcturus:
Opravdu, kde kdo může mít takovýto závěr, [bold]nedivím se[/bold] !
Ale já dokážu odpovědět jinak: řešení existuje, kupte si systém, kupte si mentoring - to je podle mě opravdu to správné řešení problému "individuální trading", [bold]prostě kupte si known-how [/bold], tím ale opravdu nemyslím kurzy nebo knížky, ale opravdu bližší spolupráci s nějakým traderem.
Žádné kurzy za 5000 Kč nebo knížky přímo k cíli opravdu nevedou, ano je to dobré pro začátečníky, ale dál se pro mnoho lidí dál dostat nedá.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přátelé,
jsem velmi překvapen:

1) neutralitou odpovědí, žádné invektivy,
2) že to pan Tomáš panem Petrem vůbec pustili mezi dav. A bez komentáře.

Jestli se snad někomu z vás obchodování daří, pak se hluboce skláním. I když vám nevěřím, sorry..
Asi jsem nepochopil vůbec nic a slibuji, že vás tady už nebudu otravovat.
Nebyl jsem účasten diskuzní komunity financnik.cz, spíše jsem se pohyboval
na jiných fórech ( fxfaxtory atd. atd. atd. atd. ...). A to byla možná moje chyba.
Co mne jedině mrzí nejsou ty peníze o které přišel - vydělávám dost a přes
ty ztráty mi rodina moc fandila ( a fandí ), ale já fakt končím.
Nemá to prostě smysl! A vy to víte.

Víte - a teď OPRAVDU BEZ URÁŽkY:

za mého mládí v časech komunismu ( dej mu Bože těžký kámen na hrob )
existovali v drůbežárnách lidé, kteří se živili tzv. sexováním.
Klid! Oni brali do rukou čerstvě vylíhnutá kuřata : doprava kohoutek, doleva slepička.
Pro nás s jen obyčejnou podprůměrnou inteligencí to nebylo pochopitelné vůbec!
Jak to? Jak to pozná???
Nevím dodnes. Oni to poznali. Neuměli se sice podepsat a přečíst nápis
před umývárnou, ale tohle jim šlo.

Mám velkou obavu, že tohle funguje i v trejdingu ( již jste pochopili, že nesná-
ším su-shi a football a říkám a píši: suši a fotbal ). Prostě OBDAROVANÝ "koukne
a vidí".
Já to znám ze své práce, takhle já tam funguji.
Asi je to tak i v trejdingu. Proto EA bez duše vydělají sice pakatel ( sláva!), který pak smaže výpadek proudu
za naším městem..

Přátelé: děkuji vám za vaše bezvadné reakce!
Možná ( možná!) až mi zase něco přebude, tak to půjdu opět na "burzu" prodělat.
Mám velikou obavu, že už se těšit začínám....

Josef





Link to comment
Sdílet pomocí služby

Když už jsem sem vstoupil tak se nestačím divit:
dostává se mi zcela konstruktivních rad.
Spoustu věcí jsem samozřejmě tušil, ale takovéto "chladnokrevné" rady?

Rozsvítilo se mi! ( pardon, tedy možná rozsvítilo !).

Zatímco národ sedí u olympiády a moje žena je s pánem bohem kdesi a nekafrá mi
do ničeho tak jsem pokročil opět kousek kupředu.

Přátelé -ani sami možná netušíte, jak jste mi pomohli!
Děkovat? No to ne!
Takže děkuji!

[ital] [/ital]

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Děkuji,

nevím o jiné cestě. Neznám ji. Ale děkuji za Váš čas, který jste věnoval mojí "analýze".
Už nemám síly.Peníze snad ano, ale mému letadlu už to jedno křídlo začíná chybět.
Opravdu nikomu z vás nevěřím, že křídla obě máte!
Sorry.
Nevěřím!
Trejdovat úspěšně NENÍ MOŽNÉ ! Vím to!

NETREJDUJTE !!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Arcusi
Nechcem ti radit ani vraviet co mas robit,na to nikto nema pravo ale kedze to ej diskuse nieco ma nabada zareagovat.
Vies podla mna je na svete mnoho typov ludi,jedny su na sport,druhy su na umenie vsak chapes,kazdy sme na nieco a tak ako sa ryba nikdy nenauci behat tak sa zas pes nenauci lietat a tak.Sam mam s tym aj napriek veku docela dost skusenosti,vies od malicka som hraval futball a nikdy mi to velmi neslo,ale proste vsetci kamarati to hravali a bolo to cool,tak som takto stravil peknu kopku rokov,po case som to znenavidel ale bal som sa zahodit tu vsetku snahu a usilie tak som pokracoval dalej a stale ,,dostaval na drzku,,potom jedneho dna som sa zatal a povedal si dost na co sa tu hram,futbalista so mna nebude aj kebyze sa po...m,tak som presedlal na iny sport kde som tusil prilezitost a uz dlho mi to hlodalo v hlave,po dvoch rokoch som sa dostal na spicku v republike a ziskal velky uspech.Podobne to bolo aj s kamosama,vzdy som chcel patrit do tych najlepsich partii a byt coolovy,vtipny a z kazdym kamos,ale proste som to nemal v sebe,aj ked som sa snazil ako som chcel,len ma to frustrovalo a sam seba som castokrat ponizil.
Verim ze v kazdom je nieco velke,ale nie vzdy je to co by sme najviac chceli a to co je najcoolovejsie.Vies ono myslim ze vytrvalost je dolezita,bojovnost tiez no treba si uvedomit proti komu/comu bojujes,ak tieto dve veci zkombinujes mozes porazit kohokolvek a cokolvek ale nie seba,lebo cim viac budem bojovat tym si das viac na drzku a nakoniec skoncis sak vies ako...
Takto to vidim ja,este raz nechcem nikomu radit,ale po uvedomi si tohoto som sa zacal citit ovela ovela lepsie..
Diki,cau
Filip (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Arcturus,

při vší úctě, obchodovat se učíte jinde, ale když ztratíte, jdete si stěžovat na Finančníka????

Na našem serveru učíme zodpovědný přístup k tradingu, postavený na tom, že si najdete edge, jeho základy si ověříte na backtestu, naučíte se toto edge obchodovat na demu a pak přejdete do reálu. Následně obchodujete konzistentně, neskáčete od jedné věci k druhé. Dále učíme důležité základy money-managementu a risk managementu a pro mnoho důvodů důrazně doporučujeme držet se dále od forexu, právě i nezřídka kvůli mnohem vyšším exekučním nákladům (spread mezi BID-ASK). K tomu všemu ani nemusíte absolvovat žádné semináře, protože to učíme zdarma a neustále to tady opakujeme dokola.

Z vašeho příspěvku mám pocit, že jste nedodržel ani jedno. Spíše mám z něho pocit, že patříte k té skupině lidí, které má nějaké peníze, co si může dovolit ztratit, tak raději zkouší toto a zkouší tamto, kliká jak o život a doufá, že se tím něco naučí. Necítím a nevidím ve vašem příspěvku jedinou větu, ze které bych si dokázal vyčíst, že byste se k tradingu stavěl opravdu seriózně, jako k serióznímu byznysu. Necítím v tom žádnou konzistenci, tvrdou práci, necítím v tom žádné edge, statistické tendence, žádný money-management. Cítím z toho jenom výmluvy na to, že trading nefunguje a že pro trading musí být bůh ví jaký talent.

Pokud jste přesvědčený, že trading nefunguje - tak ho prostě nedělejte. Je to váš pohled, vaše volba, vaše rozhodnutí, vaše peníze.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Arcturus
Sám jsem prošel stejným vývojem se stejným časovým rozpětím. Až jsem přišel o veškěrý kapitál a řekl si, že na to kašlu, tak se mně začalo rozsvicovat v hlavě.
Základ je skutečně hlava - psychika. Ta dělá 80% úspěchu!!
Pak jsou to základní důležité informace, které umožní obchodovat v rámci trhu. Naučil jsem se sledovat pár důležitých informací které mě ukazují kdo se snaží kam trh tlačit.
Pro mě to je: - objem - vertikální bary na TF od 15 min.po denní graf
- objem - horizontální, místa s největšímy a nejmenšímy objemy obchodů
- S/R úrovně měsíční, týdenní, denní
- přenášení hodnoty - měsíční, týdenní, denní
- rotace aukcí - prorážení S/R úrovní
- časový faktor
Toto se učím spojit v kompaktní celek který mě dá odpověď na to kdo se kam trhy snaží tlačit. Trhy jsou manipulovány, to je veřejné tajemství. Tato manipulace je však velmi dobře maskována a pokud se to člověk nenaučí číst tak to " OPRAVDU DLOUHODOBĚ NEFUNGUJE"!!! Záměrně se učí spousta nesmyslů a většina lidí se to nedozví, nebo dozví až velmi pozdě.
V tomto byznysu opravdu uspěje jenom pár jedinců. Zvláště daytranding je opravdu náročný a zde člověk můsí mít opravdu pevný plán vědět kde a kdy co dělat, protože jinak nemá žádnou šanci!
Cítím že máš bojového ducha, ale teď si zraněn. Velcí šermíři v japonsku učily, že ze žáka se nestane mistr pokud neprojde zraněním. Je to těžké přijmout. Sám to prožívám, ale věřím v to, že je v tom obrovská síla která může hodně změnit. Pokud to vzdáš bude tě to pronásledovat po zbytek života, uvidíš.
Dej si s klidem na několik týdnů, měsíců oraz a pak zkus přečíst Douglase a začneš víc chápat. Výborný je i Dr. Brett N. Steenbarger a také Ari Kiev. Ten píše krásnou větu v jedné své knize: pokud chceš uspět, zapomeň na vítězství, vzdej se ho!
Držím ti palce. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

VŠICHNI jsme si prošli podobným vývojem.
Důležité je, co si z toho na konci odneseme. Někdo si odnese, že jsou trhy manipulované, ale přesto se dá vydělávat. Někdo si odnese, že jsou trhy náhodné, přesto se dá vydělávat. Někdo si odnese, že se v žádném případě vydělávat nedá. Někdo si odnese něco jiného. Hledání funkčních cest je přirozené a každému nakonec může sednout i něco úplně jiného.
Každopádně náš postoj předurčuje náš výsledek. Seriózní, zodpovědný a vítězný postoj nás k dobrému výsledku přiblíží více, než nezodpovědný a poraženecký. Neumím si s prominutím představit, jak za 6 let ztratit 600K. To znamená každý rok zrušit účet 5000 USD. V takovém případě buďto vůbec nevím, co dělám, nebo nemám žádný risk-management, nebo chci příliš rychle zbohatnout a tudíž riskuji příliš, nebo se nedokážu nic naučit ze svých chyb. Zrušit každý rok jinak velmi solidní účet 5000 USD, na kterém jiní dokáží postavit profitabilní byznys, mně bohužel zavání více gamblingem, než seriózním tradingem. Většina lidí začíná s účtem 5000 USD a jenom velmi zřídka slyším, že by při rozumném začátečnickém obchodování někdo ztratil tento účet celý, natož tak 6x po sobě.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Arcturus je zřejmě impulsívní trader, což je na škodu možná by pro něj bylo výhodnější napojit svůj účet na účet profitabilního tradera a nechat si jej samozřejmě za dohodnutou odměnu zvětšovat. Takto si mohou pomáhat navzájem.
Jistě jsou zde tradeři, kteří umí zhodnotit účet, ale mají nedostatek financí . Tím pádem se nemohou více rozvinout v řízení pozic. A právě velký účet by jim to usnadnil.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...